Hutnicy mogą liczyć na pracę!

W Hucie Szkła Tarnowiec ma zostać wznowiona produkcja. A to oznacza, że hutnicy znajdą tu zatrudnienie. Fot. Michał Czekański

TARNOWIEC, JASŁO. Sąd umorzył postępowanie upadłościowe. Produkcja w hucie ma zostać wznowiona. 

Krośnieński sąd wydał postanowienie o umorzeniu postępowania upadłościowego Huty Szkła Tarnowiec. To oznacza, że jest spora szansa na to, iż huta na powrót uruchomi działalność. Aktualnie trwa poszukiwanie strategicznego inwestora. Przygotowywana jest także umowa dotycząca wznowienia dostaw gazu do zakładu. Dostawcą tego surowca ma być PGNiG.

W lipcu do Wydziału Gospodarczego Sądu Rejonowego w Krośnie wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej Huty Szkła Tarnowiec. – Został zabezpieczony majątek dłużnika poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego – informował nas Bogdan Uliasz, przewodniczący Wydziału Gospodarczego Sądu Rejonowego w Krośnie. – Nowy prezes spółki wystosował do nas pismo, w którym zwrócił się o cofnięcie wniosku o upadłość – informował. – Wniosek ten podpisali dwaj członkowie zarządu, którzy zostali odwołani. Zwróciliśmy się do nich o złożenie oświadczeń, w których mają poinformować czy godzą się na cofnięcie wniosku, czy  też popierają wniosek o ogłoszenie upadłości zakładu – dodał. – Ostatecznie oświadczeń nie złożyli, a sąd cofnięcie wniosku uznał za skuteczne. W takiej sytuacji sądowi nie pozostało nic innego jak tylko umorzyć postępowanie – poinformował nas wczoraj sędzia Uliasz.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Wioletta Zuzak

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Mariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariusz
Gość
Mariusz

Hutnicy mogą liczyć na pracę?chyba na kolejna prace za darmo>> a dlaczego nie napiszecie ze za poprzednie zobowiazania nikt nie dostał ani złotówki, bedą teraz działać jako makora a jak twierdza nie interesuja ich zobowiazania huty szkla tarnowiec a to cały czas jest ta sama banda.