Ile mają nasi posłowie?

Graf. Super Nowości

PODKARPACIE. Oświadczenia majątkowe podkarpackich posłów.

Dotarliśmy do oświadczeń podkarpackich posłów. Z tej dość interesującej lektury wypływa jedna myśl: nie powodzi im się źle chociaż są wyjątki.

Najbogatsi posłowie z naszego regionu to Józefa Hrynkiewicz z PiS oraz Mieczysław Golba, z Solidarnej Polski. Oni posiadają najwięcej oszczędności. Daleko im jednak do polskich parlamentarnych krezusów, którzy posiadają majątki wartości kilkudziesięciu milionów.

Na tle kraju wyróżnił się tylko poseł Piotr Tomański, poseł z PO. Znalazł, się w pierwszej dziesiątce najbardziej zadłużonych parlamentarzystów.

Dotychczas największą gotówką z pośród podkarpackich posłów rozporządzał Mirosław Golba. Jednak w tej kadencji zdeklasowała go nowa posłanka PiS-u Józefa Hrynkiewicz. Pani poseł jeździ Oplem Astrą z 2008 roku. Wartość swojego samochodu oszacowała na … 2600 zł. Być może pomyliła się o jedno zero, ale jeśli nie to w naszej redakcji już znalazło się kilku chętnych, którzy odkupili by 3 letniego opla nawet za 3000 zł.

Zadłużony poseł
Piotrowi Tomańskiemu przyznajemy nagrodę za skrupulatność. Odnotował on w swoim oświadczeniu, że na swoim koncie posiadał zawrotną kwotę… 150 zł oraz całe 4 dolary i 22 centy. Te ostatnią kwotę można chyba potraktować jako kolekcję numizmatyczną a nie oszczędności. Poseł Tomański ma też bardzo duży kredyt. Jego dług w bankach opiewa na zawrotną kwotę prawie 1,5 mln zł. Kredyt zaciągnął na zakup jednego z mieszkań. Ogólnie posiada dom oraz dwa mieszkania, z których jedno warte 1,4 mln zł.

Nowa posłanka bez dochodów
Małgorzata Marcinkiewicz, posłanka z Ruchu Palikota przedstawiła dość oryginalne oświadczenie majątkowe. Stwierdziła, że posiada 50 tys. zł i 20 tys. euro oszczędności. I to wszystko co pani poseł wykazała. Nie ma domu ani mieszkania, samochodu, dochodów.

Lubi jeździć
Bogdan Rzońca poseł PiS okazał się z kolei miłośnikiem motoryzacji. Szczególnie ceni sobie niemiecki przemysł motoryzacyjny bo posiada w swojej sporej kolekcji aż dwa auta nawiązujące swoim wyglądem do poczciwego garbusa. Poseł może się pochwalić w sumie 5 samochodów: Volkswagena Passata z 2001 roku, Land Rovera z 2004, Volkswagen Golf  z 1999 roku a także dwa Volkswageny New Beatle; jednego z 1999 a drugiego z 2002 roku.

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
janusz
janusz
9 lat temu

nie jest to pełna informacja i przedstawia w niektórych przypadkach tylko małą część majątku posłów proszę sprawdzić co ma najbliższa rodzina posłą np. żona, dzieci przecież jest chyba wspólnota majątkowa , a jeżeli jej nie ma to bardzo dziwne ,jeżeli chce pan wiedzieć o jakich posłów mi chodzi to proszę napisać pozdrawiam