I liga zgodnie z planem, II liga z opóźnieniem

Żużlowcy Cellfast Wilków Krosno mogą się już szykować do ligowej inauguracji, która zgodnie z planem odbędzie się
w pierwszy weekend kwietnia. Fot. Wilki Krosno

Zgodnie z planem czyli w pierwszy weekend kwietnia ruszy sezon ligowy w eWinner 1. Lidze Żużlowej – taką decyzję podjęła wczoraj Główna Komisja Sportu Żużlowego po konsultacjach z wszystkimi ośmioma klubami zaplecza PGE Ekstraligi. Z dwutygodniowym opóźnieniem rozpoczną się za to zmagania w 2. Lidze Żużlowej.

Od jakiegoś czasu pojawiały się głosy o przełożeniu ligowej inauguracji na maj. Wszystko przez pandemię koronawirusa i związane z nią obostrzenia w tym m.in. brak możliwości wpuszczenia kibiców na stadion. Większość I-ligowych klubów była za opóźnieniem startu sezonu, a przeciwne tej decyzji miały być tylko ośrodki z Łodzi i Rybnika. – Nasze zdanie było takie, że ze względów m.in. pogodowych i obostrzeń lepiej byłoby przełożyć start ligi. Jednak to GKSŻ podejmuje kluczową decyzję i ta jest taka, że jedziemy zgodnie z pierwotnym terminarzem – informuje Grzegorz Leśniak, prezes Callfast Wilków Krosno. Podkarpacki beniaminek w związku z modernizacją obiektu przy ul. Legionów na razie nie ma co marzyć o rozpoczęciu na nim treningów. Również rozegranie pierwszych domowych meczów w pierwotnym terminie będzie niemożliwe. – Już wcześniej zgłosiliśmy ten fakt do GKSŻ, tak więc sezon rozpoczniemy meczami wyjazdowymi, a pierwsze spotkania zaplanowane naszym torze odbędą się w terminach rezerwowych – wyjaśnia Leśniak. Optymistyczny wariant zakłada, że krośnianie na pierwsze treningi na domowym torze wyjadą dopiero z początkiem maja, a na inaugurację ligową na stadionie przy ul. Legionów trzeba będzie poczekać do meczu z Wybrzeżem Gdańsk (8 – 10 maja) lub nawet spotkania z Unią Tarnów (22 – 24 maja). – Zależy nam oczywiście, żeby prace na stadionie zakończyły się jak najszybciej, ale na razie musimy się uzbroić w cierpliwość. Obecnie jesteśmy na etapie planowania treningów na innych torach, bowiem na pierwszy mecz w Rybniku chcemy być jak najlepiej przygotowani – kończy prezes podkarpackiego beniaminka.
W pierwszy kwietniowy weekend nie ruszą na pewno rozgrywki w 2. Lidze Żużlowej, które zostaną opóźnione o 2 tygodnie. Nowy termin inauguracji II-ligowych zmagań to 17 – 18 kwietnia. Tym samym spełniony został postulat m.in. rzeszowskiego klubu, który już jakiś czas temu sugerował opóźnienie start sezonu ligowego. Wg pierwotnego terminarza w I kolejce drużyna 7R Stolaro Stali Rzeszów miała podejmować na torze przy ul. Hetmańskiej Lokomotiv Daugavpils. Na tę chwilę nie wiadomo jednak czy rzeszowski stadion za miesiąc będzie już dostępny dla żużlowców. Wszystko to spowodowane jest przedłużającą się modernizacją obiektu, podczas której m.in. zainstalowana zostanie podgrzewana murawa i nowe oświetlenie.
mj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments