Inauguracja z kłopotami

Fot. Paweł Bialic

ENEA EKSTRALIGA. W poniedziałkowym meczu obie drużyny skorzystają z zastępstwa zawodnika.

Pod znakiem kontuzji i niepewnej pogody przebiegają przygotowania do poniedziałkowego, inaugurującego sezon ligowy meczu pomiędzy Lotosem Wybrzeże Gdańsk i PGE Marmą Rzeszów. – Jedziemy walczyć o zwycięstwo i tego nie ma co ukrywać – zapewnia szkoleniowiec ekipy ze stolicy Podkarpacia, Dariusz Śledź.

Rzeszowianie zameldują się nad morzem osłabieni brakiem Joonasa Kylmaekorpiego, który nadal przechodzi rehabilitację złamanego obojczyka. Wprawdzie w odwodzie jest jeszcze Maciej Kuciapa, ale kierownictwo rzeszowskiego zespołu prawdopodobnie zastosuje za Fina zastępstwo zawodnika. Niepewny jest z kolei występ w Gdańsku Damiana Michalskiego. – Czekamy ciągle na dokumenty, potwierdzającego tego zawodnika do naszej drużyny – mówił w czwartek przed południem kierownik PGE Marmy, Tomasz Welc, który jednocześnie uspokaja wszystkich kibiców w sprawie stanu zdrowia Michalskiego. – Damian zaliczył w środę groźny upadek w Częstochowie. Pierwsze diagnozy mówiły nawet o złamaniu ręki, ale na szczęście szczegółowe padania to wykluczyły.

Rzeszowianie w czwartek mieli w planach starty w eliminacjach Złotego Kasku (turniej w Lublinie został odwołany, pozostałe zakończyły się po zamknięciu numeru), z kolei w sobotę Rafał Okoniewski i Grzegorz Walasek wystartują w Zielonej Górze w turnieju pożegnalnym Rafał Dobruckiego. Do Polski dotarł już także Jason Crump, który przed meczem w Gdańsku miał trenować w Gnieźnie.

Starzy znajomi
W ekipie z Gdańska, która po dwuletniej przerwie ponownie wróciła do Ekstraligi jest dwóch zawodników, którzy w przeszłości bronili barw rzeszowskiego klubu: Tomasz Chrzanowski (2006) i Nicki Pedersen (2006 – 07). – Na pewno nie będzie sentymentów na torze. Przygotowuję się i traktuję to spotkanie, jak każde inne. Zależy mi na dobrym występie i zwycięstwie Lotosu – zapowiada Tomasz Chrzanowski. On, Pedersen, Maksim Bogdanows i Piotr Świderski to nowi zawodnicy w drużynie Stanisława Chomskiego, który za tego ostatniego będzie w poniedziałek stosował zastępstwo zawodnika. – Gdańsk to beniaminek, tak więc w pierwszym meczu będzie się chciał pokazać z jak najlepszej strony – ocenia rywala trener Dariusz Śledź.

Dylemat kibica
Kibice w Gdańsku będą w poniedziałek mieli dylemat, co wybrać: żużel czy piłkę? O tej samej porze, co mecz Lotosu z PGE Marmą, rozgrywany będzie bowiem pojedynek T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk i Zagłębiem Lubin.
W innych meczach I kolejki: Bydgoszcz –Zielona Góra (godz. 16 – transmisja TVP Sport), Gorzów –Toruń (godz. 18.30 – TVP Sport), Leszno – Częstochowa (godz. 16), Tarnów – Wrocław (godz. 15).

Marcin Jeżowski

 

LOTOS WYBRZEŻE Gdańsk – PGE MARMA Rzeszów
poniedziałek, godz. 16

LOTOS (39,27)
9.    T. Jonasson    6,99
10.    P. Świderski “zz”    7,86
11.    T. Chrzanowski    6,65
12.    M. Bogdanows    6,50
13.    N. Pedersen    8,77
14.    K. Pieszczek    2,50
15.    M. Szymko    2,50

PGE MARMA (KSM 39,89)
1.    G. Walasek    7,35
2.    J. Kylmaekorpi “zz”    7,12
3.    R. Okoniewski    6,58
4.    L. Richardson    5,85
5    J. Crump    9,49
6.    Ł. Sówka    3,50
7.    D. Michalski    2,50

do “Inauguracja z kłopotami”

  1. lesław

    To już Koniec !.Ani Maciusia ani Krecika.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.