Imprezy

Fot. MWMedia

Wystąpi Kabaret Łowcy.B
RZESZÓW. 8 grudnia (czwartek) o godz. 18 w kinie „Zorza” wystąpi pochodzący ze Śląska kabaret – Łowcy.B. Ciesząca się dużym zainteresowaniem grupa, zwycięzcy PAKI 2003, prezentuje dość surrealistyczny i interesujący humor. Bilety w cenie 55 zł do nabycia w kinie „Zorza”, klubie „Pod Palmą” i sklepie „Michał” w DS. „Laura”. Szczegółowe informacje na temat biletów pod nr: 17 852 02 32, 795 661 752.

Mikołajki w Nowym Świecie
RZESZÓW. Najbliższy weekend w Nowym Świecie upłynie w mikołajkowym klimacie. W sobotę w godz.: 11-18 zaplanowano liczne gry, zabawy warsztaty i konkursy z niespodziankami. Niedziela (w godz. 12-18) to z kolei dzień osobistego spotkania ze Św. Mikołajem. Najmłodsi będą mogli osobiście odebrać od niego prezenty (przyjmowane są one do godz. 13 w punkcie informacyjnym). Ponadto przybyłych czeka śnieżne szaleństwo taneczne, mikołajowe bicie rekordów i pachnąca kuchnia Mikołaja.

Zagrają w radio
RZESZÓW. O godz. 19 w studio Polskiego Radia swój koncert na żywo zagra stalowowolska formacja Jackknife. Zespół tworzą młodzi ludzie (17-20 lat), którzy mają na koncie wiele sukcesów. Grają rockową gitarową muzykę z ciekawymi i poruszającymi tekstami. Koncert potrwa około godziny i słuchać go będzie można od godz. 19 w radiu oraz przez Internet. bes

Zostań szachowym mistrzem
RZESZÓW. Młodzieżowy Dom Kultury ogłasza nabór chętnych do udziału w cyklu warsztatów szachowych. Warsztaty są bezpłatne i będą odbywały się w poniedziałek o godz. 19 w budynku MDK Zapisy są przyjmowane do grupy początkującej i zaawansowanej tel. 17 748 38 91, 748 36 00 lub osobiście w dniu 5 grudnia o godz. 19 w bud. MDK (ul. Osmeckiego 51, sala 105, I piętro). Warsztaty prowadzi mistrz szachowy Marcin Woźniak. Terminy spotkań: – grudzień 2011- 5, 12, 19 – styczeń 2012- 2, 9, 16, 23.

Spotkaj się z Mikołajem
RZESZÓW. Spotkanie najmłodszych ze Św. Mikołajem odbędzie się 4 grudnia w niedzielę o godz. 17.30 w sali Rzeszowskiego Domu Kultury Filia Załęże (ul. ks Jana Stączka 12). Rodziców zainteresowanych spotkaniem dzieci z Mikołajem prosimy o wcześniejszy kontakt z Filią Załęże do 2 grudnia w godz. 16 – 20.

PRL w kinie
RZESZÓW. W nadchodzącym tygodniu Instytut Pamięci Narodowej zaprezentuje w kinie „Helios” dwa filmy poruszające problem rozliczeń z komunistyczną przeszłością. W poniedziałek (5 grudnia) zaprezentowane zostanie “Uwikłanie” Jacka Bromskiego, zaś w czwartek (8 grudnia) i “Kret” Rafaela Lewandowskiego. Bezpłatne wejściówki na filmy są do odebrania w Instytucie Pamięci Narodowej (ul. Słowackiego 8), tel. 17 8606026.

Pokaz januszy i kiermasz
RZESZÓW. Ponad 60 tytułów aż z 50-proc. rabatem, pokazy multimedialne i spotkania z autorami – to dodatkowe atrakcje, jakie Muzeum Okręgowe przygotowało dla zwiedzających i mieszkańców miasta. 4 grudnia o pełnych godzinach (godz. 10 – 14) odbędzie się prezentacja multimedialna fotografii międzywojennych z słynnego Zakładu “E. Janusz” (przy 3 Maja). Od tej niedzieli do niedzieli 18 grudnia Muzeum Okręgowe (w budynku przy ul. 3 Maja 19) zaprasza wszystkich na wielki świąteczny kiermasz wydawnictw muzealnych. W niedzielę odbywa się on w godz. 9 – 15, natomiast wt. – pt. w godz. 9 – 17.30 (sob. i pon. nieczynne). W dniach 13 – 16 grudnia organizatorzy zapraszają w godz. 9 – 20.

Spotkanie z Moniką Szwają
RZESZÓW, PRZEMYŚL. W poniedziałek (5 grudnia) o godz. 17 w rzeszowskim empiku w Galerii Graffica (ul. Lisa Kuli) odbędzie się spotkanie z popularną autorką, Moniką Szwają Natomiast we wtorek (6 grudnia) o godz. 18 spotka się ze swoimi czytelnikami w przemyskiej Bibliotece Publicznej (ul. Słowackiego 15).

Adam Chałupski opowie o książce
RZESZÓW. Rzeszowianina Adama Chałupskiego, z wykształcenia architekta, z zamiłowania podróżnika i eksploratora łatwiej spotkać w Chinach (mieszka tam od dwóch lat), aniżeli w stolicy Podkarpacia. We wtorek (6 grudnia) o godz. 14 będzie gościem księgarni LIBRA (ul. Jagiellońskiej 14, I piętro) i opowie o swojej nowej książce “Rowerem do Afganistanu”.

Koncert z okazji Św. Cecylii
BŁAŻOWA. GOK zaprasza na koncert z okazji Św. Cecylii – patronki muzyki sakralnej, który odbędzie się 3 grudnia (sobota) o godz. 18 w sali widowiskowej. Wstęp bezpłatny. Koncert poprzedzony zostanie udziałem błażowskich muzyków w mszy św. w miejscowym kościele parafialnym o godz. 17.

Turniej szachowy
BOROWA. W niedzielę (4 bm.), o godz. 10 w Gminnym Ośrodku Kultury rozpocznie się Turniej Szachowy o Puchar Wójta. Wstęp wolny.

Festiwal piosenki
DĘBICA. W niedzielę (4 bm.), o godz. 15.30 w Domu Kultury „Mors” odbędzie się koncert finałowy powiatowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Dębica Śpiewa”. Wstęp wolny.

Krystian Herba dla Pawła
DĘBICA. We wtorek (6 bm.), o godz. 10 w Domu Kultury „Mors” odbędzie się impreza charytatywna, z której dochód trafi na zakup podnośnika transportowo-kąpielowego dla niepełnosprawnego Pawła Mitana. Wystąpią dla niego m.in.: grupy ze Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance, wokaliści i wokalistki oraz młodzi aktorzy i kabareciarze. Gwiazdą wieczoru będzie mistrz trialu rowerowego Krystian Herba. Wstęp tylko 5 zł.

Koncert dla Izy
GŁOGÓW MŁP. W niedzielę, 4 grudnia, o godz. 15 w Miejsko-Gminnym Domu Kultury odbędzie się koncert mikołajkowy, z którego dochód zostanie przeznaczony na operację dla Izabeli Gwoźdź, która urodziła się ze złożoną wada serca, brakiem odporności i przerywanym łukiem aorty. Możliwości leczenia w Polsce zostały wyczerpane, niezbędne jest przeprowadzenie kolejnych zabiegów w klinice w Monachium. Koszt dalszego leczenia, a zarazem życia dla Izy to ok. 50 tys. euro. Pieniądze można też wpłacić na konto o nr 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Izabela Gwóźdź”. Po zakończeniu koncertu spotkanie z Mikołajem.

Wystąpi Alosza Awdiejew
JAROSŁAW. W sobotę (3 b.m.) o godz. 18 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury (pl. A. Mickiewicza 6) odbędzie się ceremonia wręczenia Honorowych Nagród Burmistrza Miasta Jarosławia. Uroczystość uatrakcyjni koncert Aloszy Awdiejewa z zespołem.

Film dla dzieci
KOLBUSZOWA. W piątek (2 bm.), o godz. 17 Miejska i Powiatowa Biblioteka w Kolbuszowej zaprasza na kino na dużym ekranie. Będzie to film dla dzieci, który powstał na podstawie popularnej serii książek C.S. Lewisa. Wstęp wolny.

Oratorium papieskie
MIELEC. W sobotę (3 bm.), o godz. 18 Bazylika św. Mateusza zaprasza na oratorium papieskie „Santo subito”, które zaprezentuje zespół artystów operowych pod muzycznym kierownictwem Mirosława Gąsieńca.

Spotkanie z Łapanowskim
MIELEC. To nie lada  gratka dla fanów eksperymentów w kuchni. We wtorek (6 bm.), o godz. 11 w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się spotkanie z Grzegorzem Łapanowskim, dziennikarzem kulinarnym i podróżnikiem. Wstęp wolny.

Festiwal Muzyki Akordeonowej
PRZEMYŚL. Jubileuszową edycję XX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej otworzy koncert inauguracyjny 7 grudnia, podczas którego wystąpią Motion Trio & Krzesimir Dębski oraz Przemyska Orkiestra Kameralna. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego. Bilety 55 zł. Pierwsze konkursowe przesłuchania odbędą się następnego dnia w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego i w Sali Lustrzanej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Start: godz. 9.

Mikołajki Jazzowe
PRZEMYŚL. Podczas XI Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego „Jazz bez…”, który już w ten weekend (2-4 grudnia) wystąpią artyści z 13 miast Ukrainy i Polski: Lwowa, Charkowa, Sewastopola, Tarnopola, Łucka, Iwano-Frankowska, Równego, Lublina, Przemyśla, Białystoku, Krosna, Rzeszowa i Nowicy.
Program:
Piątek, 2 grudnia
W Klubie „Piwnice” o godz. 19.00 wystąpi Jazz Fusion Band „Aramis” oraz  Seb Bernatowicz Trio & Marek Stryszowski. Bilety 10 i 20 zł.
Sobota, 3 grudnia
O godz. 19.00 w Sali widowiskowej Centrum Kulturalnego wystąpi Janusz Muniak Septet, a w Klubie „Piwnice” Michael Balog Septet. Bilety 10 i 20 zł.
Niedziela, 4 grudnia
Ostatniego dnia festiwalu w Klubie „Piwnice” na scenie wystąpią Piotr Schmidt Electric Group oraz Fusion Point. Bilety 10 i 20 zł.

Zaśpiewa Edyta Geppert
RYMANÓW. We wtorek o godz. 18.30 w Hotelu „Jaś Wędrowniczek” wystąpi Edyta Geppert. Towarzyszyć jej będą Piotr Matuszczyk (fortepian) i Jerzy Szarecki (trąbka).

Szachowe starcie
WOLA MIELECKA. W sobotę (3 bm.), ośrodek kultury w Woli Mieleckiej zaprasza do udziału w Mikołajkowym Turnieju Szachowym. Impreza rozpocznie się o godz. 10.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments