Imprezy

Voo Voo na Dniach Kolbuszowej. Fot. MWMedia

Traviata po polsku
DĘBICA. W sobotę i niedzielę (4-5 bm.), o godz. 18 w Domu Kultury „Mors” zostanie wystawiona premiera opery w trzech aktach „Traviata” w polskiej wersji językowej. W główne role wcielają się: Anita Maszczyk, Piotr Koprowski i Leopold Stawarz.

Majówka 2012
JAROSŁAW. W sobotę – 5 maja, wszystkie dzieci, które przyjadą z rodzicami rowerami na rynek otrzymają kamizelki odblaskowe w ramach akcji „Załóż odblask – nie bądź „ciemny”, mającej na celu propagowanie bezpieczeństwa rowerzystów i innych uczestników ruchu drogowego. Dla pozostałych maluchów zostanie przygotowany specjalny kącik rozrywki „Bob i Piotr” pełny gier i zabaw. Podczas Majówki 2012 będzie można zobaczyć piękne maszyny członków Jarosławskiego Stowarzyszenia Motocyklistów „Motor Bike Drives Team” przy okazji otwarcia III Jarosławskiego Sezonu Motocyklowego. Organizatorzy nie zapomnieli o artystycznej stronie imprezy. Na scenie wystąpi Zespół Exters Band oraz Kabaret Marcina Samolczyka, a gwiazdą wieczoru będzie NORBI. Ważnym punktem majówki, która rozpocznie się o godz. 15, będzie walka o tytuł „Uśmiechnięta Gmina 2012″.

PONIEDZIAŁEK, 7 MAJA
Prelekcja o amerykańskich parkach
JAROSŁAW. 7 maja w sali widowiskowej MOK dr. Andrzej Ćwierz wygłosi prelekcję pt. „Parki Narodowe Ameryki”, której towarzyszyć będzie występ zespołu piosenki biesiadnej UTW. Prelekcja rozpocznie się o godz. 17. Wstęp wolny. ef

POD NASZYM PATRONATEM: Voo Voo na Dniach Kolbuszowej
KOLBUSZOWA. W piątek na ul. Mickiewicza odbędzie się cykl imprez pod hasłem „Piknik Aktywnych Krokodyli”. O godz. 16 będzie można spróbować swoich sił w grze „czy znasz swoje miasto”. W programie także, konkursy, przypomniana zostanie historia „białej damy” i przemarsz jej szlakiem do Werynii. Na koniec wystąpi Gabriel Delgado z multi laserowym show. Przy pływalni krytej odbędzie się motocyklowy przystanek nad Nilem. Wystąpią zespoły reggae w… strojach kąpielowych. Atrakcją będą pierwsze zawody w pływaniu na krokodylu. Zagrają zespoły młodzieżowe oraz kultowe kapele harlejowców: Złe Psy i 230 volt. W niedzielę przy pływalni zagrają „Struny Serca” i „Na Drabinie”, zespoły folkowe z Ukrainy. Po nich zaśpiewa polsko-ukraińska grupa „Dagadana”. Po lasowiacku i na folkowo zagra oraz zaśpiewa duet Władysław Pogoda z Pawłem Steczkowskim. Będą też konkursy i quizy z wiedzy o Euro 2012. A O godz. 21 wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Voo Voo.

Święto patrona
KORCZYNA. 6 maja odbędą się obchody dnia patrona powiatu krośnieńskiego. W programie: o godz. 11 – msza w Sanktuarium Św. Józefa Sebastiana Pelczara, a o godz. 12 – koncert laureatów II Powiatowego Konkursu „Śpiewajmy Świętym”i wręczenie nagród.

Festiwal Piosenki
KROSNO. 15 maja o godz. 9 w RCKP odbędzie się VI Międzyszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej.

Konkurs poetycki
KROSNO. W dniach 8 – 9 maja o godz.10 w RCKP odbędzie się VIII konkurs mówienia wierszy „Żaczek- Przedszkolaczek”.

Spotkanie z Cejrowskim
KROSNO. 11 maja do Krosna przyjedzie znany podróżnik Wojciech Cejrowski. Boso do… Krosna! – pod takim hasłem o godzinie 19 w RCKP rozpocznie się  występ Wojciecha Cejrowskiego, który opowie o podróżach w dalekie zakątki świata, zdradzi sekrety swoich wypraw, a także zaprezentuje zdjęcia z nich. Wcześniej, tj. od godziny 14 w biurze przy ul. Piłsudskiego 1 będzie można indywidualnie spotkać się z podróżnikiem, zdobyć autograf czy nabyć książkę Wojciecha Cejrowskiego. Spotkanie z mieszkańcami Krosna potrwa do godziny 17. Aby obejrzeć występ Cejrowskiego wystarczy udać się do biura przy ul. Piłsudskiego 1 i odebrać bilet wstępu.

Edukacyjne targowanie
ŁAŃCUT. 10-11 maja od godz. 9.30 w sali widowiskowej MDK odbędą się VII Powiatowe Targi Edukacyjne.

Dzień otwarcia w Unique Street Artist
PRZEMYŚL. 4 maja Szkoła tańca Unique Street Artist zaprasza na dzień otwarty (start: godz. 9). Będzie można wziąć udział w bezpłatnych lekcjach tańca. Wstęp wolny.

SOBOTA-NIEDZIELA, 5-6 MAJA
Podkarpacki Jarmark Turystyczny
PRZEMYŚL. W dniach 5-6 maja – Podkarpacki Jarmark Turystyczny. Dwudniowa impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 12 na Wzgórzu „Zniesienie”. W programie: „Mini zawody na orientację” oraz wycieczki krajobrazowe – Rowerem po okolicy”, “Sakralnie i przyrodniczo” (Prałkowce, Krasiczyn), “Miasta Przemyśl – Miasto Twierdza”, “Przemyśl Sakralny”, “Przyrodnicze ciekawostki okolic Przemyśla”. W tzw. Miasteczku turystycznym będzie można zobaczyć garncarską plastyką i twórczością rzeźbiarską. Będzie też okazja do spróbowania regionalnej kuchni oraz zapoznania się z kulturą ludową. O godz. 16. rozpocznie się Ogólnopolskie Spotkanie z Piosenką Turystyczną. Na drugi dzień jarmarku zaplanowano blok imprez turystyczno – rekreacyjnych, w którym znalazły się m.in.: Diorama Historyczna z I wojny światowej organizowana przez Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „X D.O.K” oraz „Festiwal sportów mało znanych”. Wstęp wolny.

“Burza” i “Akowcy”
RZESZÓW. 10 maja o godz. 10 msza w kościele farnym, po niej program artystyczny i złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Akcję “Burza” na Wileńszczyźnie (na ścianie kościoła farnego). O godz. 12 w budynku IPN (przy ul. Szopena 23) projekcja filmu “Akowcy”.

Piknik nad Zalewem
RZESZÓW. Do 6 maja trwa piknik z którego dochód zostanie przeznaczony na rzecz 26-letniego Daniela, który chce się zająć swoim osieroconym rodzeństwem. W programie wiele atrakcji. 5 maja o godz. 20 wieczorna impreza Atomic Beats a w niedzielę o godz. 18 Salsoteka Ritmo Caliente. Wstęp wolny.

Zaśpiewają z katedry
RZESZÓW. W śr. i czw. na Politechnice Rzeszowskiej kolejny FESTIWAL NAUKI, TECHNIKI I SZTUKI. Jedną z atrakcji będzie wykład śpiewany “Piękno Ziemi” w wykonaniu prof. dr hab. inż. Leszek Woźniaka, mgr Beaty Kud, dr inż. Mariana Woźniaka z PRz – sala V-1 (al. Powstańców Warszawy 12) – środa o godz. 12.15. W programie również ciekawe wystawy i wykłady. Imprezę organizują dwie największe uczelnie w mieście UR i PRz.

Festiwal Przestrzeni Miejskiej
RZESZÓW. Od 11 maja (piątek) do 14 maja (poniedziałek) na terenie po fabryce Zelmer odbędzie się Festiwal Przestrzeni Miejskiej. Jedyny taki Festiwal w Polsce skierowany jest do wszystkich tych, których choć trochę interesuje miejsce i przestrzeń go otaczająca m.in. architektura, urbanistyka czy rewitalizacja. Odbędą się wykłady, konferencje, wystawy i projekcje.

Majowa dyskusja o Polsce
STALOWA WOLA. „Myśl jest bronią!”, to motto niedzielnego spotkania z prof. Jerzym Robertem Nowakiem. Dawno nie widziany w Stalowej Woli historyk i pisarz skorzystał z zaproszenia Braci Kapucynów, a zakonnicy zapraszają wszystkich ciekawych aktualnych refleksji historycznych. Spotkanie otwarte w sali Jana Pawła II, w klasztorze w Rozwadowie. Początek o godz. 15.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.