In vitro to eksperyment, który woła o pomstę do nieba?

Fot. PAP

KRAJ. PRZEMYŚL. W deszczu i słońcu ulicami polskich miast przeszły procesje Bożego Ciała.

Nie można patrzyć obojętnie, jeśli dzisiaj czyni się eksperymenty, tzw. in vitro, czyli poczęcie człowieka w probówce, które jest związane z grzechem złamania prawa natury, które „wołają o pomstę do nieba” – mówił metropolita przemyski, abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w homilii wygłoszonej podczas procesji Bożego Ciała w Przemyślu.

Hierarcha podkreślił, że „dziecko ma się poczynać w miłości między kobietą a mężczyzną w małżeństwie, w rodzinie” i ma prawo „do ojca i matki, o których wie, że są jego rodzicami – ojcem i matką”.

– Nie można patrzeć spokojnie, przecież to woła o pomstę do nieba, że rosną dzisiaj dziesiątki, setki, tysiące zamrożonych istnień ludzkich. Ludzi w azocie płynnym i nie wiadomo, co z tym zrobić. To rośnie i to jest eksperyment, który woła o pomstę do nieba – mówił metropolita.

Polska wymiera
Abp Józef Michalik zaznaczył również, że chrześcijanie nie mogą milczeć wobec przypadków, w których stosuje się eugenikę, pozwalając na zabicie przed urodzeniem dziecka niepełnosprawnego. – Trzeba martwić się tym, że to kolejne dziecko nie przychodzi na świat w naszej rodzinie, że wymiera Polska. Trzeba martwić się, że rozpadają się małżeństwa i w jakiej wielkiej liczbie. To dowód, że nie mają wzorców od nas dorosłych. Młodzi nie mają wzorców wierności, przezwyciężania trudności w małżeństwach i my musimy im to dać – zaznaczył przewodniczący KEP.

Jego zdaniem, chrześcijanin powinien „Jezusowym wzrokiem oceniać rzeczywistość, patrzeć na to, co się dzieje, reagować na rzeczywistość”.

TNN24/am

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Januszpatriotauczony w Pismie Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janusz
Gość
Janusz

[…] Nie można patrzeć spokojnie, przecież to woła o pomstę do nieba, że rosną dzisiaj dziesiątki, setki, tysiące zamrożonych istnień ludzkich. Ludzi w azocie płynnym i nie wiadomo, co z tym zrobić […]

A może by tak tymi tysiącami „zamrożony istnień ludzkich” zapładniać i zakonnice żyjące w grzechu niepoczęcia?

patriota
Gość
patriota

a,pedałowanie ministrantów,obmacywanie dzieci,lizanie kolan -jest moralne? a,stawy i życie ponad stan jest moralne?

uczony w Pismie
Gość
uczony w Pismie

To jak mamy patrzyc na ksiedza z diecezji Poznanskiej ?
Ksiadz ten bedac ojcem dziecka nie tylko nie pragnal tego dziecka ale tez doprowadzil swoim postepowaniem do jego smierci poczas porodu ?