Imprezy

12 lutego o godz. 18 w RCKP w Krośnie wystąpi Ewa Bem. Fot. Wit Hadło

Koncert noworoczny
CZERMIN. W niedzielę (29 bm.), o godz. 16 w Zespole Szkół odbędzie się koncert noworoczny, na którym zaprezentują się miejscowe grupy artystyczne. Wstęp wolny.

WKRÓTCE
Spotkanie z Pospieszalskim
DĘBICA. W sobotę (4 luty), o godz. 19 w DK “Śnieżka” odbędzie się spotkanie z popularnym dziennikarzem prawicowym i muzykiem Janem Pospieszalskim, który wystąpi z krótkim recitalem i zaprezentuje fragmenty swych filmów.

Wystąpią sławy
DĘBICA. Krzysztof Ibisz, Tomasz Stockinger, Michał Milowicz, Alicja Dąbrowska, Julita Kożuszek i Ewa Lorska wystąpią 12 lutego b.r. o godz. 17 na deskach DK “Mors” ze spektaklem “Blondynki wolą mężczyzn”. Wstęp 60 zł.

Jasełka na wesoło
DĘBICA. W niedzielę (29 bm.), o godz. 15.30 na deskach DK “Śnieżka” Jasełka na wesoło wystawi grupa Chaos. Wstęp wolny.

Przedstawią jasełka
GROCHOWE. W piątek (29 bm.), o godz. 9.30 w Wiejskim Domu Kultury i Rekreacji wystąpią szkolne grupy jasełkowe. Wstęp wolny.

XXXIII Biesiada Teatralna
HORYNIEC ZDRÓJ. Od 2 do 5 lutego potrwają Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form. W programie pierwszych trzech dni imprezy (start: godz. 14): prezentacje konkursowe i spektakle dla publiczności. Uroczysta Gala odbędzie się ostatniego dnia o godz. 16.00. Wystąpią przedstawiciele teatrów dramatycznych, kabaretów, teatrów wizji i ruch rywalizujący o „Złoty Róg Myśliwski Króla Jana” i „Złotą Misę Borowiny”. Wszystkie etapy Konfrontacji odbywać się będą w Gminnym Ośrodku Kultury.

Dzień Pamięci
JAROSŁAW. Piątkowe (27.01.) Obchody Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu rozpocznie Msza Święta o godz. 9 Jarosławskim Opactwie. O godz. 12 w auli biblioteki PWSTE dr Elżbieta Rączy wygłosi wykład na temat stosunków polsko-żydowskich na Podkarpaciu w okresie II wojny światowej. W holu biblioteki o godz. 12.45 odbędzie się wernisaż wystawy “Chasydzi – powrót do korzeni” autorstwa Piotra Soboty.

Pokaz filmu
JAROSŁAW. Pokaz filmu “Przebudzenie” i spotkanie z reżyserem Joanną Lichocką odbędzie się 28 stycznia o godz. 15.00 w sali widowiskowej MOK. Wstęp wolny.

Wykład o zbrodniach sowieckich
JAROSŁAW. 31 stycznia o godz. 17 w MOK rozpocznie się wykład na temat zbrodni sowieckich na więźniach w Dobromilu i Salinie Lackie, który zostanie wygłoszony przez pracownika naukowego IPN, Piotra Chmielowca. Wstęp wolny.

Artystycznie i filmowo
KOLBUSZOWA. W piątek (27 bm.), o godz. 17 w sali projekcyjnej MiPBP będzie można zobaczyć dobry film na dużym ekranie. To historia miłości pięknej kurtyzany i ubogiego poety, który przybył do Paryża, by poznać smak dekadenckiego życia. Przed projekcją odbędzie się prezentacja albumów z dziełami artysty Toulouse – Lautrec’a. Wstęp wolny.

“Ożenek”
KROSNO. 27 stycznia o godz.18 w RCKP “Ożenek” Mikołaja Gogola w wykonaniu Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Czytanie przy ekranie
KROSNO. 29 stycznia o godz.15 w artKinie w ramach cyklu dla dzieci i rodziców projekcja bajki poprzedzona czytaniem jej fragmentu.

Koncert symfoniczny
KROSNO. 30 stycznia o godz. 18 w RCKP odbędzie się nadzwyczajny koncert symfoniczny “Beethoven Piano Concertos Nos 1-5”.

Walentynki z Ewą Bem
KROSNO. 12 lutego o godz. 18 w RCKP wystąpi Ewa Bem. Bilety kosztują 45 zł i 50 zł, natomiast za bilet z serduszkiem trzeba zapłacić – 80 zł (dla dwóch osób) – do nabycia w RCKP.

