III Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej

Fot. Archiwum

ŁAŃCUT, PODKARPACIE. Policjanci zorganizowali i przeprowadzili III Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna PGNiG.W trakcie turnieju zostały przeprowadzone dwie licytacje przedmiotów przekazanych przez ofiarodawców. Cały dochód z turnieju został przekazany na Dom Dziecka w Łopuszce Małej.

Do rozgrywek zaproszone zostały drużyny miejscowych księży, PGNiG o/Sanok, Straży Zamkowej, Urzędu Marszałkowskiego, samorządowców łańcuckich i oczywiście organizatorów. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy i grając systemem „każdy z każdym” zajęły miejsca rankingowe uprawniające do gry odpowiednio o pierwsze, trzecie i piąte miejsce w turnieju. Ostatecznie turniej wygrali reprezentanci PGNiG, przed samorządowcami i Muzeum – Zamkiem w Łańcucie.

Najlepszym bramkarzem wybrany został policjant Damian Mączka, najwszechstronniejszym zawodnikiem Hubert Kopeć z Urzędu Marszałkowskiego, zaś najskuteczniejszym strzelcem został Andrzej Gdański z PGNiG.

Istotnym elementem turnieju było ogłoszenie wyników plebiscytu na najlepszego trenera, sportowca i talent roku 2012 miasta Łańcuta. W obecności zaproszonych gości wręczono laureatom puchary i upominki. W poszczególnych kategoriach wygrali: trener – Dariusz Kaszowski, zawodnik – Tomasz Fortuna i talent – Marta Sroczyk.

Rozgrywkom sportowym towarzyszyły występy estradowe. Turniej został rozpoczęty tańcem „Zapomniany świat” wykonanym przez zespół taneczny RYTM. Zespół ten wystąpił jeszcze dwukrotnie w przerwach między meczami. Odbył się także występ Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego LUKS prowadzony przez Adama Bieleckiego. Przed meczem finałowym publiczność rozgrzała natomiast Anna Szubart ze swoim zespołem organizując pokaz ZUMBY.

W trakcie turnieju zostały także przeprowadzone dwie licytacje przedmiotów ofiarowanych przez różne osoby, m.in. 5 obrazów przekazanych przez Jana Majczaka, komisarza Międzynarodowych Plenerów Malarsko-Rzeźbiarskich, prac wykonanych przez dzieci z Fundacji Wzrastanie, maskotki policyjnej, prac przekazanych przez Muzeum – Zamku w Łańcucie i wielu innych atrakcyjnych przedmiotów. Wszystkie przekazane na licytację przedmioty zostały sprzedane, uzyskując kwotę ponad 1000 zł. Dodatkowo kwoty pieniężna na rzecz Domu Dziecka w Łopuszce zostały także przekazane bezpośrednio na konto Fundacji przez Urząd Marszałkowski i łańcuckich strażaków.

Wyjątkowymi gośćmi turnieju byli podopieczni fundacji „Wzrastanie”, którzy dzięki uprzejmości Burmistrza Łańcuta mieli możliwość skorzystania z basenu znajdującego się na terenie MOSiR-u

kp

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
spotowiecJagoda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
spotowiec
Gość
spotowiec

Stal łancut juz nawet druzyny pilkarskiej nie ma, lesne dziadki okupuja stadion zadnemu sie nie chce nic robic tylko kase barac i spotkanka organizowac, burmistrz powinien to przgonic ze stadionu gzdei pieprz rosnie. Nie ma druzyny nie ma szkolenia mlodych a chetnych do grania sporo

Jagoda
Gość
Jagoda

policjanci i zlodzieje to byl mecz