Ile będzie zarabiał prezydent Ferenc?

Pensja Tadeusza Ferenca wynosi blisko 11 tys. zł. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Pensja Tadeusza Ferenca składać się będzie z wynagrodzenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego, dodatku za wysługę lat oraz dodatku specjalnego.

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa radni uchwalili wysokość wynagrodzenia prezydenta miasta. Zgodnie z nowym postanowieniem Tadeusz Ferenc będzie zarabiał  niespełna 11 tys. zł miesięcznie. Przypomnijmy, że jeszcze w lipcu sam obniżył on sobie pensję o blisko 1500 zł, aby dostosować się tym samym do rządowego rozporządzenia.

Decyzja Tadeusza Ferenca sprzed czterech miesięcy wywołał sporą dyskusję. Sam zainteresowany przyznał wówczas, że „prezydenta upokorzono, a rozporządzenie chyba napisano na kolanie”. Postanowił on jednak obniżyć swoją gażę, aby uniknąć konsekwencji prawnych. Co ciekawe, kilka dni później przewodniczący Rady Miasta Andrzej Dec, wystąpił w tej sprawie do wojewody z doniesieniem, że prezydent …bezprawnie sam ustalił sobie wysokość wynagrodzenia. Ostatecznie temat ucichł, a włodarz od tamtego czasu rzeczywiście zarabia mniej.

Teraz w związku z nową kadencją Rady Miasta Rzeszowa radni musieli ponownie formalnie ustalić wysokość wynagrodzenia Ferenca. Ostatecznie uchwalono ustawę (7 głosów za, 16 wstrzymało się, 0 przeciw), na podstawie której jego zarobki będą wynosić 10 940 zł brutto, czyli tyle ile wynoszą od lipca. Na pensję prezydenta składać się będzie: wynagrodzenie zasadnicze (5000 zł), dodatek funkcyjny (2100 zł), dodatek wysługi lat (1000 zł) i dodatek specjalny (2840 zł).

Gorąca dyskusja
– To niesprawiedliwe i niegodziwe, aby samorząd był odgórnie zmuszany przez polityków do obniżenia prezydentowi pensji – mówił Tomasz Kamiński (Rozwój Rzeszowa). Na te słowa zareagował Robert Kultys (PiS): – Myślę, że 90 proc. mieszkańców powie, że politycy powinni zarabiać mniej – odpowiedział. W podobnym tonie wypowiedział się Marcin Fijołek (PiS), którego zdaniem cała „dyskusja ze strony Rozwoju Rzeszowa przybrała formę groteski i ośmiesza Radę Miasta.” – To wasze zachowanie jest groteskowe, a decyzja Rady Ministrów skandaliczna – odrzekł z kolei zbulwersowany Andrzej Dec (PiS). Po ponad 20 minutach sprzeczek, dyskusję zamknięto.

Kamil Lech

14
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
edekOldresjojnemarudaemigrant z UK Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Oldres
Gość
Oldres

ile ? zawsze za dużo !

Oldres
Gość
Oldres

ile ? zawsze za dużo

emigrant z UK
Gość
emigrant z UK

W miescie w ktorym obecnie zamieszkuje Newcastle liczacym 450 tys mieszkancow lord major (burmistrz) zarabia tyle ile zarabia inzynier w fabryce na dyrektorskim stanowisku, a wiec TRZYKROTNE zarobki ROBOTNIKA bez kwalifikacji w fabryce.
Lord major nawet nie ma szofera i musi sam jezdzic w godzinach pracy sluzbowym samochodem, bo do pracy i z powrotem to jezdzi swoim wlasnym samochodem.
Polska to najbogatszy kraj na swiecie gdzie zlodziej jedzie na zlodzieju i zlodziejem pogania rabujac publiczne pieniadze.

maruda
Gość
maruda

O ktorym Newsactle piszesz, Boczar, Newcastle upon Tyne czy Newcastle under Lyme.
Zadne z nich nie ma populacji 450 tys. Pierwsze ma 290 tys, drugie nieco ponad 120 tys. Jest jeszcze Newcastle w Australii z populacja ponad 550 tys. A jaka populacja w Przemyslu?

jojne
Gość
jojne

Wychodzi na to że taki z niego emigrant jak ze mnie gruzin. Jednak kłamstwo szybko wychodzi na wierzch.

maruda
Gość
maruda

Wiesiek Boczar, poprosze Cie o mala przysluge. Powiedz mi gdzie sie mam udac, zeby byc przyjetym przez „burmistrza” Newcastle i jaki dworzec autobusowy jest w poblizu, ewentualnie gdzie w poblizu jest bezplatny paking.
Jak nie potrafisz, to nie pier…. ze mieszkasz w Newcastle, chyba, ze ostatnio Przemysl zmienil nazwe. I zdecyduj gdzie wyemigrowales, bo ostanio sie zapierales, ze do Australii.

hijena
Gość
hijena

mnie się wydaje ,ustalenie samemu sobie apanaży rownoznaczne jest z wyłudzeniem nieuzasadnionych pieniędzy.Sprawie powinna przypatrzyć się prokuratura,najlwpiej z miejscowości na drugim końcu kraju

panW
Gość
panW

To oficjalnie. A pod stołem, na tych wszystkich wałkach co kręci z mafią w Rz to pewnie jeszcze cztery razy tyle.

Mistrz
Gość
Mistrz

To on żyje ????

Tomasz
Gość
Tomasz

Lepiej niż twój proboszcz który cie bzyka od tyłu co niedziela

wwer
Gość
wwer

osobiście uważam, że jak na prezydenta dużego miasta to jego pensja jest stosunkowa słaba…

GUCIO
Gość
GUCIO

Przestańcie pokazywać swoje chamstwo i poniżać wybranego demokratycznie PREZYDENTA RZESZOWA mojego miasta

hijena
Gość
hijena

gucio ,że dokonałes bardzo złego wyboru ,nie świadczy ,że inteligentni ludzie nie moga miec innego zdania

edek
Gość
edek

to dołóż mu ze swojej