Ile dzieci będzie musiało pójść do prywatnego przedszkola?

Co roku pojawia się problem z przyjęciem wszystkich chętnych dzieci do przedszkoli. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. W czwartek (04.04) wyniki naboru dzieci do przedszkoli i szkół podstawowych.

Już w czwartej o godzinie 12 nastąpi ogłoszenie listy dzieci przyjętych do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz listy przyjętych uczniów do klas pierwszych szkół podstawowych.

Dzieci nieprzyjęte do wybranego przedszkola (oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej) pierwszej preferencji z powodu braku miejsc mogą – na prośbę rodziców – zostać wpisane na listę rezerwową. Przyjęcie dziecka z takiej listy będzie możliwe tylko w przypadku zwolnienia miejsca przez inne dziecko, przy czym pierwszeństwo mają dzieci mieszkańców Rzeszowa, w tym pięciolatki i sześciolatki.

Nasuwa się jednak pytanie, ilu rodziców będzie musiało znaleźć miejsce w prywatnym przedszkolu dla swojego dziecka? Ten problem powraca w każdym roku, choć w tym może być trochę lepiej, bo w Rzeszowie od września będzie więcej miejsc dla przedszkolaków. To dobra nowina dla rodziców, którym w zeszłym roku nie udało się znaleźć miejsca dla swojej pociechy i musieli płacić dużo więcej za opiekę w prywatnym przedszkolu. To dzięki otwarciu nowej placówki przy SP nr 19 na osiedlu 1000-lecia. Swoje miejsce znajdzie tam 75 dzieci. We wrześniu otwarte zostanie też przedszkole przy ul. Bł. Karoliny. Będzie mogło ono przyjąć 125 dzieci.

O więcej miejsc w przedszkolach chciało też zadbać Ministerstwo Edukacji Narodowej, namawiając rodziców sześciolatków do zapisania dzieci do szkoły, co zwolniłoby miejsca w przedszkolach dla młodszych dzieci. Na razie nie wiadomo jednak, ilu rodziców przekonała minister Szumilas. Wiemy natomiast, że pomysł posłania sześcioletnich dzieci do szkoły nie cieszy się społeczną aprobatą.

Blanka Szlachcińska

Czekamy na sygnały od rodziców, których dzieci nie dostały się do publicznego przedszkola. Można dzwonić pod numer tel.: 17 747 08 50 lub pisać na mail:bszlachcinska@interia.pl. Zapraszamy też do komentowania na naszym forum internetowym: www.supernowosci24.pl/forum2

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.