Imprezy w dębickim muzeum

Muzeum Regionalne w Dębicy

DĘBICA. Jutro (4 czerwca) Muzeum Regionalne organizuje warsztaty rzemieślnicze, podczas których będzie można zapoznać się z ginącymi zawodami.

Będzie można nauczyć się bibułkarstwa (tworzenie z papieru i bibuły kwiatów, bukietów etc.), zabawkarstwa (rzeźbienie i malowanie koników, karuzeli na kijku, „klepaków’ i innych ręcznie wykonywanych i zdobionych zabawek), gorseciarstwa (robienie koronek i obszywania cekinami i koralikami gorsetów), koronkarstwa klockowego (rzadka odmiana koronkarstwa, w której używa się drewnianych klocków).

Warsztaty odbędą się na terenie muzeum, w godz. 9-15.30. Po ich zakończeniu odbędzie się spotkanie z Wacławem Grychem, autorem książki „Spacerem po Dębicy”. Na spotkaniu będzie możliwość nabycia książki i uzyskania pamiątkowej dedykacji.
Tego samego dnia, podczas Ogólnopolskich Konfrontacji Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych  na Rynku będzie można znaleźć stoiska  z wydawnictwami muzeum w promocyjnych cenach. Będzie zatem doskonała okazja, żeby uzupełnić swoje zbiory.

pg

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments