Informatyka od praktycznej strony

Podczas dnia kariery nie zabrakło interesujących zajęć praktycznych w nowoczesnych laboratoriach wysokich technologii teleinformatycznych. Fot. Archiwum

Dzień Kariery z Informatyką na WSIiZ-ie z myślą o przyszłych studentach tego kierunku na II stopniu.

Rozmowy z przedstawicielami firm informatycznych, tworzenie animacji trójwymiarowych i aplikacji na iPhone, odzyskiwanie danych z pendriva – tak wyglądał Dzień Kariery z Informatyką na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Młodzi ludzie  spotkali się też z przedstawicielami firm informatycznych, które poszukują nowych pracowników.

Kolejny Dzień Kariery z Informatyką Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zorganizowała głównie z myślą o przyszłych studentach tego kierunku na II stopniu. Wśród uczestników byli studenci WSIiZ, ale także Politechniki i Uniwersytetu Rzeszowskiego.

– Uczelnia oferuje przyszłym informatykom mnóstwo możliwości rozwoju. Mamy najwyższej klasy laboratoria i sprzęt, które są dla was. Korzystajcie z nich przy tworzeniu projektów, prac magisterskich, doktoratów – zachęcał dr Mariusz Wrzesień, prodziekan ds. kierunku informatyka.

Doktor podkreślił, że WSIiZ współpracuje z wieloma firmami informatycznymi, w tym z Asseco Poland SA, liderem IT w Europie południowo-wschodniej, po to, by ułatwić studentom informatyki znalezienie ciekawej, dobrze płatnej pracy.

Ważnym punktem Dnia Kariery z Informatyką było spotkanie z przedstawicielami Asseco Poland SA i BM Sp. z o.o, którzy przedstawili atuty firm i zachęcali studentów do składania aplikacji na konkretne stanowiska.

– W tym momencie poszukujemy m.in. analityków IT, programistów, specjalistów do wdrożeń. Zachęcamy was do składania aplikacji. Pamiętajcie, że dla nas liczy się nie tylko wasza wiedza. Jeśli wykorzystacie czas na studiach na dodatkowe projekty, jest to dla nas wystarczający atut, żeby was zatrudnić – podkreślała Marta Drapała, kierownik Działu HR w Asseco Poland SA.

Podczas dnia kariery nie mogło zabraknąć interesujących zajęć praktycznych w nowoczesnych laboratoriach wysokich technologii teleinformatycznych. Uczestnicy mieli do wyboru 3 warsztaty. W Laboratorium Wirtualnych Rzeczywistości i Przetwarzania Obrazu tworzyli animacje grafiki trójwymiarowej.

– Korzystamy z programu Blender do animacji, filmów i tworzenia gier komputerowych. Studenci tworzą animację trójwymiarową poruszającej się postaci, z zastosowaniem elementów fizyki i efektów i różnych efektów wizualnych (np. oświetlenie, opady śniegu) – wyjaśnia Tomasz Olesiejuk z Katedry Systemów Ekportowych i Sztucznej Inteligencji.

Druga grupa studentów odzyskiwała usunięte z pendriva dane i hasa do zaszyfrowanych plików. Zajęcia odbywały się w Laboratorium Analizy i Odzyskiwania Danych.

„Programowanie na urządzeniach mobilnych iPhone” było tematem warsztatów, jakie odbywała 3 grupa studentów w Laboratorium Grafiki Komputerowej i Sztuki Cyfrowej.

– Studenci uczą się pisać aplikacje, która pobiera i wyświetla zdjęcia przez Internet na iPhone oraz iPad – wyjaśnia Damian Dudycz, prowadzący zajęcia warsztatowe z 3 grupą studentów

Arkadiusz Rogowski

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o