Iluminacje świąteczne w miastach – obowiązkowy element świąt Bożego Narodzenia

Fot. Mat. prasowe

Fot. Mat. prasowe

W Polsce już na dobre zagościła moda na iluminacje świetlne. Wraz ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia śródmiejskie i staromiejskie ulice są dekorowane nawet tysiącami świątecznych ozdób. Takie iluminacje świąteczne są uruchamiane najczęściej już na początku grudnia. Dzięki nim w większych i mniejszych miejscowościach tworzony jest wyjątkowy, świąteczny nastrój.

Iluminacje świąteczne wykorzystujące technologię LED mogą mieć przy tym bardzo zróżnicowaną formę. Producenci wychodzą naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów i oferują m.in. dekoracje latarniowe, dekoracje elewacyjne, iluminacje na budynki i wiele innych. Dzięki temu miasta co roku zachwycają innymi aranżacjami.

Moda na świąteczne iluminacje, jak wiele innych, do Polski przybyła ze Stanów Zjednoczonych. Tam lampkami ozdabia się w zasadzie wszystko. Od kilku lat trend ten jest coraz mocniej widoczny również w polskich miastach, które nawet rywalizują ze sobą w konkursach na najpiękniejsze dekoracje świąteczne. Co roku władze starają się wymyślić coś nowego, aby zaskoczyć mile mieszkańców i turystów.

Kluczem do sukcesu w tym przypadku nie jest jednak ilość, a jakość wybranych iluminacji oraz ich rozstawienie. Nawet najpiękniejsze dekoracje mogą bowiem zepsuć klimat panujący w danym mieście. Stare, zabytkowe rynki czy budynki nie potrzebują bowiem zbyt dużej liczby dekoracji i oświetlenia. Lepszym rozwiązaniem jest ich subtelne podświetlenie. W przeciwnym wypadku efekt końcowy może być odwrotny do zamierzonego. W takich miejscach najlepiej jest postawić na delikatne dekoracje LED na latarniach czy dachach budynków. Dekoracje latarniowe mają wiele zalet. Przede wszystkim nie zasłaniają, ale lekko doświetlają wybrane elementy.

Na znacznie więcej można sobie pozwolić w przypadku budynków i ulic o mniej reprezentatywnym charakterze. Wówczas jak najbardziej wskazane są mocniejsze iluminacje świetlne. Zamontować je można na całej elewacji, zasłaniając wszystko to, co nie jest estetyczne i ładne. Ciekawym rozwiązaniem wydają się być także iluminacje 3D, które z roku na rok zyskują na popularności. Jednak i tutaj, trzeba uważać, aby nie przesadzić. Granica między sztuką, a kiczem bywa niekiedy bardzo cienka i łatwo ją przekroczyć. Zawsze dobrze prezentują się też oświetlone krzewy i drzewa.

Niewiele osób wie jednak, że o iluminacjach świątecznych trzeba zacząć myśleć odpowiednio wcześniej. Ich rozmieszczenie to wbrew pozorom spora operacja logistyczna, która zajmuje wiele tygodni. Dlatego warto zakup zaplanować o wiele wcześniej, przed sezonem. Idealnym miejscem, zapewniającym szeroki zakres oferty z tej kategorii, jest sklep: https://amled.pl/pl/c/ILUMINACJE-swiateczne-LED/310

Artykuł sponsorowany

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.