Imprezy

Fot. Materiały prasowe

Grochowiacy i Kalina
GROCHOWE. W piątek (20 bm.), o godz. 17 w Domu Kultury w Grochowem koło Mielca kolędy zaśpiewa kapela Grochowiacy i zespół śpiewaczy Kalina. Wstęp wolny.

Hej kolęda, kolęda…
IWONICZ ZDRÓJ. 26 stycznia o godz. 16 w kinie „Wczasowicz” odbędzie się noworoczny koncert kolęd.

Kolędy i Pastorałki
JAROSŁAW. W dniach 21-22 stycznia, już po raz 17. odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek. Wstęp wolny.

Bajka dla milusińskich
JASŁO. 25 stycznia o godz. 9 i 11 w JDK dzieci będą mogły obejrzeć bajkę „Kiedy króla boli ząb”.

Koncert kolęd
JASŁO. 29 stycznia o godz. 16 w Jasielskim Domu Kultury odbędzie się koncert kolęd KGW.

Film dla babć i dziadków
KOLBUSZOWA. W sobotę (21 bm.), o godz. 13 stowarzyszenie „Kuźnia” zaprasza zwłaszcza babcie i dziadków do Miejskiej Biblioteki Publicznej na film, którego bohaterem jest 70-latek, który postanawia spełnić swe marzenie z przeszłości. Wstęp wolny.

Zagrają orkiestry dęte
KOLBUSZOWA. W niedzielę (22 bm.), o godz. 12 na hali widowiskowo-sportowej Liceum Ogólnokształcącego świąteczno-karnawałowy konkurs orkiestr dętych. Zagrają m.in. muzycy z: Krakowa, Żegociny, Wysokiej Łańcuckiej, Dobrynina, Bochni i Kolbuszowej. Dwie najlepsze orkiestry wystąpią w Koncercie Noworocznym o godz. 17. Zaśpiewa również solistka sopranowa z Widełki – Katarzyna Liszcz. Wstęp wolny.

Wieczory karnawałowe
KROSNO. 20 stycznia o godz.18 w RCKP (ul. Kolejowa 1) odbędzie się koncert Hendrix Piano  Artur Dutkiewicz Trio.

Koncert noworoczny
KROSNO. 22 stycznia o godz.18 w RCKP (ul. Kolejowa 1) odbędzie się koncert „Noworoczne życzenia” z udziałem Studia Piosenki Swing.

Hej kolęda…
KROSNO. 23 stycznia o godz.10 w RCKP odbędzie się V Międzyszkolny Konkurs Kolęd „Hej kolęda, kolęda”.

Zmagania w kolędowaniu
KROSNO. 26 stycznia o godz.10 w RCKP odbędzie się XXI Konkurs Kolęd i Pastorałek Pogranicza.

Zobaczymy „Ożenek”
KROSNO. 27 stycznia o godz.18 w RCKP zobaczymy „Ożenek” Mikołaja Gogola w wykonaniu artystów Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Zaśpiewają kolędy
MIELEC. W niedzielę (22 bm.), o godz. 13 w kościele parafialnym p.w. Ducha Świętego najpiękniejsze polskie kolędy zaśpiewają chóry: parafii Św. Mateusza, „Spiritui Sancti” parafii Ducha Świętego i Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy”. Wstęp wolny.

Dla chorej Oli
MIELEC. W niedzielę (22 bm.), o godz. 15.30 w SCK odbędzie się koncert Zespołów Tańca Współczesnego Domu Kultury, Big-Bandu SCK oraz klas tanecznych i solistów z SP nr 1. Dochód z imprezy trafi do 10-letniej Oli Molak z Trzciany, która zmaga się ze złośliwym nowotworem mózgu.

Spotkanie z podróżnikami
MIELEC. W czwartek (26 bm.), o godz. 19.30 w pubie „Pod Latarnią” odbędzie się kolejne spotkanie mieleckich globtroterów. Tym razem zdjęcia z podróży po Ukrainie i Mołdawii przedstawią Damian Działo i Irek Wołoszyn. Wstęp wolny.

Z cyklu „Barwy Bluesa”
PRZEMYŚL. 21 stycznia w klubie „Niedźwiadek” o godz. 19 wystąpi Black Roots. Bilety: 20 zł.

Warsztaty chóralne
PRZEMYŚL. 25 stycznia o godz. 17 w Archikatedrze Greckokatolickiej odbędzie się koncert galowy uczestników młodzieżowych warsztatów chóralnych.

Koncert karnawałowy
PRZEMYŚL. 22 stycznia o godz. 18 w Centrum Kulturalnym rozpocznie się Koncert Karnawałowy. Wystąpią Przemyska Orkiestra Kameralna oraz Iwona Hossa. Wstęp 20 zł.

Przemyślana laurka
PRZEMYŚL. Czy Twoje dziecko zrobiło już laurkę dla Babci i Dziadzia? Jeśli tak, zabierz ją ze sobą na zakupy do Galerii Sanova. Zrób zakupy za min. 50 zł. Wypełnij formularz konkursowy, dołącz do niego laurkę i paragon – wszystko wrzuć do urny. Codziennie zostanie wyróżnionych 5 prac. Finał w niedzielę w godz. 14 – 19. Do wygrania 3 nagrody o wartości: 500, 300 i 200 zł.

Zostań dawcą szpiku
PRZEMYŚL. 21 i 22 stycznia w Galerii Sanowa zostanie przeprowadzona akcja “Rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego”. To już druga tego typu inicjatywa w Przemyślu. Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek między 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (konieczny dokument tożsamości). Będzie można to zrobić w sob. (w godz. 11-17) i w niedz. (godz. 13-19), Rejestracja polega na pobraniu 4 ml krwi i zajmuje tylko chwilę. Na podstawie pobranej krwi zostają określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Ponadto w niedz. od godz. 14 do 19 odbędą się prozdrowotne imprezy towarzyszące m.in. pokaz nordic walking, do dyspozycji będzie również punkt pomiarowo-informacyjny.

Koncert noworoczny
RZESZÓW. W niedzielę o godz. 16 w RDK (filia Pobitno) rozpocznie się spektakl Dziecięcej Grupy Teatralnej, kolędy i pastorałki w wykonaniu młodych instrumentalistów i wokalistów, pokazy taneczne i prezentacja wyrobów Szkoły ceramiki przy RDK oraz prac dzieci i dorosłych z Lubeni.

Potańcówka dla seniorów
RZESZÓW. Słodki poczęstunek, kawa, herbata i zabawa z najlepszymi przebojami. To wszystko 21 stycznia w godz. 16 – 21 na Podpromiu. Bilety w cenie 20 zł. Szczegóły pod nr.:535-605-300.

Nocne Warsztaty Taneczne
RZESZÓW. W sobotę w RDK – filia “Staromieście” – odbędą się Nocne Warsztaty Taneczne “Odnaleźć Siebie”. Potrwają od godz. 22 do 6 nad ranem! W programie znajdują się zajęcia z aktorstwa, techniki wyrazu scenicznego i tańca pod fachową opieką instruktorów. Koszt – 10 zł.

Teatr Przedmieście zaprasza
RZESZÓW. Spektakl „Święto” będzie można zobaczyć już w niedzielę (22 bm.) o godz. 20, a „Obietnicę” w czwartek (26 bm.) o godz. 20 w Kulturalnej Piwnicy. Obie sztuki wyreżyserowała Aneta Adamska. Bilety kosztują 20 zł.

Koncert Noworoczny
RZESZÓW. WDK i Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie zapraszają 22 stycznia (niedziela) o godz. 18 na Koncert Noworoczny z udziałem Kleryckiego Zespołu Muzycznego „Grupa z Quilismą” i Chóru Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. Sala widowiskowa WDK. Wstęp wolny.

Wystąpi ZwiS
RZESZÓW. W sobotę (21 stycznia) o godz. 18 w sali widowiskowej WDK wystąpi ZwiS, czyli zespół zainspirowany przez program „Whose Line is it Anyway?”. To nowa forma kabaretu stworzona przez grupę młodych artystów. Bilety: 8 zł.

Grand Off
RZESZÓW. WDK zaprasza 20 stycznia (piątek) o godz. 19 na Grand Off – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata. Wstęp wolny.

Pod znakiem kolęd i jazzu
STRZYŻÓW. W ramach Noworocznych Impresji Muzycznych zapraszamy na 2 imprezy. Pierwszą z nich jest JAZZ PARTY z zespołem QUADRANT (20 stycznia, o godz. 20) w Jazz Club COMBO. Bilety: 10 zł. 22 stycznia o godz. 16. w Kościele Farnym odbędzie się Gala Kolęd, na której wystąpią: Chór „ECHO” – ZNP i RCKP w Krośnie, Strzyżowski Chór Kameralny i Chór Męski „HEJNAŁ” – ZDK KWK „Wujek” w Katowicach. Wstęp wolny.

Przegląd filmów
USTRZYKI DOLNE. W dniach 20-21 stycznia w UDK odbędzie się VIII Przegląd Filmów Górskich. Wstęp wolny.

WKRÓTCE
Aktorskie sławy na Podkarpaciu
DĘBICA/KROSNO. Już niedługo do naszego regionu zawitają gwiazdy najwyższego formatu. Krzysztof Ibisz, Tomasz Stockinger, Michał Milewicz, Alicja Dąbrowska, Julita Kożuszek i Ewa Lorska wystąpią 12 lutego b.r. o godz. 17 na deskach dębickiego Domu Kultury „Mors” z spektaklem „Blondynki wolą mężczyzn”. To kabaretowo-muzyczno-taneczna komedia, przepełniona zabawnymi dialogami, skeczami i piosenkami. Wstęp 60 zł. . Natomiast 26 lutego o godz. 17 w RCKP w Krośnie odbędzie się spektakl teatralny „Zamknięty świat” w gwiazdorskiej obsadzie. Zagrają Anna Dereszowska, Krystyna Sienkiewicz, Zofia Czerwińska, Rafał Cieszyński i Dariusz Taraszkiewicz. „Zamknięty świat” to tragikomedia o dzisiejszym świecie i o ludziach korzystających z jego dobrodziejstw. Bilety kosztują 60 i 70 zł.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments