In vitro to eksperyment, który woła o pomstę do nieba?

Fot. PAP

KRAJ. PRZEMYŚL. W deszczu i słońcu ulicami polskich miast przeszły procesje Bożego Ciała.

Nie można patrzyć obojętnie, jeśli dzisiaj czyni się eksperymenty, tzw. in vitro, czyli poczęcie człowieka w probówce, które jest związane z grzechem złamania prawa natury, które „wołają o pomstę do nieba” – mówił metropolita przemyski, abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w homilii wygłoszonej podczas procesji Bożego Ciała w Przemyślu.

Hierarcha podkreślił, że „dziecko ma się poczynać w miłości między kobietą a mężczyzną w małżeństwie, w rodzinie” i ma prawo „do ojca i matki, o których wie, że są jego rodzicami – ojcem i matką”.

- Nie można patrzeć spokojnie, przecież to woła o pomstę do nieba, że rosną dzisiaj dziesiątki, setki, tysiące zamrożonych istnień ludzkich. Ludzi w azocie płynnym i nie wiadomo, co z tym zrobić. To rośnie i to jest eksperyment, który woła o pomstę do nieba – mówił metropolita.

Polska wymiera
Abp Józef Michalik zaznaczył również, że chrześcijanie nie mogą milczeć wobec przypadków, w których stosuje się eugenikę, pozwalając na zabicie przed urodzeniem dziecka niepełnosprawnego. – Trzeba martwić się tym, że to kolejne dziecko nie przychodzi na świat w naszej rodzinie, że wymiera Polska. Trzeba martwić się, że rozpadają się małżeństwa i w jakiej wielkiej liczbie. To dowód, że nie mają wzorców od nas dorosłych. Młodzi nie mają wzorców wierności, przezwyciężania trudności w małżeństwach i my musimy im to dać – zaznaczył przewodniczący KEP.

Jego zdaniem, chrześcijanin powinien „Jezusowym wzrokiem oceniać rzeczywistość, patrzeć na to, co się dzieje, reagować na rzeczywistość”.

TNN24/am

do “In vitro to eksperyment, który woła o pomstę do nieba?”

 1. Janusz

  [...] Nie można patrzeć spokojnie, przecież to woła o pomstę do nieba, że rosną dzisiaj dziesiątki, setki, tysiące zamrożonych istnień ludzkich. Ludzi w azocie płynnym i nie wiadomo, co z tym zrobić [...]

  A może by tak tymi tysiącami „zamrożony istnień ludzkich” zapładniać i zakonnice żyjące w grzechu niepoczęcia?

 2. patriota

  a,pedałowanie ministrantów,obmacywanie dzieci,lizanie kolan -jest moralne? a,stawy i życie ponad stan jest moralne?

 3. uczony w Pismie

  To jak mamy patrzyc na ksiedza z diecezji Poznanskiej ?
  Ksiadz ten bedac ojcem dziecka nie tylko nie pragnal tego dziecka ale tez doprowadzil swoim postepowaniem do jego smierci poczas porodu ?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.