Indiańska zabawa. ZDJĘCIA

Fot. Archiwum

JASŁO. Prawie tysiąc najmłodszych mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego przybyło na zabawę zorganizowaną w dniu 1 czerwca br. z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka przez Młodzieżowy Dom Kultury.

W Ogrodzie Jordanowskim w tym dniu czekało na dzieci wiele atrakcji. Członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Indiańskiego Catawba z Wałbrzycha bawili się z dziećmi przygotowali ciekawy program oparty na tradycjach i zwyczajach indiańskich. W wiosce, gdzie stanęły namioty tipi dzieci mogły postrzelać z łuku, zagrać w różne gry zręcznościowe, a także nabyć pamiątki wykonane przez prawdziwych Indian. Artyści ubrani w barwne stroje w widowiskowy sposób zaprezentowali tradycyjne tańce indiańskie. Były też konkursy i konkurencje dla najmłodszych, gdzie każdy mógł sprawdzić swoją zręczność, celność i wytrzymałość.

W basenach znajdujących się za budynkiem MDK ponad setka dzieci malowała kredą portrety Indian oraz wioski indiańskie. Miłośnicy tradycji mogli własnoręcznie wydoić krowę oraz spróbować swoich sił na byku rodeo.

ZOBACZ ZDJĘCIA!

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments