Imprezy, koncerty, kiermasze wielkanocne…

W piątek (13 kwietnia), o godz. 20 w klubie Studio zagrają Wilki. Dzień później – 14 kwietnia o godz. 19 grupa Roberta Gawlińskiego wystąpi w Rzeszowie w klubie „Pod Palmą”. Fot. MWMedia

IMPREZY KLUBOWE

RZESZÓW
GRAND CLUB (ul. Kopernika 12)
piątek, godz. 21, Pop Celebration.
sobota, godz. 21, Grand Experience.

OD ZMIERZCHU DO ŚWITU (ul. Mickiewicza 1/3)
piątek, godz. 21, Od Zmierzchu Do Świtu PinUp Rec.
sobota, godz. 20, koncert – Metalowa Trasa Roku – Hedfirst, Lostbone, Made of Hate, Stonegrave.

BLUE MOON (ul. Moniuszki 2)
piątek, godz. 21, Freestyle Battle – Bitwa o Rzeszów.

MIENTA (ul. Przesmyk 6)
piątek, godz. 20, Bob One, Bas Tajpan – Protest Tour.
sobota, godz. 21, Monster Snow & SKI Season Pass x Bart x Zoltan x Osa.

BIESY (ul. Szopena 59)
piątek, godz. 19.30, koncert Kuba Koziołkiewicz solo & Genera.

RED ZONE MOTORCYCLES (ul. Torowa 3)
piątek, godz. 20, koncert zespołu Proletaryat.

KROSNO
IRON PUB (ul. Sikorskiego 5)
piątek, godz. 19, koncert Hedfirst , Made of Hate & Lostbone.

MIELEC
Manhattan Night Club (ul. Powstańców Warszawy 2)
sobota, godz. 20, Największe hity minionych lat. Panie wchodzą za darmo, panowie – 5 zł.

Klub Muzyczny Studio (ul. Pułaskiego 2a)
piątek, godz. 19, Koncert rockowy. Zagrają: Ekspedycja, Lies, Dingi Lingi. Wstęp 8 zł.
sobota, godz. 20, Dancing.
niedziela, godz. 18, Biesiada.
środa, godz. 20, Impreza w rytm reggae i polskiego rocka. Do godz. 21.30 wstęp wolny.
czwartek, godz. 16, Dzień piwa. Wstęp wolny.

DĘBICA
Pub Rio (ul. Rzeszowska 18)
sobota, godz. 19.30, Koncert urodzinowy Czwartej Brygady Rowerów Podwodnych. Support: Mahloyka ze Strzyżowa. Bilety: 6 zł.

ROPCZYCE
Pub Cegła (ul. Bursztynowa 1)
sobota, godz. 19, Gratka dla fanów mocnego uderzenia. Wystąpią: Shame, Mikirurki i TNT. Wstęp 9 zł.

KONCERTY

Zagrają Wilki
MIELEC/RZESZÓW. W piątek (13 kwietnia), o godz. 20 w klubie Studio zagrają Wilki. Bilety w cenie 40 zł/50 zł. Dzień później – 14 kwietnia o godz. 19 grupa Roberta Gawlińskiego wystąpi w Rzeszowie w klubie „Pod Palmą”. Bilety: 35/45 zł.

Muzyka Duszy i Serca
MIELEC. We wtorek (3 kwietnia), o godz. 18 w Kaplicy Świętego Stanisława Kostki stuletniej bursy na starówce odbędzie się 9. edycja festiwalu „Muzyka Duszy i Serca”. Zagrają: Bâtir & Canoris, B13, Lumen Christi i Bartek Jaskot Trio. Wstęp wolny.

Sylwia Grzeszczak i LIBER w klubie „LIVE”
RZESZÓW. Już 31 marca o godz. 20 w klubie „LIVE” (ul. Rejtana 1) ekskluzywny koncert jednej z najpopularniejszych obecnie wokalistek w Polsce. Sylwia Grzeszczak, bo o niej mowa to wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, której pierwsza solowa płyta w niecałe 2 tygodnie od premiery osiągnęła status platynowej. Pierwszy singiel „Małe rzeczy” przez 8 tygodni z rzędu był najczęściej granym utworem w polskich stacjach radiowych. Płytę artystki Polacy kupowali chętniej niż nowe albumy Björk i Adele! Dlatego też takiego wydarzenia nie można przegapić. Gościem specjalnym koncertu będzie LIBER, członek hip-hopowej grupy Ascetoholix. Bilety: 45/55 zł.

„Gałązka” z Woźniakiem
STALOWA WOLA. Tadeusz Woźniak, legenda polskiej sceny, wystąpi w sobotę ze swoim zespołem w MDK. Purpurowego „Zegarmistrza światła” i innych przebojów będzie można wysłuchać za darmo. Warunkiem jest odebranie wejściówki w MDK. Bard swoim koncertem uświetni galę wręczenia „Gałązek Sosny”, nagród prezydenta Stalowej Woli w dziedzinie kultury. Start: godz. 17.

Stary, dobry „KAT” z Kostrzewskim
ST. WOLA./RZESZÓW. Polski heavy-metal w najlepszym wydaniu zabrzmi w stalowowolskim klubie „Pod Balladą” i rzeszowskim – „Pod Palmą”. „KAT” dobrze znają niedalecy emeryci i ich wnukowie. Swój zespół przywiezie Roman Kostrzewski. Kiedyś był „tylko” wokalistą i tekściarzem „KATa” i ta rola się nie zmieniła, choć tworzy już dla zupełnie odmienionego zespołu. W Rzeszowie posłuchamy ich w piątek od godz. 18 ( bilety: 40 / 45 zł ). W St. Woli zagrają w sobotę od godz. 22 (bilety: 30/40 zł)

KIERMASZE WIELKANOCNE

BOGUCHWAŁA. 1 kwietnia w godz.: 11 – 15. MCK zaprasza na Jarmark Wielkanocny w Pałacu Lubomirskich przy Ośrodku Doradztwa Rolniczego W programie: kiermasz ozdób wielkanocnych, degustacja oraz sprzedaż tradycyjnych potraw i ciast świątecznych oraz występy zespołów artystycznych.

BOROWA. 1 kwietnia w godz.: 15-19 w GOK odbędzie się Powiatowy Jarmark Wielkanocny. W programie występ zespołu tanecznego „Borowiacy”, chóru „Cantus Gaudium”. Ponadto: konkursy, kiermasz, degustacja potraw i wielkanocnych przysmaków oraz pokazy plastyki obrzędowej i rękodzieła artystycznego. Wstęp wolny.

CZUDEC. W sobotę w sali OK od godz. 8 do 12 odbędzie się kiermasz wielkanocny. Można będzie obejrzeć i kupić ozdoby świąteczne, kartki, serwety, ceramikę i rękodzieło artystyczne nadające się nie tylko na święta, ale i wiele innych okazji.

GŁOGÓW MŁP. MGDK zaprasza 31 marca w godz.: 14-18 na Kiermasz Wielkanocny. Będzie to okazja by kupić m.in. palmy, pisanki, baranki, zajączki i wiosenne kwiatki. Dla przybyłych gości przewidziane słodkie niespodzianki.

JASŁO. Kiermasz wielkanocny rękodzieła artystycznego odbędzie się 30 i 31 marca w JDK. Będzie można kupić: pisanki, palmy wielkanocne, koszyczki, serwetki, rzeźby ludowe itp. Stoiska będą czynne w piątek od godz. 10 do 17, a w sobotę od godz. 10 do 15.

KROSNO. RCKP zaprasza na kiermasz wielkanocny, który odbędzie się 3 w godz.: 10 do 18. Na wielkanocnych stołach królować będą świąteczne potrawy i wypieki regionalne Ponadto uczestnicy kiermaszu będą podziwiać rękodzieło artystyczne – pisanki, kraszanki, obrusy i serwety haftowane, stroiki, ceramikę, koszyki i inne ozdoby O godz. 12 – wręczenie nagród laureatom VII Euroregionalnego Konkursu Plastycznego „Palma, pisanka, wieniec”.

ŁAŃCUT. MDK, PAT, Galeria w Maneżu zapraszają na II Łańcucki Jarmark Wielkanocny w Maneżu w dniach 31 marca 2012 – 1 kwietnia 2012. Wystawa odbędzie się w godzinach od 9 do 16.

SĘDZISZÓW MŁP. W piątek (30 bm.), w godz.: 9-16 Dom Kultury zaprasza na kiermasz wielkanocny. Wstęp wolny.

ROPCZYCE. W piątek (30 bm.), w godz. 9-16 w holu głównym Centrum Kultury odbędzie się kiermasz palm, stroików i ozdób wielkanocnych. Wstęp wolny.

RZESZÓW. 1 kwietnia w godz.: 10 – 16 w WDK w Rzeszowie odbędzie się Wielkanocny Kiermasz Rękodzieła Artystycznego.

INNE IMPREZY

Wielkanocne tradycje
ALBIGOWA. W dniach od 30 marca do 1 kwietnia OK zaprasza wystawę sztuki i rękodzieła „Wielkanocne tradycje”. Wystawa będzie czynna w godzinach od 8 do 18,a 1 kwietnia od 8.30 do 18. 31 marca o godz. 15 odbędzie się podsumowanie konkursu dla KG „Wielkanocne potrawy z jaj”.

Wernisaż malarstwa
DĘBICA. W piątek (30 bm.), o godz. 19 w Galerii Sztuki MOK odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Jurka Lisa i Grzegorza Boro. Wstęp wolny.

Klimakterium w „Morsie”
DĘBICA. W piątek o godz. 19 na deskach DK „Mors” wystawiony zostanie musical „Klimakterium”. Wystąpi w nim aż 16 aktorek, w tym m.in. Barbara Wrzesińska, Ewa Złotowska, Małgorzata Rożniatowska i Ewa Śnieżanka. Bilety: 60 zł.

Lichwiarz na deskach „Śnieżki”
DĘBICA. W sobotę o godz. 18 na deskach DK „Śnieżka” teatr „Kurtyna” wystawi spektakl „Lichwiarz”. To opowieść o winie, karze i zagubieniu. Bilety: 28 zł.

Prezentacje zwyczajów
IWONICZ ZDRÓJ. GOK zaprasza 1 kwietnia do sali kina „Wczasowicz” na IX Prezentacje Zwyczajów i Tradycji Wielkanocnych. Wystawa będzie czynna od godz. 9.30 do 17.

Wielkanoc w tradycji
JASŁO. 30 marca o godz. 17 w Muzeum Regionalnym w Jaśle odbędzie się wernisaż wystawy „Wielkanoc  w tradycji Pogórza”.

Filmowo o sztuce
KOLBUSZOWA. W piątek o godz. 17 stowarzyszenie „Kuźnia” zaprasza do MiPBP na imprezę „Filmowo o sztuce”. Wstęp wolny.

Spotkanie Młodych
ŁAŃCUT. W dniach 30 marca do 1 kwietnia odbędzie się Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. W programie m.in. Koncert Zespołu ”Deus Meus”.

Jan Paweł II na fotografii
RUDNIK n. SANEM. „Trwajcie w jedności” to kilkadziesiąt wielkoformatowych fotogramów Waldemara Sosnowskiego. Znany fotografik prezentuje na nich pielgrzymki Jana Pawła II na Podkarpacie i do Lwowa. Ekspozycja z okazji VII rocznicy śmierci Ojca Świętego, będzie prezentowana od niedzieli w MOK. Poetycki wernisaż o godz. 16.

Unikalny obraz Matejki
RZESZÓW. “Portret Zdzisława i Bolesława Włodków jako dzieci” pędzla Matejki z 1862 roku już od piątku. będzie można obejrzeć w Muzeum Okręgowym (ul. 3 Maja 19). Godz. otwarcia: pt.: godz. 10 – 17.30, niedz.: godz. 9 – 15, wt. – czw.: godz. 9 – 15.30 (bilety 7 lub 5 zł).

Dni Aktywności W „Nowym Świecie”
RZESZÓW. W dniach 31 marca – 1 kwietnia Galeria „Nowy Świat” zaprasza do udziału w wyjątkowej imprezie poświęconej promocji aktywności fizycznej i zdrowia wzbogaconej wieloma atrakcjami dla odwiedzających. W programie imprezy znajdą się m.in.: pokazy mistrzów sportu, występy artystyczne, konkursy z nagrodami, pokazy mody fryzjerstwa i wizażu, warsztaty fitness, badania i konsultacje medyczne oraz porady. W całej galerii nie zabraknie także specjalnych rabatów i promocji.

Ruszy Masa Krytyczna
RZESZÓW. W piątek, 30 marca o godz. 18, z rzeszowskiego Rynku startuje pierwsza w tym roku Rzeszowska Masa Krytyczna. Tym razem do przejechania jest 11 km z finiszem na dworcu PKP, gdzie oficjalnie zamknięta zostanie wystawa zdjęć Kazimierza Nowaka i uczestników afrykańskiej sztafety.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.