Inkubator dla młodych przedsiębiorców

W Jasionce uroczyście otwarto Inkubator Technologiczny. Wstęgę przecinali: Krzysztof Klak (z lewej), prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Dariusz Szewczyk, wiceprezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Mirosław Karapyta, marszałek województwa podkarpackiego i Teresa Kubas-Hul, przewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW, JASIONKA. Obiekt ma służyć małym i średnim firmom.

Inkubator technologiczny, który  w środę (5 bm.) otwarto w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis w Jasionce ma służyć przede wszystkim młodym przedsiębiorcom, którzy dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą.

Celem utworzenia Inkubatora Technologicznego wraz z Centrum Obsługi jest stworzenie miejsca do prowadzenia działalności gospodarczej dla małych i średnich przedsiębiorstw. Promowane będzie  wykorzystanie wysokich technologii z dziedziny lotnictwa, informatyki oraz branży motoryzacyjnej.

Przedsiębiorcy będą mogli wynająć na korzystnych warunkach pomieszczenia biurowe oraz produkcyjno-usługowe zlokalizowane w budynku inkubatora, a także skorzystać z dostępnego zaplecza infrastrukturalnego, technicznego oraz konferencyjnego.  Na budynek inkubatora o powierzchni ok. 5300 mkw. składa się trzykondygnacyjny moduł administracyjny z 60 pokojami biurowymi o powierzchni ok. 30 mkw. przeznaczonymi do wynajęcia przedsiębiorcom.

Jest też moduł konferencyjny z zapleczem-dwukondygnacyjnym z salą konferencyjną na 200 osób oraz dwiema salami spotkań na 20-25 osób. Jednokondygnacyjny moduł produkcyjno-usługowy, na który składać się będzie 12 jednostek ma powierzchnie: 100, 200 i 300 mkw.

and

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o