Idź i powiedz “NIE” płatnej strefie parkingowej!

Gdyby urzędnicy parkowali na pustym parkingu przy Podpromiu, to problem “zapchanego” miasta sam by się rozwiązał. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Mieszkańcy będą mogli dzisiaj zaprotestować przeciwko nałożeniu nowego podatku na nich.

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie wprowadzenia płatnej strefy parkingowej w Rzeszowie odbędzie się dzisiaj o godzinie 17 w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie przy ul. Szopena 11 (sala nr 33). Wszystkich mieszkańców zachęcamy do wzięcia w nim udziału! Wasz głos pomoże w walce z nałożeniem kolejnego podatku na Rzeszowian.

W weekendowym wydaniu “Super Nowości” pisaliśmy o tym, że miasto chce ponownie wprowadzić strefę płatnego parkowania. “Super Nowości” dziewięć lat temu skutecznie wywalczyły jej likwidację. Teraz ma ona powrócić. – Prezydent, który zlikwidował strefę, teraz chce ją przywrócić – mówił Jerzy Cypryś, radny PiS. Koszty będą gigantyczne – za samo opracowanie koncepcji funkcjonowania strefy płatnego parkowania w Rzeszowie firma Ecorys dostała 140 tys. zł.

Strefa płatnego parkowania ma zostać podzielona na dwie części. Pierwsza będzie obejmować dworzec kolejowy oraz ulice: Batorego, Targową, Szopena, Lubomirskich, Zamkową, Lisa-Kuli i Cieplińskiego. Druga: Hetmańską, Staszica, Chrzanowską, Langiewicza i ks. Jałowego. Dokładne opłaty mają zostać ustalone.

Wśród Czytelników zawrzało

Po naszym artykule na forum internetowym zawrzało. Oto niektóre z komentarzy. Pisze  “Paweł”: Mam proste rozwiązanie wyimaginowanych i przesadzonych tzw. problemów z parkowaniem w centrum Rzeszowa. Niech Ferenc nakaże wszystkim swoim urzędnikom, żeby nie parkowali swoich samochodów w centrum miasta, tylko niech parkują poza centrum, a ostatnie 300 do500 metrówdo pracy to już mogą sobie podejść pieszo. Niech urzędnicy parkują np. na pustym parkingu przy hali na Podpromiu. Wtedy centrum miasta będzie niemal puste i każdy bez problemu znajdzie miejsca do bezpłatnego parkowania. I żadna firma kolesiów urzędników nie będzie się bogacić na prowadzeniu tzw. strefy płatnego parkowania.”

“Jaro” pisze: “Popieram i pełna zgoda. Mieliście siły walczyć o zniesienie strefy, to miejcie i teraz w nie dopuszczeniu do powstania strefy. Wdzięczność mieszkańców będzie dozgonna.”, a Internauta podpisujący się nickiem “Czekam na sygnal” dodaje: “Dziękujemy pranie prezydencie i prosimy o więcej podatków!!!!”

***

Wprowadzenie płatnej strefy parkingowej to nic innego jak kolejny sposób na łupienie pieniędzy z mieszkańców. Skoro parę lat temu strefa się nie sprawdziła, to dlaczego po raz kolejny gigantyczne kwoty są na nią bezmyślnie wydawane? Urzędnicy i tak znajdą sposób na to, aby móc parkować w centrum.

en

do “Idź i powiedz “NIE” płatnej strefie parkingowej!”

 1. ludek

  popieram strefę płatnego parkowania, może wreszcie znikną samochody stojące po 8 czy 9 godzin

 2. marcin

  płatna strefa jest konieczna !! inaczej za parę lat samochód będzie trzeba zostawić na rejtana żeby załatwić sprawę w ratuszu czu urzedach w godzinach ich pracy

 3. MarCo

  Ja jestem zadowolony z tej decyzji ponieważ chcąc postawić auto na godzinę dosłownie nie ma gdzie ponieważ miejsca są zastawione autami które stoją tam całymi dniami, a jeśli chce ktoś zostawić auto na cały dzień to niech ruszy dupsko 5 min drogi pieszo od centrum na parking przy Podpromiu. Centrum powinno być właśnie udostępnione dla tych którzy mają coś do załatwienia w krótkim czasie nie szukając przy tym pół godziny miejsca do parkowania

 4. Stefan

  Zgadza się. Mieszkańcy niech dostaną bezpłatnie identyfikatory, a urzędasy do urzędów miejskiego, wojewódzkiego i marszałkowskiego pojadą czerwonym, wesołym autobusem zamiast blokować miejsca parkingowe w centrum.

 5. Kominiarz

  Po co protestować ? Ten pomysł Ratusza akurat jest dobry. Mieszkańcy w pobliżu swoich domów i tak będą parkować bezpłatnie. Płatna strefa wymiecie z centrum samochody, które stoją tam w godzinach pracy od 8 do 16-tej. O konieczności wprowadzenia tej strefy wie każdy kto chciał załatwić jakąś sprawę w centrum w tych godzinach.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.