Huta upadła, kupca nie ma

W związku z tym, że przetarg zakończył się fiaskiem, zostanie ogłoszony kolejny z tym, że cena huty zostanie obniżona symbolicznie. Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Nie było chętnych do kupienia huty Deco – Glass.

Fiaskiem zakończył się przetarg na sprzedaż huty szkła Deco – Glass. Nikt nie chciał kupić zakładu za 9,5 miliona złotych. Syndyk jednak nie zniechęca się i już myśli o ogłoszeniu kolejnego przetargu.

W miniony czwartek (16 lutego) o godz. 14.30 w Sądzie Rejonowym w Krośnie miało miejsce otwarcie ofert. – Nie wpłynęła ani jedna oferta – potwierdza w rozmowie z Super Nowościami Jan Zawada, syndyk Deco – Glassu. – W przypadku kolejnego przetargu cena zostanie obniżona symbolicznie. Jego rozstrzygnięcie jest planowane w pierwszej połowie kwietnia – dodaje syndyk.

Przypomnijmy: 28 maja 2009 r. na wniosek zarządu spółki V Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Krośnie ogłosił upadłość likwidacyjną huty. Nie było wystarczającej liczby zamówień i nie doszło do porozumienia z wierzycielami. Syndyk zdecydował o wygaszaniu pieców i wanien szklarskich. Pracę straciło ponad 400 osób. Zakład wystawiono na sprzedaż. Dopiero 4. przetarg wyłonił nowego nabywcę, który zastrzegł sobie anonimowość. Zgłosił się przedsiębiorca, który zaproponował, że jest gotów kupić zakład za 10 mln zł i ta oferta została przyjęta. Inwestor zapłacił wadium, a syndyk wydzierżawił część pomieszczeń zakładu Part Glassowi. 1 lutego ub.r. produkcja w hucie ruszyła. Inwestor chcący zakupić Deco – Glass nie wpłacił na czas pieniędzy. Sędzia komisarz nadzorujący postępowanie upadłościowe zakładu oznajmił, że następnego terminu zapłaty nie będzie, a huta zostanie sprzedana.

wz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments