Ile będzie kosztowała przebudowa al. Rejtana?

Prawdopodobnie już w pierwszym tygodniu września będzie wiadomo kto zajmie się przebudową al. Rejtana. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Początkiem września zostanie wyłoniony wykonawca robót.

Najniższa oferta opiewa na kwotę  27 mln zł, najwyższa na 65 mln zł. Tyle za podjęcie się przebudowy jednej z najważniejszych rzeszowskich ulic chcą firmy, które przeszły do kolejnego etapu przetargu. W sumie jest ich siedem. Która wygra, będzie wiadomo na początku przyszłego miesiąca. Przebudowa ma ruszyć w 2013 r.

Przetarg na realizację inwestycji ruszył kilka miesięcy temu. Zgłosiło się do niego 14 firm. Spośród tych, które przeszły do obecnego etapu zostanie wyłoniony wykonawca, który sam opracuje sobie projekt i przystąpi do jego realizacji. Część dokumentacji inwestycji jest już gotowa, bo jej opracowanie sfinansował pierwszy inwestor Millenium Hall. Obiecał on również dofinansowanie samej przebudowy, czyli dołożenie miastu 5,5 mln. zł, jednak ostatecznie z obietnicy się nie wywiązał.

Jak będą postępowały prace?
Przebudowa al. Rejtana, która jest częścią realizowanego już w mieście programu transportowego zakłada poszerzenie al. Rejtana (na odcinku między ul. Kopisty i al. Powstańców Warszawy) o trzeci pas ruchu, stworzenie nawrotki na pasie zieleni w rejonie Millenium Hall (dla jadących od strony Tyczyna) oraz utworzenie dodatkowych prawo– i lewoskrętów na nie poszerzanym drugim odcinku alei od ul. Kopisty do ul. Lwowskiej. W planach jest również przebudowa skrzyżowania, chodników i zatok autobusowych, budowa ścieżek rowerowych jak również wymiana kanalizacji przeciwdeszczowej i zamontowanie oświetlenia.

Inwestycja, jak wynika z szacunków miasta, ma pochłonąć 43 mln. zł (w tym roku ma pójść z budżetu na ten cel ponad 20 mln. zł). Przebudowa całej al. Rejtana powinna zakończyć się najpóźniej do 2014 r.

Katarzyna Szczyrek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
socjolog
socjolog
8 lat temu

w zasadzie co jest tanie to jest drogie to się tyczy również drogi

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

no to jak to sobie obiecywali – tak na gębę czy nikt nie spłodził dokumentu- chyba gadali luźno przy grilu i te 5,5 milionów poszło- ja też obiecam że jak kometa nie pierdutnie to w roku 3300 będzie w Rzeszowie metro – i co ?

frog
frog
8 lat temu

Tylko niech wybiorą trochę droższą bo ta najtańsza oferta śmierdzi upadłością albo innymi łapówkami

antyzgrzyt
antyzgrzyt
8 lat temu

To jak to obiecał? To nasi radni dali różne przywilieje Millenium Hall bez jakiegoś poręczenia pisemnego? Przecież to absurd…!