Hulajnogi elektryczne nie tylko do miasta – Hulajnogi off road

Wyposażone w wydajny silnik elektryczny hulajnogi są głównie kojarzone z pojazdami pozwalającymi na szybkie przemieszczanie się po dużych, zatłoczonych aglomeracjach miejskich. Stanowią realną alternatywę dla komunikacji publicznej i samochodów osobowych. Co jednak w przypadku, gdy chcemy pojeździć poza miastem. Czy istnieją rozwiązania off-road, a jeśli tak, to które wybrać?

Hulajnogi elektryczne do jazdy terenowej

Na rynku mamy spory wybór rozwiązań pozwalających na czerpanie przyjemności ze sprawnej jazdy w tzw. terenie. Są one nieco droższe od klasycznych, miejskich modeli, stąd również mniej popularne. Charakteryzują się jednak bardzo solidnym wykonaniem i dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Terenowe hulajnogi elektryczne do jazdy off-road są zazwyczaj cięższe, jednakże pozwalają na rozwijanie większych prędkości w płaskim terenie oraz mają dużo pojemniejsze akumulatory, a co za tym idzie – większy zasięg. Są też wyposażone w wydajniejsze silniki o mocy dochodzącej do 2000 W (przeciętny model miejski to ok. 300 W) oraz duże opony.

Interesującym udogodnieniem jest opcjonalne, składane siodełko, podnoszące komfort użytkowania przy dłuższych trasach. Standardem w tym przypadku jest również wyposażenie w odpowiednie zawieszenie – amortyzatory znajdują się z przodu i z tyłu. W tego typu rozwiązaniach nie może również zabraknąć wydajnego oświetlenia LED, szczególnie przedniego, które pozwoli na bezpieczną jazdę po nieoświetlonych leśnych ścieżkach.

Techlife X5, czyli solidna i tania hulajnoga off-road

Jedną z propozycji charakteryzujących się dobrym stosunkiem jakości do ceny jest bardzo solidna, terenowa hulajnoga elektryczna Techlife X5. W przedziale cenowym 2000-3000 zł możemy otrzymać model wyposażony w wydajny silnik o mocy 500 W będący w stanie rozpędzić ją do 45 km/h i wjechać na wzniesienia o nachyleniu 15 stopni bez zauważalnej utraty prędkości. Do dyspozycji użytkownika są trzy tryby pracy – ekonomiczny, standardowy i sportowy. Standardowa bateria gwarantuje zasięg ok. 40 km i pozwala na szybkie ładowanie w czasie zaledwie 3 godzin.

Obustronny system hamulcowy zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Solidna konstrukcja zapewnia obciążalność aż do 120 kg. Oświetlenie LED z obu stron pozwala na komfortową jazdę po zmroku. Wyraźny prędkościomierz umożliwia bieżące monitorowanie parametrów podróży. Dzięki praktycznemu mechanizmowi składania oraz dodatkowej nóżce, bez problemu zaparkujemy lub schowamy hulajnogę. Mankamentem dla niektórych osób może być dość duża waga samego urządzenia wynosząca 18 kg. Mamy jednak do czynienia z modelem terenowym, co w tej klasie pojazdów elektrycznych jest dobrym wynikiem.

Hulajnogi elektryczne off-road

Czy hulajnogę elektryczną off-road można użytkować w mieście?

Przeznaczone do jazdy w terenie hulajnogi elektryczne off-road są nieco cięższe od typowo miejskich odpowiedników, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, by użytkować je również na ulicach i chodnikach. Istnieje wiele korzyści, które w niektórych przypadkach stawiają je ponad tradycyjnymi rozwiązaniami.

  • Pojazdy wyposażone w rozbudowane zawieszenie i solidny system hamulcowy lepiej radzą sobie z podjazdami pod krawężniki, pozwalają także na bezproblemowe korzystanie ze skrótów biegnących drogami gruntowymi o nierównej, grząskiej nawierzchni.
  • Duże opony i wyższa waga sprawiają, że jazda jest stabilniejsza, a użytkownik nie odczuwa każdej najmniejszej nierówności asfaltu.
  • Wydajny akumulator oferuje dużo wyższy zasięg (przeciętnie 50 km w porównaniu z 25 km oferowanymi przez miejskie modele), a w połączeniu z systemem szybkiego ładowania można go uzupełnić w ciągu zaledwie 3 godzin.
  • Użytkownicy poruszający się po aglomeracjach wybudowanych w górzystym terenie docenią z pewnością wysoką moc silników, które gwarantują łatwe podjeżdżanie pod wzniesienia bez zauważalnej utraty szybkości.

Nie ulega wątpliwości, że w typowo miejskich zastosowaniach, na płaskim terenie, z powodzeniem sprawdzą się modele typowo „do miasta”. Jednakże tam, gdzie mamy do czynienia z wieloma wzniesieniami i zróżnicowaną jakością dróg – również skrótami przez tereny zielone – dobrym wyborem będzie hulajnoga elektryczna off-road.

Uniwersalne hulajnogi elektryczne do miasta i w teren

Rynek niewielkich pojazdów napędzanych ekologicznymi silnikami wciąż rośnie. Duża w tym zasługa firm oferujących tzw. hulajnogi na minuty. Są to zazwyczaj modele typowo miejskie. Możemy jednak zakupić również rozwiązania dedykowane fanom tzw. off-road. Takie pojazdy oferuje marka Techlife: https://electricfeel.pl/hulajnogi-elektryczne/techlife/

Solidne i tanie hulajnogi terenowe to dobry wybór nie tylko do jazdy rekreacyjnej poza miastem, na terenach zielonych i w lasach. Sprawdzają się świetnie w dużych aglomeracjach o zróżnicowanej jakości dróg komunikacyjnych, a także tam, gdzie musimy pokonywać wzniesienia o znacznym kącie nachylenia.

Artykuł partnera