IMPREZY

Fot. MWMedia

Powiatowa wigilia
DĘBICA. W czwartek (5 bm.), o godz. 15 na dębickim Rynku rozpocznie się powiatowa wigilia, na której nie zabraknie tradycyjnych potrwa, a także szopki z żywymi zwierzętami. Będzie można również przejechać się na kucyku. Kolędy i pastorałki zaśpiewają zespoły ludowe z terenu powiatu. Wigilię zakończy wspólne przełamanie się opłatkiem.

Posłuchaj kolęd i pastorałek
DĘBICA. We wtorek i środę (10-11 bm.) w Domu Kultury „Śnieżka” odbędzie się droga edycja Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Wstęp wolny.

Koncert noworoczny w „Morsie”
DĘBICA. W sobotę (7 bm.), o godz. 17 Dom Kultury „Mors” zaprasza na Koncert Noworoczny. Kolędy i pastorałki zaprezentują: Chór Państwowej Szkoły Muzycznej, Dziecięca Orkiestra Smyczkowa, Zespół Kameralny Ludwika Saramy oraz Chór PSM. Po przerwie na scenie „zainstaluje się” Orkiestra Symfoniczna PSM, której towarzyszyć będą soliści: Beata Kraska, Emilia Jakubiec-Lis, Aleksandra Warżała, Paweł Walankiewicz i Grzegorz Tomaszewski. W repertuarze znajdą się m.in. dobrze już znane dębickiej publiczności utwory J. Straussa, Verdiego i Szostakowicza.

Alicja Majewska zaśpiewa kolędy w Domatkowie
DOMATKÓW. W poniedziałek (9 bm.) w kościele parafialnym p.w. Miłosierdzia Bożego w Domatkowie koło Kolbuszowej najpiękniejsze kolędy i pastorałki zaśpiewają: Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz. Towarzyszyć im będzie Strzyżowski Chór Kameralny pod batutą Grzegorza Oliwy. Wstęp wolny.

Operetki Czar
IWONICZ-ZDRÓJ. W sobotę o godz.15.30 w sali Kina „Wczasowicz” w odbędzie się koncert pt: „Operetki Czar”. Wykonawcami będą Ewa Mierzyńska (sopran), Andrzej Smogór (baryton), Katarzyna Rzeszutek (fortepian), Grażyna Griner (fortepian), którzy zaprezentują arie i duety z operetek i musicali najwybitniejszych kompozytorów. Johanna Strauss, Franza Lehar czy Emericha Kalman.

Pójdźmy wszyscy do stajenki
JAROSŁAW. 6 stycznia w święto Objawienia Pańskiego kto żyw niech rusza o godz. 12 do stajenki na jarosławskim rynku.Będzie okazja zobaczyć uroczysty orszak Króli z trzech stron świata. Będzie dzielenie się opłatkiem, wspólne kolędowanie i moc atrakcji nie tylko dla najmłodszych. Królowie przybędą, dary Dzieciąteczku złożą, pastuszkowie skocznie na lirze zagrają – wszyscy wspólnie kolędy zaśpiewają.

Noworoczny dar
JASŁO. Jasielski Dom Kultury zaprasza 9 stycznia o godz. 9 na prezentacje artystyczne przedszkolaków w ramach 15. akcji charytatywnej na rzecz szpitala w Jaśle „Noworoczny Dar”, współorganizowanej przez JDK i jasielskich OO Franciszkanów. Natomiast 10 stycznia, o godz. 9 zaplanowano prezentacje artystyczne uczniów szkół podstawowych, 11 stycznia, godz. 9 – prezentacje artystyczne gimnazjalistów, 12 stycznia, godz. 9 – prezentacje artystyczne uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Popatrz na kolędników
KOLBUSZOWA. W piątek (6 bm.) Miejski Dom Kultury zaprasza na coroczny Przegląd Widowisk Kolędniczych. Imprezę o godz. 12 rozpocznie msza św. w kościele p.w. Św. Brata Alberta. Po nabożeństwie kolędnicy przejdą uroczystą paradą ulicami miasta do MDK. Tam do godz. 18 będzie uczestnicy przeglądu będą prezentować swoje widowiska. Imprezę zakończy koncert kapeli ludowej i kolędnicza zabawa. Wstęp wolny.

Zmierzą się w kolędach
KOLBUSZOWA. W środę (11 bm.) w MDK odbędzie się szósta edycja Wojewódzkiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Obcojęzycznych szkół gimnazjalnych i średnich. Pierwsze przesłuchania rozpoczną się już o godz. 9. Wstęp wolny.

„Tango” Mrożka
KROSNO. W poniedziałek (9 stycznia) o godz.10 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zostanie wystawione„Tango” S. Mrożka w wykonaniu teatru ludowego z Krakowa.

Nowe horyzonty edukacji filmowej
KROSNO.  W poniedziałek (9 stycznia) w ArtKinie (ul. Bieszczadzka 1) Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej „Lassie” (szkoła podst. IV – VI), w godz. 9 – 12.

Wieczory karnawałowe
KROSNO. W piątek (13 stycznia) o godz. 18 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie będzie można obejrzeć komedię „Okno na parlament” w wykonaniu teatru Bagatela.

Euroregionalne Kolędowanie
KROSNO. W sobotę (14 stycznia) godz.16 w kościele pod wezwaniem św. Piotra i św. Jana z Dukli w Krośnie odbędzie się XII Euroregionalny Koncert Kolęd „Soli Deo Gloria” w ramach V Festiwalu Tradycji Bożonarodzeniowej Pogranicza „BETLEJEMSKA GWIAZDA”.

Koncert noworoczny
KROSNO. W niedzielę (15 stycznia) o godz. 17 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbędzie się XX Wielki Koncert Noworoczny (wystąpią uczniowie PSM „Pro Musica”).

Koncert Noworoczny
LUBACZÓW. W sobotę 7 stycznia w sali widowiskowej MDK odbędzie się tradycyjny Koncert Noworoczny. Rozpocznie się on o godz. 17.00. Na scenie wystąpią sekcje artystyczne z lubaczowskiego MDK-u, duet fortepianowy oraz MO. JA Jazz Band z Krakowa.

Festiwal Świąt Bożego Narodzenia
ŁĘKI DUKIELSKIE. Starostwo Powiatowe w Krośnie organizuje cykl imprez związanych z tradycją i zwyczajami Świąt Bożego Narodzenia pod nazwą „Festiwal Świąteczny”. W jego ramach zaplanowano na piątek (6.01) o godz. 15 powiatowy przegląd zespołów śpiewaczych “Kolędy i pastorałki”. Odbędzie się on w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łękach Dukielskich.

Bliżej nieba
MEDYNIA GŁOG. W piątek o godz. 17 przed kościołem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się koncert kolęd. W programie również gorący posiłek, dzielenie się opłatkiem i pokaz sztucznych ogni.

Koncert kolęd
MIELEC. W czwartek (5 bm.), o godz. 18 w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej odbędzie się 9 edycja Festiwalu Muzyki Duszy i Serca „Z kolędą bliżej żłóbka”. Zagrają: Przecinek, Witek Góral Trio, Łukasz Romański Quartet, Canoris i Bâtir. pg

Wiedeńskie granie
MIELEC. W piątek (6 bm.), o godz. 17 na sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury, jak co roku, zabrzmi Koncert Noworoczny w stylu wiedeńskim. Zagra Mielecka Orkiestra Kameralna pod batutą Franciszka Wyzgi (Stanisław Tulik – śpiew). Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kinie „Galaktyka”.

Wystąpią Bracia Golcowie
MIELEC. W czwartek (19 bm.), o godz. 19.30 w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się tradycyjny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu braci Łukasza i Pawła Golców. Wstęp wolny.

Kolędy i Pastorałki
PAWŁOSIÓW. W niedzielę 8 stycznia XIII Regionalny Przegląd Grup Śpiewaczych z powiatu jarosławskiego, lubaczowskiego, przemyskiego i przeworskiego. Rozpocznie się on Mszą Świętą w Kościele p.w. Św. Piotra i Pawła o godz. 12.00. Oprócz znanych kolęd posłuchać będzie można także kolęd, pastorałek oraz kantyczek zakorzenionych w tradycji ludowej regionu Podkarpacia.

Zagra orkiestra dęta
PRZECŁAW. W niedzielę (8 bm.), o godz. 17 w hali sportowej Zespołu Szkół w Przecławiu odbędzie się koncert noworoczny w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP z Dobrynina i zaprzyjaźnionych z nią solistów. Po koncercie orkiestry z repertuarem karnawałowym wystąpi Lwowska Rewia „Viva Mirage”. Wstęp wolny.

Hej, kolęda, kolęda…
PRZEMYŚL. w środę 11 stycznia w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego odbędzie się VI Festiwal Kolęd i Pastorałek p.h. „W dzień Bożego Narodzenia radość wszelkiego stworzenia”, który rozpocznie się o godz. 9.00. Wstęp wolny.

Spektakl w piwnicy
RZESZÓW. W sobotę i niedzielę (7 i 8 bm.) w Kulturalnej Piwnicy o godz. 18 zostanie wystawiony spektakl „Święto”. Sztuka zderza ze sobą dwa światy ten zdesakralizowany i ten święty. Kanwą rozważań o miłości, przemijaniu, Bogu i człowieku są fragmenty z powieści wybitnego polskiego pisarza Wiesława Myśliwskiego. Scenariusz i reżyseria: Aneta Adamska. Bilety w cenie 20 zł. Rezerwacje miejsc: tel. 667-714-730.

Koncert dawnych kolęd
RZESZÓW. W niedzielę o godz. 19.45 w kościele Dominikanów odbędzie się koncert zespołu Vox Angeli pt. „Kolędowanki-Usypianki”. W programie kolędy staropolskie, hymny łacińskie i kolędy tradycyjne z Podkarpacia, oraz kolędy z kantyczki Kaszyckiego.

Muzyczny wieczór
RZESZÓW. W niedzielę o godz. 17.30 w sali widowiskowej OSP na Załężu (ul. ks. Jana Strączka 40) będzie okazja posłuchać pięknych kolęd i zobaczyć popisy uzdolnionych najmłodszych.

Góralskie kolędowanie
SĘDZISZÓW MŁP. W sobotę (7 bm.), o godz. 16 w Domu Kultury odbędzie się koncert „Góralskie Kolędowanie” zespołu Siklawa. Wstęp 15 zł.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments