Imigranci z Polski będą mieć gorzej

Cameron zdecydował się na te ograniczenia w czasie, gdy w siłę rośnie antyimigracyjna i eurosceptyczna Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa. Fot. PAP
Cameron zdecydował się na te ograniczenia w czasie, gdy w siłę rośnie antyimigracyjna i eurosceptyczna Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa. Fot. PAP

LONDYN. Premier Cameron ogranicza przywileje socjalne.

Gorszy dostęp do zasiłków dla bezrobotnych, utrudnienia przy staraniu się o zasiłek mieszkaniowy; bezdomni i żebracy będą deportowani i objęci rocznym zakazem wjazdu. To pakiet zmian, jakie rząd w Londynie chce wprowadzić po 1 stycznia 2014 roku.

Po Nowym Roku rynek pracy w Wielkiej Brytanii będzie otwarty dla Rumunów i Bułgarów. Brytyjczycy boją się fali imigrantów, którzy będą wykorzystywać ich usługi publiczne i system świadczeń. Obawy te podziela rząd kierowany przez Davida Camerona.

Od 1 stycznia, by dostać zasiłek dla bezrobotnych, trzeba będzie odczekać trzy miesiące od dnia przybycia na Wyspy. Obecnie okres ten wynosi zaledwie kilka tygodni. Co więcej, jeśli w ciągu pół roku imigrant nie znajdzie pracy, zasiłek będzie zmniejszany. Ponadto ubiegając się o niektóre świadczenia (np. income support – zasiłek wyrównawczy przysługujący nisko opłacanym pracownikom), imigranci będą musieli spełnić wymogi specjalnego testu (minimum earnings threshold) oceniającego ich zarobkowy potencjał.

Polskieradio.pl/ps

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec Rzeszowa
mieszkaniec Rzeszowa
7 lat temu

Prezes Kaczynski ostrzegl Premiera Camerona listownie ze dalsze takie jego postepowanie doprowadzi do tego ze zostanie przez niego zdymisjonowany ze stanowiska. Pan Cameron nie przestraszyl sie listu Kaczynskiego i podtrzymal swoje stanowisko. Co to teraz bedzie ? Jakie kroki podejmie teraz Kaczynski przeciwko premierowi Wielkiej Brytani ? Juz sie boje co to moze sie stac ! A jak jeszcze Rydzyk w Radiu Maryja opublikuje ten list Kaczynskiego to krew sie bedzie lala jak zawsze podczas demostracji organizowanych przez PiS. Terrorysci z PiS-u juz na to czekaja przymierzajac helmy moherowe, rozance przeciwpancerne, kadzielnice do zadymiania i krzyze do zadawania ciosow smiertelnych.… Czytaj więcej »

Ambroży
Ambroży
7 lat temu

Hej Ty , coś z O.dr Tadeuszem Rydzykiem jest na TY , użyj swoich wpływów u Putina niech Ci przekieruje rakietki na Londyn , to może tym sposobem uchronisz PIS i przynajmniej ostatniego Kaczyńskiego , który tak naprawdę Polakom krzywdy robić nie pozwala , stosując tylko ogólne przepisy UE , o których bałwanie nie masz zielonego pojęcia?.

mieszkaniec Rzeszowa
mieszkaniec Rzeszowa
7 lat temu
Reply to  Ambroży

Gdziez bym sobie pozwolil aby takie ciule zwracaly sie do mnie na Ty.
Szalony jestes jak ten Kaczynski ktory chce wywolac teraz wojne Angielsko-kacza ?
Mysle ze premier Cameron uchroni Wielka Brytanie przed wojna ktora zmiecie Anglie z map swiata.
Uzyja broni przeciwko szalencom z PiS-u oszalalym na punkcie kaczych kuprow z jajami na twardo.

Arek
Arek
7 lat temu

3 miesiące a kilka tygodni??? Masło maślane

Ambroży
Ambroży
7 lat temu

zarobkiewicz – to weź teraz donieś do ekscelencji Putina , jak zrobili „Ślązacy” z Gorzelnikiem na czele ?. Może rakietami odetnie następnych chcących żyć po ludzku.

zarobkiewicz
zarobkiewicz
7 lat temu
Reply to  Ambroży

To wedlug ciebie Cameron ma zobowiazania wzgledem nierobow i oszustow ktorzy chca zyc lekko ?
Ciekawe masz pomysly.

zarobkiewicz
zarobkiewicz
7 lat temu

Panie Cameron troche to pozno pan to robi. Tyle najechalo oszustow i kombinatorow ze nas ktorzy uczciwie pracujemy wstyd przyznawac sie do swojej narodowosci pochodzenia.
Oby tylko dotrzymal pan slowa i ta uchwala byla przestrzegana.