Husqvarna made in Mielec

Menedżer Husqvarny, Maria Wallin, prezentuje możliwości sprzętu produkowanego przez jej firmę.

Pierwsza w Polsce fabryka szwedzkiego giganta jest na Podkarpaciu. W Mielcu odbyło się oficjalne otwarcie pierwszej w Polsce fabryki koncernu Husqvarna, światowego giganta w dziedzinie produkcji urządzeń do pielęgnacji zieleni.

Budowa zaawansowanej technologicznie hali produkcyjnej trwała zaledwie 9 miesięcy. Koszt inwestycji to prawie 25 mln euro. Zgodnie z założeniami, mielecka fabryka (pow. 25 tys. m kw.) Husqvarna wyprodukuje w tym roku 80 tys. maszyn.

Husqvarna to czołowy w świecie producent urządzeń mechanicznych do pielęgnacji zieleni, takich jak m.in.: pilarki, wykaszarki, kosiarki i traktory ogrodowe. Na polskim rynku działa już od ponad 20 lat, a jej sieć dystrybucji liczy ponad 400 punktów sprzedaży.

Bo Mielec ma pozytywny klimat

Szwedzki gigant ma fabrykę także w Polsce, a znajduje się ona w Mielcu. Krzysztof Wardęga, dyrektor Husqvarna Poland, uważa, że o takiej, a nie innej lokalizacji zadecydował pozytywny klimat tego miasta dla biznesu. – Liczymy, że nadal współpraca z władzami lokalnymi – tak jak do tej pory, będzie przebiegała wzorowo – mówi Wardęga.

– Po dokładnych rozważaniach nad wieloma wariantami lokalizacji inwestycji wybrano Mielec, ze względu na jego strategiczne położenie w centralnej Europie, szybko rozwijającą się infrastrukturę oraz doświadczoną kadrę pracowniczą – dopowiada Maria Wallin, menedżer mieleckiej fabryki. – Nasz obiekt jest jednym z najnowocześniejszych na świecie, zapewniając płynny, wydajny i elastyczny proces produkcji – dodaje.

We wczorajszej uroczystości w rolę gospodarza wcielił się Magnus Yngen, prezydent Husqvarny, który – razem m.in. z menedżer Marią Wallin, dyrektorem Krzysztofem Wardęgą i prezydentem Mielca Januszem Chodorowskim – dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi. Wszyscy goście mieli możliwość zwiedzenia fabryki i zobaczenia z bliska pilarek, kosiarek, riderów, dmuchaw do liści, wykaszarek i innych produktów szwedzkiego giganta.

Paweł Galek

Zobacz galerię tutaj.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments