Hortino w prokraturze

Hortino to jedna z czołowych firm w naszym regionie

LEŻAJSK. Udziałowcy zarzucają się awanturnictwo i nieprzejrzyste działania.

Do łańcuckiej prokuratury trafiło doniesienie o rzekomym działaniu na szkodę spółki. Złożył je jeden z udziałowców i równocześnie członek rady nadzorczej. Biznesmeni kontrolujący najwięcej udziałów w firmie od dłuższego czasu są w konflikcie.

Leżajsk Hortino to dawny zakład Horteksu. Zatrudnia ponad pięćset osób. W sezonie przetwarza ok. 80 tys. ton owoców i warzyw. Wśród 1200 udziałowców są pracownicy, rolnicy i sadownicy, lokalne samorządy, a także kilku przedsiębiorców. Największym z nich jest Tarnowski przedsiębiorca i polityk Józef Sztorc, który kontroluje 40 udziałów. Kolejnym jest Antoni Dziugieł, posiadacz 10 proc. akcji Hortino (zaangażowany także w kilka innych biznesów na Podkarpaciu). To on poinformował prokuraturę o domniemanych nieprawidłowościach.

Więcej w Super Nowościach

Adam Cyło

do “Hortino w prokraturze”

  1. roman

    wygląda na to że jak zwykle chodzi o KASĘ- za dużo do rządzenia – każdy chce grabić do siebie – i po prostu jedna gnida zaczyna BEŁTAĆ- tak to jest zawsze jak są pieniądze i kilku właścicieli- takie spółki na długą metę nie mają prawa bytu – nie w Polsce- przykładów w koło jest pełno.

Skomentuj

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.