Hospicjum ruszy niebawem

KROSNO. Prace wykończeniowe są na finiszu. Nieuleczalnie chorzy z utęsknieniem czekają na otwarcie placówki, która zapewni im całodobową fachową opiekę

Najprawdopodobniej około połowy przyszłego miesiąca zostanie oficjalnie otwarte i poświęcone stacjonarne hospicjum „Caritas” w Krośnie przy ulicy Grodzkiej. Jak udało się nam dowiedzieć, w budynku znajdować się będzie także okno życia dla porzuconych nowo narodzonych dzieci.

Przypomnijmy: Na potrzeby hospicjum został zaadaptowany budynek starego szpitala, gdzie mieścił się oddział ginekologiczno-położniczy. Budynek ten pochodzący z 1904 roku wymagał gruntownego remontu i przebudowy.

Hospicjum wejdzie w skład Centrum Hospicyjno-Charytatywnego „Caritas” im. bł. Matki Teresy z Kalkuty. – W hospicjum znajdować się będzie 60 łóżek dla osób przewlekle chorych wymagających całodobowej opieki paliatywnej – poinformował nas ks. Marek Zarzyczny, koordynator budowy krośnieńskiego hospicjum.

– W placówce wsparcie otrzymają także ludzie ubodzy, na poddaszu będzie funkcjonować jadłodajnia oraz noclegownia. W budynku będzie także kaplica i gabinety dla lekarzy i pielęgniarek.

Od dwóch lat w budynku w salach na parterze prowadzona jest rehabilitacja dla niepełnosprawnych. Ma tu siedzibę także Stacja Opieki „Caritas”, świadcząca usługi pielęgnacyjno-opiekuńcze dla starszych, samotnych i przewlekle chorych.

Termin oddania obiektu do użytku wciąż jest przekładany. – Prawdopodobnie hospicjum zostanie otwarte i poświęcone 12 lutego. Termin ten ma potwierdzić dyrektor „Caritasu” – informuje ks. Zarzyczny.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments