IMPREZY

Marcin Daniec wystąpi w Jaśle i Dębicy. Fot. Wit Hadło

XXX Spotkanie Cymbalistów 2011
RZESZÓW. W tym roku miłośnicy gry na cymbałach spotkają się po raz trzydziesty. Nastąpi to 10 grudnia (sobota). W rzeszowskim WDK od godz. 10 rozpoczną się warsztaty muzyczne dla adeptów w każdym wieku, zainteresowanych zgłębianiem techniki gry na cymbałach. W niedzielę 11 grudnia od godz. 9 odbędzie się przegląd konkursowy, wręczenie nagród oraz Koncert Laureatów.

Targi rękodzieła artystycznego
RZESZÓW. W dniach 9-10 grudnia (piątek-sobota) w Galerii Miejskiej przy „Plastyku” na ul. Dąbrowskiego odbędą się targi rękodzieła artystycznego. Zaprezentuje się 50-ciu wystawców. Zapraszamy w piątek od godz. 12 do 18, w sobotę – od godz. 10 do 18.

MARCIN DANIEC na Podkarpaciu
DĘBICA/JASŁO. W sobotę (10 bm.) o godz. 16.30 w Jasielskim Domu Kultury a także o godz. 20 w Dębickim Domu Kultury „Mors” odbędą się jubileuszowe koncerty kabaretowe Marcina Dańca z okazji 30-lecia pracy artystycznej. Bilety w cenie 40 zł.

Spotkanie z grafiką
DĘBICA. Galeria Sztuki zaprasza w piątek (9 bm.), o godz. 19 na spotkanie ze sztuką, którego tematem będą techniki sztuk graficznych. Będzie można dowiedzieć się tam m.in., jak świadomie oglądać grafiki, a także jak rozpoznać oryginał. Wstęp wolny.

Poznaj kulturę ludową
KOLBUSZOWA. Muzeum Kultury Ludowej zaprasza w czwartek (15 bm.) na prezentację rezultatów badań terenowych, w ramach projektu „Źródła kultury ludowej Puszczy Sandomierskiej – ropczyckie”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.30 w dworku z Sędziszowa Młp. w kolbuszowskim skansenie.

Mikołajkowe Spotkania Taneczne
KROSNO. W piątek (9 grudnia) o godz. 10 w  Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie (ul. Kolejowa 1) odbędą się XIX Mikołajkowe Spotkania Taneczne. Gościem tegorocznej edycji będzie zespół MIRJA.

Baśniowe widowisko
KROSNO. W niedzielę ( 11 grudnia) o godz. 17 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie będzie można obejrzeć baśniowe widowisko „Królowa śniegu”.

Impresje Jazzowe
NIEBYLEC. Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na „Niebyleckie Impresje Jazzowe”, które odbędą się 13 grudnia (wtorek) o godz. 18 w sali GOK. Wystąpią: IKS Band z Rzeszowa, Iwo Jazz Band z Iwonicza Zdroju, Old Rech Jazz Band z Rzeszowa i Jazz Band z Niebylca.

Jak jeść i nie tyć?
MIELEC. W sobotę (10 bm.), godz. 15-17 na sali konferencyjno-koncertowej nr 1 Samorządowego Centrum Kultury odbędzie się prelekcja pod hasłem „Jak jeść i nie tyć”. Ponadto, darmowy pomiar ciśnienia i degustacja potraw wegetariańskich. Wstęp wolny.

Kiermasz bożonarodzeniowy
NIEBYLEC. GOK w Niebylcu zaprasza na „Przedświąteczną wystawę rękodzieła artystycznego”. Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie stoiska z pracami wykonanymi własnoręcznie. Kiermasz organizowany jest w budynku wielofunkcyjnym w Niebylcu od 15 do 16 grudnia.

Festiwal Muzyki Akordeonowej
PRZEMYŚL. W sobotę 10 grudnia O godz. 19.00 w Hali Sportowej odbędzie się koncert laureatów Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej oraz koncert finałowy Richard Galliano & Tangaria Quartet. Bilety 35zł-85 zł.

Jarmark Sztuki Ludowej
PRZEMYŚL. Niedziela 11 grudnia upłynie mieszkańcom Przemyśla bardzo świątecznie Na XII Bożonarodzeniowy Jarmark Sztuki Ludowej ze swoimi rękodziełami przyjadą artyści z całego Podkarpacia. Będzie można też usłyszeć piękne kolędy i pastorałki w wyk. zespołu folklorystycznego z Tuczemp. Jarmark rozpocznie się o godz. 14.00 w „Piwnicach” Centrum Kulturalnego. Wstęp wolny.

Posłuchaj piosenki religijnej
SĘDZISZÓW MAŁOPOLSKI. W piątek (9 bm.), o godz. 10 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się Podkarpacki Konkurs Piosenki Religijnej. Wstęp wolny.

Mikołajkowy ping-pong
TUSZÓW NARODOWY. W sobotę (11 bm.), o godz. 14 w miejscowym gimnazjum rozpoczną się Mikołajkowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. Wstęp wolny.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments