Imprezy, spotkania….

Fot. MWMedia

SPOTKANIA

Przyjedzie Cejrowski
KROSNO. 11 maja do Krosna przyjedzie znany podróżnik Wojciech Cejrowski. Boso do… Krosna! – pod takim hasłem o godzinie 19 w RCKP rozpocznie się  występ Wojciecha Cejrowskiego, który opowie o podróżach w dalekie zakątki świata, zdradzi sekrety swoich wypraw, a także zaprezentuje zdjęcia z nich. Wcześniej, tj. od godziny 14 do godz. 17 w biurze przy ul. Piłsudskiego 1 będzie można indywidualnie spotkać się z podróżnikiem, zdobyć autograf czy nabyć książkę W. Cejrowskiego. Aby obejrzeć występ Cejrowskiego wystarczy udać się do biura przy ul. Piłsudskiego 1 i odebrać bilet wstępu.

Spotkanie muzealne
KROSNO. Muzeum Podkarpackie zaprasza na spotkanie muzealne z prof. dr hab. Janem Machnikiem, które odbędzie się 11 maja o godz. 18 w salach Pałacu Biskupiego.

Pytania o poezję
MIELEC. W środę (16 bm.), o godz. 17 w Sali nr 1 SCK zaprasza na spotkanie z poetami: Józefem Baranem i Adamem Ziemianinem. Wstęp wolny.

W PLENERZE

Przegląd śpiewaczy
KAŃCZUGA. 13 maja o godz. 14 na stadionie sportowym rozpocznie się Regionalny Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych, podczas którego odbędą się eliminacje do 46. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą. Wstęp wolny. ef

Pokaz musztry
RZESZÓW. 14 maja o godz. 16 podczas Turnieju musztry pododdziałów ZS „Strzelec” OSW odbędzie się atrakcyjny pokaz musztry paradnej z bronią w wykonaniu żołnierzy z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego Garnizonu Warszawa. Wszystko w ramach Obchodów 77 rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pokazy poprzedzi Msza Św.o godz. 15 w kościele Świętego Krzyża.

Zumba pod chmurką
STALOWA WOLA. 13 maja Szkoła Tańca „Merengue” Piotra Kiszki zaprasza na plenerowy i przyspieszony kurs zumby. Na szkolnym tarasie przy ul. Wojska Polskiego 4a, zajęcia poprowadzą Marta Rybak i Adam Możdżer. Początek o godz. 17. Wstęp 10 zł.

Czar automobilu
STALOWA WOLA. Pierwsza Runda Eliminacji Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych odbędzie się w okolicach Stalowej Woli. W piątek (11 bm.) pojazdy wystartują spod Zajazdu „Sezam” (godz. 9), a potem przez Gorzyce, Sandomierz, Obrazów, Klimontów i Koprzywnicę będą zmierzać do Tarnobrzega, gdzie o godz. 15.30 zaprezentują się na Pl. Głowackiego. W sobotę próba sportowa na parkingu obok Delikatesów „Frac” przy ul. Niezłomnych (godz. 9.40). O godz. 15 wyścig na Al. Jana Pawła II. Parada wszystkich zabytków ulicami Stalowej Woli rozpocznie się o godz. 16.30.

Wesołe święto futbolu
WOLA CHORZELOWSKA. W ten weekend (12-13 bm.) Hotel Rado w Woli Chorzelowskiej zaprasza do siebie na cykl imprez w ramach „Radosnego Święta Futbolu”. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji i niespodzianek. Co dzień imprezy ruszają o godz. 14 i trwają niemalże do białego rana. W programie m.in.: mecze sław polskiego futbolu, imprezy plenerowe, zabawa taneczna, a także pokazy siatkonogi, strzelania z łuku i wspinaczki. pg

INNE IMPREZY

Majowa noc
JASŁO. Tych, którzy 11 maja od południa do północy odwiedzą JDK czeka mnóstwo atrakcji. Bawić ich będą mi.n. aktorzy krakowskiego Teatru Wagabunda. Wielbiciele muzyki i tańca będą mogli obejrzeć występy solistów i grup JDK oraz posłuchać koncertu „Kwartetu Jorgi”. Majową noc z JDK zakończy show tancerzy ognia z grupy Lumen Noctis.

Skansen dla maluchów
KOLBUSZOWA. W niedzielę (13 bm.), o godz. 10.30 w budynku dawnej szkoły z Trzebosi w kolbuszowskim skansenie odbędzie się pierwsze ze spotkań pełnych zabaw, zagadek, quizów i działań plastycznych, które są skierowane dla dzieci w wieku 4-6 lat. Tym razem muzealnicy opowiedzą maluchom o… spaniu i bujaniu. Zapisywać się można, dzwoniąc pod nr tel. 17 22 71 296 lub 17 22 71 071. Wstęp: 5 zł od osoby.

Noc w bibliotece
KOLBUSZOWA. W piątek (11 bm.), o godz. 20 MiPBP zaprasza na cykl imprez w ramach „Nocy Bibliotek”. W programie m.in.: spotkanie z Łukaszem Starakiewiczem, pisarzem z Kolbuszowej; relacja Leszka Krudysza z badań archeologicznych na kolbuszowskim Rynku; seans filmowy pod gołym niebem ukazujący życie polsko-żydowskich miasteczek przed II wojną światową; prezentacja starodruków; spotkanie z 10-letnią poetką Madzią Blicharz; loteria książkowa dla wszystkich uczestników.

Festiwal Piosenki
KROSNO. 15 maja o godz. 9 w RCKP odbędzie się VI Międzyszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej.

Kaczucha 2012
KROSNO. 11 maja o godz. 9 w hali sportowo-widowiskowej odbędzie się XXIV Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych Kaczucha 2012.

Na lubatowską nutę
LUBATOWA. 12 maja o godz. 17 w Domu Ludowym odbędzie się biesiada „Na lubatowską nutę”. W programie: występy zespołów: Mali i Młodzi Lubartowianie, Kłosowianie, kapeli Bachórzanie. Ponadto zaplanowano: degustację wiejskiego jadła oraz wspólne biesiadowanie i zabawę taneczną do rana. Wstęp 25 zł.

Edukacyjne targowanie
ŁAŃCUT. 11 maja od godz. 9.30 w sali widowiskowej MDK zaplanowano VII Powiatowe Targi Edukacyjne.

Odsłonięcie obeliska
ŁAŃCUT. 12 maja o godz. 15 na terenie Muzeum- Zamku zaplanowano uroczystość odsłonięcia obeliska Wiesława Krawczyńskiego.

Benefis Jerzego Mamcarza
MIELEC. W piątek (11 bm.), o godz. 19 na sali widowiskowej SCK odbędzie się koncert jubileuszowy Jerzego Mamcarza, poety, kompozytora, pieśniarza i barda. W benefisie z okazji 40-lecia jego pracy artystycznej weźmie udział plejada gwiazd: Marek Bałata, Krzysztof Heering, Stanisław Klawe, Olgierd Łukaszewicz, Zbigniew Zamachowski, Andrzej Szęszoł wraz z zespołem, a także grupa „Trzecia Zmiana”. Bilety w cenie 20 zł (sala) i 15 zł (balkon) są do nabycia w kasie kina „Galaktyka”.

Jak oni śpiewają
ROPCZYCE. W niedzielę (13 bm.), o godz. 15 na sali widowiskowej CK zaśpiewają uczestnicy konkursu „O Złotą Nutę”. Wstęp wolny.

Festiwal Przestrzeni Miejskiej
RZESZÓW. Od 11 maja (piątek) do 14 maja (poniedziałek) na terenie po fabryce Zelmer odbędzie się Festiwal Przestrzeni Miejskiej. Jedyny taki Festiwal w Polsce skierowany jest do wszystkich tych, których choć trochę interesuje miejsce i przestrzeń go otaczająca m.in. architektura, urbanistyka czy rewitalizacja. Odbędą się wykłady, konferencje, wystawy i projekcje.

do “Imprezy, spotkania….”

  1. mysza

    my na pewno idziemy! Zwłaszcza, ze bilety sa za free!!!!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.