Ile zarabiają gwiazdy Hollywood?

Sarah Parker przybyło na koncie 30 mln dol.

Sarah Jessica Parker i Angelina Jolie są najlepiej opłacanymi aktorkami w Hollywood – wynika z najnowszego zestawienia magazynu “Forbes”. W ciągu roku obie aktorki zgromadziły na swoich kontach po 30 mln dolarów.

Pierwszą trójkę notowania zamyka Jennifer Aniston, która miejsce na podium dzieli z Reese Witherspoon. Obie panie w ciągu roku zarobiły po 27 mln dolarów.
Wysoką pozycję w notowaniu Angelina Jolie zawdzięcza ostatnim produkcjom “Salt”, film zarobił 300 mln dolarów i “The Tourist” (280 mln dolarów).

Dla Sarah Jessica Parker tradycyjnie trampoliną sukcesu był film “Seks w wielkim mieście”, który mimo niepochlebnych opinii recenzentów zarobił 290 mln dolarów. Warto pamiętać, że to kultowy serial “Seks w wielkim mieście” stał się przepustką dla Parker do wielkiej kariery. Co prawda druga cześć przygód czterech przyjaciółek z nowojorskiej metropolii zarobiła mniej niż pierwsza produkcja (415 mln dolarów) to jednak nie stanęło na drodze Parker do zgromadzenia na jej koncie niebagatelnej kwoty.
Poza podium znalazła się Julia Roberts, najpiękniejszy uśmiech Hollywood. Chociaż ekranizacja książki Elizabeth Gilbert “Jedź, módl się, kochaj”, zarobiła 205 mln dolarów, to za rolę w tym filmie Roberts zainkasowała “zaledwie” 20 mln dolarów. Na szczęście na konto gwiazdy spływały również pieniądze z lukratywnych kontraktów reklamowych kosmetyków Lancome i kawy Lavazza. Za 45 sekundowe wystąpienie w reklamie kawy Roberts zarobiła 1,2 mln euro…

Swoją pozycję Pretty Woman dzieli z młodą gwiazdą Hollywood Kristen Stewart, którą na szczyt popularności wyniósł romans z melancholijnym wampirem.

Siódmą pozycję w notowaniu “Forbes” zajmuje Katherine Heigl, która w tym roku zgromadziła na koncie 19 mln dolarów. Tuż za nią z dorobkiem 18 mln dolarów uplasowała się Cameron Diaz. Pierwszą dziesiątkę najlepiej zarabiających aktorek zamykają Sandra Bullock (15 mln dolarów) i Meryl Streep (10 mln dolarów).

PAP, tz

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.