Imprezy w Rzeszowie

Fot. Wit Hadło

SOBOTA, 9 lipca
Dla fanów mangi i anime
W Wojewódzkim Domu Kultury o godz. 10 kolejne XXII Ogólnopolskie Spotkanie z Komiksem.

NIEDZIELA 10 lipca
Bieg ojców
O godz. 15 na rzeszowskich bulwarach odbędzie się przełożony z poprzedniego tygodnia piknik rodzinny. Głównym punktem programu jest bieg ojców na dystansie 1200 m. W ramach imprezy zorganizowano również wiele atrakcji np.: występy artystyczne i satyryczne, przedstawienie teatralne, przejażdżek konnych i motocyklowych, konkursów i integracyjnych zabaw dla rodzin itp.

Koncert orkiestry
O godz. 20.30 na scenie rzeszowskiego Rynku będzie można obejrzeć występ Królewskiej Orkiestry Symfonicznej przy Pałacu w Wilanowie. Podczas trzeciej już  wizyty Orkiestry posłuchamy utworów operetkowych pod dyrekcją Iriny Bogdanovich, która na swym koncie posiada spektakularne sukcesy m.in. z orkiestrą Sinfonia Varsovia oraz Chórem Akademickim Uniwersytetu Warszawskiego. anja

WKRÓTCE
Festiwal polonijny
Już po raz piętnasty odbędzie się w Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. W tym roku do Rzeszowa przyjedzie 42 zespoły z 16 krajów. Reprezentowane będą wszystkie kontynenty. Polonijne święto odbędzie się w dniach 22 – 27 lipca. Na początek tradycyjnie roztańczony korowód, czyli przejście w barwnych strojach po głównych deptakach miasta. Koncert finałowy zorganizowany zostanie na Podpromiu 27 lipca (w środę) o godz. 19. – W tym roku koncert tańców krajów zorganizowany będzie w konwencji “przyjechali goście na wesele” – mówi Lesław Wajs, dyrektor organizacyjny festiwalu. – Natomiast podczas koncertu galowego chcemy zaprezentować polskie obrzędy weselne.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.