Hotel mógł się zawalić na głowy Hiszpanów

Hotel Mistral Sport w Gniewinie, w którym podczas Euro2012 zamieszkała reprezentacja Hiszpanii. Fot. PAP

EURO 2012. CBA wykryła budowlany przekręt.

Hotel w Gniewinie, w którym w trakcie Euro 2012 mieszkała reprezentacja Hiszpanii, został wybudowany bez zgody geologów. Tak duży budynek postawiony na morenowym zboczu mógł się zawalić.

„Sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia”, które „zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób (…) mające postać zawalenia się budowli (…)” – o możliwość popełnienia m.in. takiego przestępstwa podejrzewa CBA władze samorządowe i zarząd spółki „Hotel Gniewino” w związku z budową hotelu „Mistral Sport”. To w nim od 5 do 26 czerwca, mieszkali hiszpańscy piłkarze, którzy zdobyli tytuł mistrza Europy.

W projekcie hotel w kaszubskim Gniewinie był przewidziany na 150 osób, a jego powierzchnia miała być trzykrotnie mniejsza od tej, którą ostatecznie zrealizowano (dziś ośrodek może przyjąć 250 gości). Na budowę małego hotelu – według ustaleń CBA – wyraził zgodę geolog.

Uznał bowiem, że tylko taki budynek może bezpiecznie stać ma morenowym zboczu. Jednak spółka „Hotel Gniewino”  wybudowała ośrodek trzy razy większy. I – jak twierdzi biuro – bez odpowiednich pozwoleń. Agenci CBA odkryli, że inwestor wbrew zapisom miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla projektu większego hotelu nie sporządził „dokumentacji geodezyjnej i geologiczno – inżynierskiej”.

Źródło: TVN 24/ps

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
8 lat temu

no właśnie to jest to ” fałsz kiła i mogiła „

K. Bimbała
K. Bimbała
8 lat temu

POdobny efekt niedawno uruchomionych bloków energ w Turowie , gdzie dziś w nocy nastąpił wybuch. Tylko cztery osoby ranne, bloki wyłączone- ” nic się nie stało” !. Na onecie cisza , tylko wspominają o długach matki Madzi!

adam
adam
8 lat temu

haaaa brawo polskie przepisy pozwolili gosciowi postawic, zarobic na Euro a teraz wykryli ze sie zawali haaaaaaamoze to byl jednorazowy hotel?? i o to chodzilo postawic za unijne zarobic na euro teraz jakies odszkodowania i sie biznes kreci

suiza
suiza
8 lat temu

czy jak się hotello obsunie i zawali to rozstrzelają właściciela czy nie?

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

no to teraz co – jak to jest państwo prawa to „Gość” złamał prawo budując to co wybudował- a teraz co ? będzie rozbierał – do gabarytów takich jak ma pozwolenie czy- ? zgodnie z prawem nie dla maluczkich obiekt pozostanie w formie jaka jest i będzie dalej stał ? ciekawe nie ?