Indyk, Kobylarz i Majcher do odwołania?

Marian Indyk jest szefem Komisji Finansów i Inwestycji w Radzie Gminy. Autorzy petycji twierdzą, że poprzez tę funkcję ma realny wpływ na dotacje dla: stowarzyszenia, którego jest prezesem, i… GOKSiR, którego kierowniczką jest jego żona. Fot. Autor

RANIŻÓW. Zdaniem autorów petycji, trzej radni – Marian Indyk, Stanisław Kobylarz i Henryk Majcher – naruszają ustawę o samorządzie gminnym.

Mieszkańcy Staniszewskiego i Zielonki domagają się odwołania trzech radnych gminy Raniżów: Mariana Indyka, Stanisława Kobylarza i Janusza Majchera. Zdaniem autorów petycji, radni ci naruszają ustawę o samorządzie gminnym. Wójt Daniel Fila wydaje się bagatelizować sprawę. Na łamach prasy lokalnej stwierdził on, że petycja została sfałszowana, a zarzuty zawarte w piśmie są nieprawdziwe. 

Radnym Stanisławowi Kobylarzowi i Marianowi Indykowi zarzuca konflikt interesów, polegającym na tym, że obaj zasiadają we władzach Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Oświaty, Kultury i Sportu w Raniżowie, które korzysta z gminnych dotacji.

Najwięcej zarzutów pada pod adresem Mariana Indyka, który jest prezesem tegoż stowarzyszenia. Sęk w tym, że jest on również wiceprzewodniczącym Rady i szefem gminnej Komisji Finansów i Inwestycji. Zdaniem wnioskodawców poprzez te funkcje w samorządzie, Indyk wpływa na dotacje dla kierowanego przez siebie stowarzyszenia, a także dla Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, którego kierowniczką jest… jego żona, Halina Indyk.

Jeśli chodzi o radnego Majchra, to autorzy pisma twierdzą, iż dzierżawi on od gminy ziemię. – Widzę tutaj dosyć perfidną grę – komentuje sprawę na łamach lokalnej prasy radny Indyk. – Petycja ta jest elementem walki o zachowanie szkół w Zielonce i Staniszewskim w dotychczasowym kształcie. Robi się wszystko, by te uchwały obalić. Jakimi środkami, to nieistotne. Można ludzi oczernić, nawymyślać cudów, byle swoje osiągnąć – dodaje.

***
Nie negując zarzutów stawianych pod adresem trzech radnych, mam niemal 100-procentową pewność, że petycja mieszkańców Zielonki i Staniszewskiego ma ścisły związek z redukcją szkół w ich miejscowościach. Dowód? Proszę bardzo. Podczas głosowania tej w sprawie, 8 radnych było za, a 6 przeciw. Trzech, opisanych w petycji, samorządowców głosowało za cięciami w szkołach. A więc, gdyby panowie – Kobylarz, Indyk i Majcher – przestali być radnymi, uchwały w tej sprawie straciłyby rację bytu.  

Paweł Galek

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
zgrzytagataCelestynkaniuniekkasia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zgrzyt
Gość
zgrzyt

Panie Januszku Majchrek ciekawe co ludzi powiedzą jak się dowiedzą, ze jest Pan kłamca lustracyjnym, w oświadczeniu które pan wysłał za pośrednictwem przewodniczącego do wojewody napisał pan że nigdy nie dzierżawił pan ani pańska żona pola od gminy, a to nie jest prawda teraz to pole dzierżawi rodzinka ;-) a jest to nieprawdą! Ciekawe co powiedzą w pracy . bo podobno strażak to zawód zaufania społecznego :-)

agata
Gość
agata

W gminie Boguchwała jest taki sam schemat. Radny Kiczek, Kulasa i Hajduk jako Radni przyznają sobie kasę na swoje stwoarzyszenie i później piją wódkę za publiczną kasę. Czy tymi panami z Boguchwały tez zajmie się CBA?????

Celestynka
Gość
Celestynka

CBA już puka do drzwi, pobiegnijcie im otworzyć, by nie kupować nowych drzwi. ;p

niuniek
Gość
niuniek

p. Fila wraz z swoim „dworem” możesz już pakować manatki.

kasia
Gość
kasia

wszyscy fałszują tylko wójt jest uosobieniem szlachetności. Marian Indyk powinien powiedzieć jakie ma wykształcenie jego zona dyrektorka Goksu, Pan Stanisław Kobylarz, jest w zarządzie stowarzyszenia które kasę na swoja działalność czerpie z gminy, żona Kobylarza jest nauczycielka i to już wszyscy wiedzą w Raniżowie że jest słaba. Pokemon! Pan Januszek Majcherek jest bardzo sprytny wraz zona bierze pieniądze z agencji za ziemie która dzierżawi od gminy. Bozenka jego żona pracuje w szkole na Woli. Nikt nie wspomina o Panu Pomykale ten to się dopiero ustawił i wszystkich ma daleko w d… To właśnie prawdziwe oblicze ludzi związanych z PIS =… Czytaj więcej »

koła Indyka :)
Gość
koła Indyka :)

Pan Indyk za bardzo łasy na pieniadze jest, teraz ani on ani zona juz nie beda pracowac po kadencji fili. Wszyscy pójdą na bruk, albo krowy doić ;P