I po wysepce

Dziś już na ul. Podkarpackiej mamy normalny lewy pas, bez żadnych niepotrzebnych białych pasków, ale kierowcy dalej jeżdżą tak jakby ona nadal tam była. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Urzędnicy w końcu pomyśleli i naprawili swój błąd.

W drugim tygodniu października pisaliśmy o skargach, jakie zgłaszali do nas Czytelnicy niezadowoleni z przebudowy al. Podkarpackiej. – Jeżdżę codziennie tą ulicą. To co zrobili malując pasy, to jakaś porażka. Po co te powierzchnie wyłączone z ruchu w dziwnych miejscach? – napisał na naszym forum “Mieszkaniec”.

Kierowcy jeżdżący regularnie nowo wyremontowaną ulicą Podkarpacką zarzucali miastu wybudowanie wysepki po skręcie do Praktikera na wysokości ul. Zawiszy. – Naprawdę to chyba projektuje ktoś, kto nie ma prawa jazdy i nie ma pojęcia o tym co robi – komentował “valdi”. – Czy takie inwestycje projektuje człowiek który nie ma prawa jazdy? Teraz mamy prawdziwy slalom gigant, zamiast prostej ulicy – dopowiadał “Mieszkaniec”.

Urzędnicy z Miejskiego Zarządu Dróg tłumaczyli się zaraz po zakończeniu robót, że wybrali łagodniejszą opcję, bo Ministerstwo Infrastruktury sugerowało wysepkę z krawężników.

Na szczęście zrozumieli swój błąd i wysłuchali, jak widać bardziej kompetentnych kierowców, choć uprzednio twierdzili, że takie wyłączenie części pasa drogowego jest konieczne i zgodne z rozporządzeniem ministra infrastruktury.

Jak doniósł Andrzej Sowa, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie, sprawa została przeanalizowana raz jeszcze dzięki protestom kierowców i zezwolono na likwidację wysepki. Mieszkańcy nie potrafią zrozumieć jedynie, dlaczego urzędnicy nie pomyśleli o tym przed remontem, tylko wprowadzili tyle chaosu.

bsz

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
okorzeszowiakromanmiroslaw Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
oko
Gość
oko

debile

rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

A czego nie mogli zamazać do końca tej namalowanej wysepki , przecież zbiegiem czasu poprawne pasy się nieco zetrą i będa siezlewać z tą wysepką co dla przyjezdnych będzie utrudnieniem.

roman
Gość
roman

brawo Waldi ! brawo Super Nowości !

miroslaw
Gość
miroslaw

A DLACZEGO WZOREM ANGLII POLSCY DEBILE URZEDASY NIE ZROBILI LINII PRZERYWANEJ ZAMIAST CIAGLEJ I WTEDY WARUNKOWO MOZNA WJECHAC.POLSCY PAJACE