Huta kupiła fabrykę samochodów

Jeszcze nie wiadomo, czy z ciężarówek z wyrzutniami, zniknie logo "Jelcz". Wiadomo tylko, że produkcja nie będzie przenoszona do Stalowej Woli. Fot. Jerzy Mielniczuk

STALOWA WOLA. Huta Stalowa Wola nie będzie już kupować podwozi kołowych od konkurencji. Ma własne, choć produkowane na drugim końcu Polski.

Huta Stalowa Wola wygrała przetarg na kupno spółki Jelcz – Komponenty. To jedyna wytwórnia samochodów ciężarowych pozostała z należącej do Grupy Zasada, spółki Jelcz SA. Huta jako jedyna zgłosiła się do przetargu, choć w „przedbiegach” było kilku innych chętnych. Za nieruchomość z liniami produkcyjnymi stalowowolski producent uzbrojenia zapłaci 16, 18 mln. zł.

Stało się faktem to, o czym przed miesiącem informowaliśmy jako pierwsi. W HSW wtedy nikt nie chciał potwierdzić zamiarów kupna, choć w branży było o tym głośno. Głównie za sprawą konkurencji między HSW i Bumarem. Bumar cały czas chce wchłonąć HSW, a stalowowolanie bronią się powiększając swój potencjał. Dziś można powiedzieć, że w starciach HSW – Bumar jest 1:0.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Jerzy Mielniczuk

do “Huta kupiła fabrykę samochodów”

 1. ROGOL

  A MOZE Z WYZUTNI PRZEZUCIC SIE NA STALOWE GARNKI BO TE Z ALUMINIUM SA SZKODLIWE DLA ZDROWIA.
  NO I NIE BEDZIEMY ICH IMPORTOWAC Z CHIN.

 2. ROMAN

  no i super to dwie te wrzutnie LANGUSTY już mamy – ale to stanowczo za mało nie- nawet do obrony naszej metropoli

 3. antyzgrzyt

  I bardzo dobrze! Mam nadzieję, że w przyszłości rodzime przedsiębiorstwa wojskowe rozwiną się i bedziemy produkować najwyższej jakości samochody bojowe!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.