Hotelowy olbrzym stanie obok starówki?

Tak według projektantów z pracowni Architekt miałby wyglądać budynek przy pl. Garncarskim. Fot. BUI Architekt

RZESZÓW. Do realizacji inwestycji potrzeba miejskiego gruntu.

Apartamenty, hotel, spa, część handlowo – rozrywkowa i dwukondygnacyjny parking podziemny – tak ma wyglądać wysoki na 30 metrów budynek, który firma DevelopRes chce zbudować na dawnym placu Garncarskim niedaleko Rynku (ul. Szpitalna).

Koncepcja zabudowy placu Garncarskiego inwestor w czwartek przedstawił radnym z Komisji Gospodarki Przestrzennej. Budynek ma mieć aż 30 metrów – 9 kondygnacji nadziemnych i dwie podziemne (parkingi mieszczące ponad 200 aut).

Na dwóch pierwszych kondygnacjach nadziemnych znalazłby się handel i usługi. Na kolejnych hotel na 110 – 115 miejsc. Natomiast na dwóch ostatnich zaplanowano apartamenty z widokiem na starówkę. Cała inwestycja ma kosztować 80 mln zł. Teren ma zostać objęty planem zagospodarowania, do którego opracowywania przystępuje miasto.

Inwestor dysponuje na razie 18 arami terenu, tymczasem całość ma zająć 44 ary. Brakujące grunty należą do osób prywatnych i do miasta. Od radnych będzie zależeć czy zgodzą się na sprzedaż terenu. Ich wątpliwości budzi jednak wysokość obiektu, który będzie górował nad niską starą zabudową.

kk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ada
ada
9 lat temu

To jakaś totalna masakra 9 pięter przy rynku!!!!!!!! to przy rondzie Dmowskiego pozwolono tylko na 10 a jaka odległość od rynku prawie kilometr

mrrainy
mrrainy
9 lat temu

Ludzie, czy wy potraciliście resztki rozumu? Ten klocek pasuje tutaj jak pięść do nosa.

Wojtek
Wojtek
9 lat temu

Jako rzeszowiak z dziada, pradziada apeluję do władz o nie wyrażanie zgody na taki projekt. On po prostu nie pasuje do naszej starówki. To nie Wersal za swoją piramidą ani Centrum Pompidue by eksperymentować z taką architekturą. Zresztą nie chciałem obrazić powyższych projektów porównując je z tym proponowanym dla Rzeszowa. Nie ta liga.

lolo
lolo
9 lat temu

Bez komentarza, taki syf w zabudowie starówki, jakim trzeba być jełopem…

Stefan
Stefan
9 lat temu

Oczywiście wg speców z urzędu miasta obiekt idealnie wkomponuje się z kraobraz Starówki, elewacja i użyte materiały podkreślaja secesyjno-pozydowski klimat w tej częsci miasta. Prezio powiedział, że tak jest i tak ma być. Wszystkim ma się podobać. Przygotowac rączki do głosowania, bo jak nie to Syberia. A już tak na powaznie knot niesamowity. Nie na darmo nazywają to zadupie stolica imitacji.