Imprezy, spotkania…

 

Fot. MWMedia

TANECZNIE
DĘBICA. W sobotę (26 bm.), o godz. 16.30 DK „Śnieżka” zaprasza na Dzień Matki. Wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca „Mali Igloopolanie”, grupa teatralna „Mini Winda”, soliści z Ocal Studio oraz zespoły tańca nowoczesnego – Iskierki, Pantera i LDC.

JAROSŁAW. 28 maja o godz. 17. w MOK specjalnie dla mam wystąpią zespoły taneczne z Państwowego Ogniska Baletowego.

MIELEC. W środę (30 bm.), o godz. 18 na sali widowiskowej SCK w koncercie „3xTaniec” wystąpią: Grupa Tańca „Beznazwy”, Teatru Tańca „AleToNic” oraz Zespół Tańca Nowoczesnego „Flamingi”. Bilety :5 zł.

MIELEC. W sobotę (26 bm.), o godz. 17 na sali widowiskowej SCK odbędzie się koncert „Taneczny Bukiet dla Mamy” w wykonaniu zespołów tanecznych z SCK i SP Nr 1. Gościnnie wystąpi Stowarzyszenie Seniorów Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy”. Wstęp 5 zł.

INNE IMPREZY
Przegląd teatrzyków
BIRCZA. 30 maja o godz. 9.30 w GOKSiT rozpocznie się XXXV Przegląd Teatrzyków Dziecięcych „Tropem Jasia i Małgosi”, w którym wezmą udział zespoły ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ośrodków kultury. Wstęp wolny.

Wernisaż w „Wiluszówce”
DĘBICA. W niedzielę (27 bm.), o godz. 17 w dębickiej willi „Wiluszówka” odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Adama Faglio. Wstęp wolny.

Zobacz wystawę
HUTA KOMOROWSKA. W niedzielę (27 bm.), o godz. 16 Muzeum im. kardynała Adama Kozłowieckiego zaprasza na wernisaż wystawy prac Kazimiery Zagroby, członkini grupy plastycznej „Art. Passion” w Cmolasie. Wstęp wolny.

Gotuj z panią Janiną
KOLBUSZOWA. W sobotę (26 bm.), o godz. 11 w skansenie odbędą się warsztaty kulinarnych, które poprowadzi Janina Olszowy. W programie zajęć jest przygotowywanie: smażonego sera, serowych smarowideł na kanapki i potraw z młodej kapusty. Chętni proszeni są o kontakt pod nr tel. 017 22-71-296 lub 017 22-71-071. Wstęp 20 zł.

Relaks po tybetańsku
MIELEC. O tym, jaki wpływ na duszę i ciało ma kontakt z gongami tybetańskimi będzie można się przekonać w piątek (25 bm.), o godz. 17 w SDK. Magdalena Hermanowicz poprowadzi sesje terapeutyczne m.in. poprzez dźwięk i masaż mis tybetańskich, a także ich relaksacyjną wibrację. W związku z ograniczoną ilością miejsc, zalecana jest rezerwacja pod nr tel. 784 195 908.

Festiwal Muzyki Duszy i Serca
MIELEC. W sobotę (26 bm.), o godz. 16 na placu przed kościołem parafialnym p.w. Ducha Świętego odbędzie się dziewiąta edycja Festiwalu Muzyki Duszy i Serca. Zagrają: Bâtir&Canoris, B13 oraz Cantica Romanza Przemysława Pawłowskiego.

Festiwal poezji
PRZEMYŚL. 31 maja o godz. 19 w Piwnicy Artystycznej pod Niedźwiadkiem rozpocznie się XVI FESTIWAL PRZEMYSKA WIOSNA POETYCKA „ROZCZYTANY PRZEMYŚL”. Przy tej okazji będzie można obejrzeć wystawę malarstwa Dominiki Paczkowskiej „Po słonecznej stronie”. Po uroczystym otwarciu odbędzie się wieczór poetycko-muzyczny „Miłość Zwyczajnym Jest Cudem”z udziałem poetów Józefa Barana, Adama Ziemianina oraz śpiewającego aktora Andrzeja Słabiaka. Wstęp wolny.

Premiera spektaklu
PRZEMYŚL. Spektakl w reż. Marka Rębacza zostanie wystawiony w 27 maja o godz. 17 i 20w sali widowiskowo-baletowej dawnego Klubu Kolejarza. w „Podkarpackiej Masakrze Piłą Mechaniczną” wystąpi m.in. Krzysztof Kiersznowski. Bilety 25 i 30 zł.

POD NASZYM PATRONATEM: Dni Ziemi Ropczyckiej z gwiazdami
ROPCZYCE. W ten weekend ruszają imprezy w ramach Dni Ziemi Ropczyckiej. W piątek, o godz. 16 w czytelni MiPBP odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego, z kolei na hali widowiskowo-sportowej będzie można obejrzeć Mistrzostwa Polski kadetów i juniorów w sumo.W niedzielę (27 bm.) w Ropczycach zaplanowane są wojewódzkie obchody Dnia Strażaka, w Niedźwiadzie Górnej – festyn rodzinny, a w Małej turniej sportowy. Największą atrakcją tego dnia będzie koncert Kamila Bednarka, który wraz z zespołem wystąpi o godz. 20.30 na stadionie w Ropczycach. Jako suport zagra Mr Pollack. W poniedziałek, o godz. 9 w MiPBP odbędzie się akcja głośnego czytania dzieciom, a godzinę później na ropczyckim „Orliku” zaplanowano turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza. We wtorek, o godz. 10 na Rynku odbędzie się Przedszkolada, a o godz. 18 w CK koncert nauczycieli Szkoły Muzycznej. W środę, o godz. 10 na hali widowiskowo-sportowej odbędzie się impreza integracyjna „Jesteśmy Razem”. O godz. 16 na kortach turniej tenisa ziemnego, a o godz. 17.30 w CK Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. W czwartek (31 bm.), o godz. 9.30 na ropczyckim stadionie rozpocznie się Gimnazjada Lekkoatletyczna, a o godz. 17 w Sali wystawowej CK – otwarcie wystawy plastycznej „Witraż w herbie Ropczyc”. Imprezy potrwają do 3 czerwca. Tego dnia, o godz. 21 na stadionie wystąpi gwiazda tegorocznych Dni Ziemi Ropczyckiej – zespół Feel.

Spotkanie autorskie
RZESZÓW. W piątek o godz. 18.30 w Klubie Karton odbędzie się spotkanie autorskie dr Jadwigi Górskiej-Kowalskiej, autorki książki “Życie i medycyna”.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.