Cyfrowy Roland
KROSNO. Muzeum Podkarpackie zaprasza 2 lutego o godz. 16 do Pałacu Biskupiego na koncert kameralny “Cyfrowy Roland kontra historyczny Pleyel” w ramach VII Międzynarodowego Forum Pianistycznego “Bieszczady bez granic”. Krośnieński koncert na Pleyelu i Rolandzie prowadzony będzie przez znakomitą polską klawesynistkę – prof. Urszulę Bartkiewicz.

Gwiazdy w RCKP
KROSNO. 26 lutego o godz. 17 w RCKP odbędzie się spektakl teatralny “Zamknięty świat” w gwiazdorskiej obsadzie m.in: Anna Dereszowska, Krystyna Sienkiewicz, i Rafał Cieszyński. Bilety kosztują 60 i 70 zł.
Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia. Już wkrótce poinformujemy jak będzie można je zdobyć.

Uczta dla melomanów
MIELEC. W czwartek (2.02), o godz. 19 w SCK odbędzie się koncert fortepianowy. Dzieła Beethovena zaprezentują: Przemysław Pankiewicz (Polska), Olena Yurchenko (Ukraina), Anna Petrashchuk (Ukraina), Georgij Osokin (Łotwa) i Anastasja Stovbyr (Ukraina). Pianistom, towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Igora Dohovica (Słowacja). Bilety w cenie 20 zł.

Spotkania z Operą
PRZEMYŚL, LWÓW. Nadchodzi kolejna szansa na zobaczenie wyjątkowej opery w samym Teatrze Wielkim Opery i Baletu we Lwowie. Tym razem 28 stycznia wystawiona zostanie opera komiczna w 2 aktach pt. “Napój miłosny”. Zgłoszenia i więcej informacji pod numerem tel. 16 678 35 50 lub 16 678 31 32.

POD NASZYM PATRONATEM
Koncert charytatywny na rzecz Marcina Hanusa
RYMANÓW. 27 stycznia o godz. 17.30 w GOK – Kinie “Sokół: w Rymanowie odbędzie się wielki koncert charytatywny “Gramy dla Marcina”. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na dalsze leczenie Marcina Hanusa z Posady Górnej k. Rymanowa, który walczy z nowotworem złośliwym mózgu. Specjalnie dla Marcina zagrają zespoły: Fair Play (Krosno), Triple Dot (Krosno), 3B (Rogi), Maska (Miejsce Piastowe) oraz New Gephard (Rymanów). Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli. Wstęp: 10 złotych.

POD NASZYM PATRONATEM
Podkarpacka szachownica
WYSOKA k. ŁAŃCUTA. W najbliższy weekend (28-29. 01) już po raz dwunasty odbędzie się międzynarodowy turniej szachowy połączony z wojewódzkimi mistrzostwami w szachach szybkich. Tegoroczna Podkarpacka szachownica zostanie rozegrana w hali sportowej Zespołu Szkół w Wysokiej. O godz. 8 w sobotę zacznie się rejestracja uczestników. A o godz. 10 zacznie się turniej, którego finał, rozstrzygniecie i rozdanie nagród będzie w niedziele.

Kolędy i pastorałki

DĘBICA. W piątek (27 bm.), o godz. 18 w DK “Śnieżka” będzie można usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki z różnych stron świata. Zaśpiewają je laureaci konkursów wokalnych, teatralnych i recytatorskich. Wstęp wolny.

GŁOGÓW MŁP. Już 29 stycznia (niedziela) o godz. 15 w sali widowiskowej MGDK odbędzie się Gminny Wieczór Kolęd. Wystąpią m.in. przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Głogowie Młp., Chór Szkolny z Bud Głogowskich, Zespół Wokalny ze Stykowa, Kapela “Głogowianie”, Chór “Adroremus”, Chór Męski “Gloria”.

JASŁO. 29 stycznia o godz. 16 w Jasielskim Domu Kultury odbędzie się koncert kolęd KGW.

JASŁO. Na wieczór kolęd i obrzędów bożonarodzeniowych zaprasza 29 stycznia o godz. 15 JDK. Wystąpi 9 zespołów śpiewaczych i obrzędowych z powiatu jasielskiego oraz 11 poetów zrzeszonych w klubie “Michalina”. Na 11 stoiskach będzie można obejrzeć rękodzieła – głównie ozdoby.

PILZNO. W piątek (27 bm.), o godz. 9 w Domu Kultury rozpocznie się konkurs kolęd i pastorałek, Wstęp wolny.

PRZEWORSK. 29 stycznia o godz. 16 w MOK odbędzie się koncert, podczas którego wystąpią zdobywcy Grand Prix VII Przeglądu „Godnie Święta”.

ROPCZYCE. 29 stycznia o godz.16 Centrum Kultury zaprasza na wieczór kolęd. W koncercie wezmą udział przedszkolaki z gminy Ropczyce. Wstęp wolny.

TUSZYMA. W niedziele (29 bm.), o godz. 17 w SDK odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu młodych uczestników warsztatów muzyczno-wokalnych w SDK. Wstęp wolny.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments