Huta szkła „Deco-Glass” sprzedana

Po wielu próbach huta szkła “Deco-Glass” w Krośnie znalazła wreszcie swego nabywcę

KROSNO. Zbycie huty oznacza szansę na powstanie nowych miejsc pracy

Dopiero czwarty przetarg wyłonił nowego właściciela huty szkła „Deco-Glass” w Krośnie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wczoraj została zawarta umowa dotycząca przejęcia tego krośnieńskiego zakładu. Szczegóły transakcji są owiane aurą tajemnicy. Syndyk nabrał wody w usta…
Przypomnijmy, że 9 czerwca ubiegłego roku została wstrzymana produkcja w „Deco-Glassie”. 360 osób musiało pożegnać się z pracą.

Hutę wystawiono na sprzedaż. Pierwszy przetarg został ogłoszony w grudniu ub.r. Wówczas to syndyk zamierzał sprzedać zakład za ponad 19 mln zł. Nikt się jednak nie zgłosił. Także za drugim podejściem, a wtedy cenę obniżono do 16 mln zł, nie udało się sprzedać huty. Trzeci postępowanie przetargowe również zakończyło się fiaskiem (cena zmalała do 14 mln zł). Pomimo, że cena przedsiębiorstwa sukcesywnie malała, to jednak dopiero czwarty przetarg został uwieńczony sukcesem.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że huta trafi w ręce przedsiębiorcy, będącego właścicielem kilku tego typu przedsiębiorstw. Wczoraj nie udało się nam uzyskać od syndyka żadnych informacji na temat przeprowadzonej transakcji. Jego komórka milczała. Wciąż zatem nie wiadomo za ile zakład został sprzedany, kto konkretnie nabył hutę, kiedy ruszy produkcja i czy profil produkcji ulegnie zmianie.

Hutnicy, którzy stracili pracę w „Deco-Glassie” z wielką radością przyjęli informację o sprzedaży zakładu. Liczą, że lada dzień produkcja zostanie wznowiona. Radości z takiego obrotu sprawy nie kryje także Regina Chrzanowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Krośnie.

– Trudno się wypowiadać z wielkim optymizmem, gdyż na razie niewiele wiadomo w tej sprawie. Syndyk nie odbiera telefonu, najwyraźniej nabrał wody w usta – mówi nam Chrzanowska.

– Z nieoficjalnych informacji wynika, że kupiec zastrzegł sobie anonimowość. Tak czy owak nowy właściciel „Deco-Glassu” oznacza szansę na nowe miejsca pracy. Co prawda część osób zwolnionych z huty znalazła pracę, jednak wiele kobiet tam zatrudnionych na stanowiskach pomocniczych wciąż figuruje w naszych rejestrach jako osoby bezrobotne. Teraz mają szansę wrócić do pracy w „Deco-Glassie” – dodaje Regina Chrzanowska.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments