Imprezy

Stachursky gwiazdą finału WOŚP. Fot. MWMedia

Opowie o legionach
DĘBICA. We wtorek (20 bm.), o godz. 16 w sali Starego Kina Muzeum Regionalnego wystąpi Roman Frodyma z gawędą „Legiony Polskie w Karpatach”. Spotkanie połączone będzie z prezentacją multimedialną. Wstęp wolny.

Kupimy świąteczne ozdoby
JASŁO. Jasielski Dom Kultury zaprasza na 5. Bożonarodzeniowy Kiermasz Rękodzieła Artystycznego, który odbędzie się 16 grudnia (piątek) w holu JDK i przed budynkiem. W kiermaszu weźmie udział ponad 20 rękodzielników i artystów ludowych z Jasła i okolic. Stragany ze świątecznymi ozdobami, na których będzie można zakupić m.in. świąteczne kartki, będą do dyspozycji od godz. 10 do 17.

Kiermasz w RCKP
KROSNO. W niedzielę (18 grudnia) w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie (ul. Kolejowa 1) odbędzie się VII Kiermasz Bożonarodzeniowy, która potrwa od godz. 10 do 16.

Ubierz miejską choinkę
LUBACZÓW. W piątek mieszkańcy miasta będą mieli unikalną szansę na… wspólne ubieranie miejskiej choinki. Rozpocznie się ono o godz. 10 przed budynkiem Urzędu Miejskiego.

Kolędy i kiermasz
MAJDAN KRÓLEWSKI. W niedzielę (18 bm.), o godz. 15 Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na Kiermasz Bożonarodzeniowy i koncert kolęd. Wstęp wolny.

Puść balon z bibułki
MIELEC. W sobotę (17 bm.), o godz. 10 na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za Hotelem Polskim odbędą się otwarte mistrzostwa balonów z bibułki. Jeśli okaże się, iż aura nie dopisze, to zawody zostaną przeniesione na dzień następny. Każdy uczestnik zabawy będzie mógł dwukrotnie wypuścić balon. Oceniany będzie brany najlepszy wynik. Dla najlepszych organizatorzy zapewniają atrakcyjne nagrody. Wstęp wolny.

Odwiedź kramy z biżuterią
MIELEC. W sobotę i niedzielę (17 i 18 bm.), w godz. 10-18 w Samorządowym Centrum Kultury będzie można odwiedzić kramy z biżuterią w ramach Mieleckiej Giełdy „Topaz”. Organizatorzy przewidują też prelekcje multimedialną na temat skamieniałości.

Orzech Cup 2011
MIELEC. W niedzielę (18 bm.) na hali sportowej MOSiR odbędzie się turniej piłkarskich zespołów dziecięcych „Orzech Cup 2011”. Start o godz. 8.45, wstęp wolny.

Dla chorej Oli
MIELEC. W niedzielę (18 bm.), o godz. 16 na sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury zaprezentują się Zespół Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy” wraz z zespołem tanecznym „Feniks”. Następnego dnia, o godz. 17 w mieleckim SCK wystąpi zespół „Abrakadabra” i ZPiT „Mali Rzeszowiacy”. Cały dochód z obu koncertów trafi do 10-letniej Oli Molak, która od półtora roku zmaga się z ciężką chorobą.

Jarmark w „Nowym Świecie”
RZESZÓW. Od 16 do 18 grudnia Galeria „Nowy Świat” w Rzeszowie zaprasza wszystkich miłośników zdrowych i naturalnych produktów spożywczych na Jarmark Wyrobów Regionalnych. Będzie to nie lada gratka dla osób poszukujących smacznej i naturalnie wytworzonej żywności, a Galeria „Nowy Świat” wypełniona będzie smakami i aromatami najlepszych produktów kulinarnych z różnych regionów Polski. Nie brakować będzie okazji do swobodnego wybierania, degustowania i kupowania tradycyjnych produktów bezpośrednio od ich producentów. Uzupełnieniem ekspozycji będzie autorska biżuteria, artykuły dekoracyjne oraz oryginalne przedmioty rękodzieła artystycznego doskonałe na prezent i jako dekoracja każdego wnętrza, wyroby twórców ludowych, ozdoby, stroiki świąteczne.

Autostradą w przeszłość
RZESZÓW. Ponad 60 tytułów aż z 50-proc. rabatem można kupić w Muzeum Okręgowym jeszcze tylko do niedzieli 18 grudnia. Wielki świąteczny kiermasz odbywa się w budynku przy ul. 3 Maja 19. w godz.: 9 – 20 (w sob. muzeum nieczynne), a w niedz. w godz.: 9 – 15. Dodatkową atrakcją jest spotkanie z autorami książki będącej katalogiem wystawy “Autostradą w przeszłość”. To odbędzie się w piątek o godz. 12 w budynku muzealnym przy ul. 3 Maja.

WKRÓTCE
Stachursky gwiazdą finału WOŚP
RZESZÓW. W niedzielę, 8 stycznia, Rzeszowski Klub Morsów wykąpie się w Wisłoku. Na tę rzekę powróci też łódź, którą będzie się można przedostać z jednego brzegu na drugi jak wtedy, kiedy na rzece królował legendarny Stanisław Nitka. To nie przypadek, a tylko niektóre z atrakcji, jakie szykują się z okazji 20. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie. Na scenie na rzeszowskim Rynku zagrają m.in. Ratatam, a gwiazdą wieczoru będzie Jacek Stachursky.
Na jaki cel sympatyczni wolontariusze WOŚP przez cały dzień będą zbierać datki? “Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą”. Jak zawsze choć styczeń – będzie gorąco!

Zobacz szopkę z żywymi zwierzętami
SANOK. Starosta sanocki zaprasza na jarmark bożonarodzeniowy, który odbędzie się w niedzielę (18.12 ) na Rynku Galicyjskim w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. W programie: wystawa szopek oraz wspólne kolędowanie. Na scenie wystąpią: Orkiestra Dęta OSP (Besko), zespół Łukowianie, chór Uniwersytetu III Wieku, chór im. św. Cecyli, zespół KGW (Średnie Wielkie), zespół SOUL, zespół Osławianie, kapela Kamraty, Młodzieżowa Orkiestra Dęta (Jaćmierz), zespół Cassiopeia oraz chór Gloria Sanociensis. Atrakcją jarmarku będzie szopka żywych zwierząt oraz potrawy wigilijne. Początek jarmarku o godz. 11.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments