Hospicjum nareszcie otwarte

RZESZÓW. Po prawie dwuletnich staraniach, w czwartek (17 lutego) przy ul. Lwowskiej 132 otwarto nową siedzibę Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci wraz z działającymi przy niej Hospicjum Domowym oraz Domem Hospicyjnym dla Dzieci.

Placówka jest przygotowana do przyjęcia 20 pacjentów. Oprócz sal dla chorych, w tym dwóch typu OIOM, są tam m.in. gabinety lekarskie, poradnia pulmunologii, stomatologii i pomieszczenia Centrum Wolontariatu.

- Najlepszymi warunkami dla naszych pacjentów są te domowe. Jednak czasem ich stan jest na tyle poważny, że muszą być oni pod stałą opieką specjalistów. Bywa też tak, że ich rodzice z powodu nagłego wyjazdu czy okresowego wypalenia nie są w stanie stworzyć dzieciom właściwych warunków. To właśnie z myślą o takich pacjentach powstał Dom Hospicyjny – powiedziała lek. med. Małgorzata Kliszcz, kierownik Hospicjum Domowego dla dzieci.

Koszt inwestycji to 5 mln zł. W tym 500 tys. zł wydano na zakup nieruchomości, 3,9 mln zł na budowę i 600 tys. zł na wyposażenie. Ponad połowę tej sumy wyłożył Urząd Marszałkowski, reszta pochodzi od firm, indywidualnych darczyńców oraz z 1 proc. podatku.

Katarzyna Pękala

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.