Hospicjum dla dzieci inauguruje działalność

RZESZÓW, PODKARPACIE. Dziś (czwartek, 17 lutego) oficjalne otwarcie Domu Hospicyjnego dla Dzieci przy ul. Lwowskiej 123. Rozpocznie je o godz. 9. konferencja prasowa. Po niej o godz. 10. nastąpi msza św. sprawowana przez ks. bp Kazimierza Górnego.

W piątek (18 lutego), o godz. 11 o aspektach niesienia pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom będą rozmawiać lekarze. Wśród prelegentów spotkania: dr n. med. Józef Rusin – wojewódzki konsultant w dziedzinie pediatrii, dr n. med. Włodzimierz Wnęk – anestezjolog i ks. prof. Waldemar Chrostowski – teolog, biblista, konsultor Rady Episkopatu Polski ds. Dialogu Religijnego.

W sobotę (19 lutego) natomiast w godz. od 9. do 14. Dzień otwarty. Do Hospicjum zaproszeni są wszyscy, którzy chcą zobaczyć nową placówkę od środka, porozmawiać z jej pracownikami, przekonać się, jak wykorzystywany jest 1 proc. podatku. Na gości czekają liczne atrakcje, poczęstunek i zabawy dla dzieci.

Placówka stacjonarna zostaje oddana do użytku po 3 latach budowy. Jest przygotowana do przyjęcia 20 pacjentów. Pierwsi mają trafić tutaj już w marcu.

kap

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments