II Święto Wokalne ku pamięci Zauchy

RZESZÓW. Już po raz drugi 20 najlepszych wokalistów z Polski zjeżdża do Rzeszowa na tydzień, aby przygotować “Koncerty Ku Pamięci Zauchy” w ramach II Rzeszowskiego Święta Wokalnego.

Odbędą się one w piątek (24 bm.) o godz. 20 Koncert “Ku Pamięci Zauchy” w Polskim Radiu Rzeszów (wstęp z zaproszeniami),  w sobotę (25 bm.) o godz. 21 “Recitale” w Podziemnej Trasie Turystycznej oraz rozdanie nagród muzycznych “Estrady” Wystąpią ze swoimi recitalami Małgorzata Boć, Krzysztof Iwaneczko i Tercet Jedna Chwila. Na gali pojawią się największe osobistości związane ze światem muzycznym (zaproszenia dostępne w Estrada Caffe).

Natomiast w niedzielę (26 bm.). o godz. 21.30 na Rzeszowskim Rynku “Koncert Ku Pamięci Zauchy”. Wśród wokalistów usłyszymy: Arka Kłusowskiego, Ewę Siembidę, Sylwie Łyko, Krzysztofa Iwaneczko, Katarzynę Sztabę, Agnieszkę Podubny, Małgorzatę Chruściel, Aliego Al Aniego, Filipa Rychcika, Małgorzatę Boć, Kubę Jonkisza, Gabrielę Janusz,Tomasza Balawendra, Michała Podgórskiego, Aleksandrę Zimny, Mariolę Niziołek, oraz gwiazdy II Rzeszowskiego Święta Wokalnego: tercet Mocha i Ralpha Kamińskiego.

Oprócz koncertów wokaliści uczestniczyć będą w warsztatach prowadzonych m.in przez Magdalenę Skubisz – absolwentkę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Kierownictwo muzyczne nad imprezą sprawuje perkusista Krzysztof Mroziak. Gościnnie swój udział potwierdzili m.in. Adrian Adamski, klawiszowiec zespołu Pectus, Stanisław Domarski, saksofonista i Dariusz Kot, znany z zespołu Klezmer Band. Wśród instrumentalistów usłyszymy m.in. Konrada Kiełbasę na basie, Krzysztofa Mroziaka, który zajął się aranżacjami utworów na koncert i Tomasza Nosala na perkusji.

Polecamy!

bes

do “II Święto Wokalne ku pamięci Zauchy”

  1. Kasprzak

    Czytając wykonawców… przychodzi mi do głowy jedna myśl: To kpina?

  2. Marika

    Trzeba dużej odwagi, żeby śpiewać repertuar Zauchy. To tak jak śpiewać Niemena. Jeżeli któryś z wykonawców dorówna mu muzykalnością to bukiet kwiatów dla niego.
    Wykonawcy powinni wiedzieć, że słuchać Was będą osoby, które pamiętają co znaczy Zaucha.
    Z całym szacunkiem – Pan Andrzej Zaucha i jego głos.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.