Ikei nie śpieszy się z budową sklepu

- Tracę już nadzieję, że w tym roku rozpoczną się roboty przy budowie sklepu Ikei – mówi zaniepokojony Wojciech Wdowik, wójt gminy Świlcza. Fot. Wojciech Piątkowski

ŚWILCZA. Przedstawiciele szwedzkiego koncernu nie wiedzą kiedy rozpoczną się roboty budowlane.

Wciąż nie wiadomo kiedy w Świlczy rozpoczną się prace przy budowie sklepu meblarskiego Ikei. Nawet przedstawiciele tej firmy nie mają wiedzy na ten temat. Roboty budowlane  planowano na wiosnę, ale na 60-hektarowej działce nie ma robotników i nic się nie dzieje.

– Radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a mimo to jest cisza i nikt z przedstawicieli firmy Ikea nie kontaktował się z  nami. Nie wiemy nawet, czy w tym roku  będą prowadzone jakieś prace budowlane – poinformował nas zdenerwowany Wojciech Wdowik, wójt gminy Świlcza.

Próbowaliśmy przez dwa dni uzyskać wyjaśnienie w tej sprawie, ale telefon Karoliny Horoszczak, rzeczniczki w Grupie Ikea w Polsce, milczał.

Udało nam się o tym porozmawiać  z nią jeszcze w marcu. – Nie znamy jeszcze konkretnego terminu, kiedy rozpoczną się roboty budowlane przy centrum Ikei w Świlczy – informowała nas ponad 3 miesiące temu Karolina Horoszczak. – Nie mogę potwierdzić, że w 2014 roku pod Rzeszowem otwarte zostanie regionalne centrum handlowe wraz z meblarskim sklepem.

***
Wyjaśnienia pani rzecznik Ikei są niepokojące. Nie jest pewne, czy w 2014 roku otwarty będzie sklep meblarski. Jeszcze trzy lata temu Tomas Rask, ówczesny dyrektor generalny Inter Ikea Centre Polska zapewniał, że na początku 2012 roku rozpoczną się roboty. Niestety, tak się nie stało. 

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Galicjok
Galicjok
3 miesięcy temu

Na podkarpaciu nie potrzeba juz sklepow bo i tak nie ma za co tam kupowac.
Na podkarpaciu potrzeba ZAKLADOW PRACY aby ludzie mieli prace i za zarobki mogli kupowac w istniejacych juz sklepach.

Pietrroo
Pietrroo
8 lat temu

Buhahaha. Mówiłem, że IKEA dała się w ciula zrobić. Kupili terne w najgorszym miejscu. O wiele lepiej zrobili by kupując działkę między Jarosławiem a Przemyślem.

polaczek
polaczek
8 lat temu

wdowik zarabia kupę kasy jego zastępca 15 klocków na miesiąc do tego cala wataha która też korzysta na wysokich wynagrodzeniach nawet każdy pracownik gminy z podatku od nieruchomości jest zwolniony oczywiście wszyscy pracownicy to jedna świta . tutaj pracy idąc z ulicy nie znajdziesz oprócz tego robią boki na nieruchomościach o skandalicznym łamaniu prawa nawet nie wspomnę Według wtajemniczonych gmina jest strasznie zadłużona i tylko Ikea może uratować jej budżet .

Piotr
Piotr
8 lat temu

Wdowik zacierał już ręce że kasa będzie płynąć do gminy a tu dupa. Do interesów to on nie ma głowy. Widać to w całej gminie. Takiego gospodarza to już dawno powinni się pozbyć.

orest
orest
8 lat temu

ale ten koleś na zdjęciu zdziwiony, że go wydy….li

orest
orest
8 lat temu

Przecież zadecydowali, że budują pod Lublinem a nie pod Rzeszowem! Urzędasy nie czytają newsów na stronie IKEi?

rzeszowiak
rzeszowiak
8 lat temu

wydymali rzeszów bo dogadali sie ze stalową wolą na budowę 2 zakładów, miasto ma im zbudowac za darmo bocznice kolejowa

wojtek
wojtek
8 lat temu

ale za to mają zaje***stą działeczkę

Mieszkaniec Świlczy
Mieszkaniec Świlczy
8 lat temu

Jakiś czas temu Firma IKEA informowała ze sklep który miał powstac w swilczy powstanie w Lublinie a zakład produkcyjny w Stalowej Woli !!!
Nie ma się co łudzic WYDYMALI – gmine i tylko szkoda tylu miejsc pracy !!!!!
I takiej działki !!!

2Tech
2Tech
8 lat temu

wystarczy wejsc na strone Ikei i sprawdzic czy mają w planach do roku 2015 ujętą Ikeę w Świlczy
i tradam
NIE MAJĄ
Wiec nie ma sie co denerwowac
Nie Bedzie Niczego