Inne imprezy – spektakle, koncerty, kabarety…

Fot. Archiwum

Zmierz ciśnienie i skosztuj zdrowych pyszności
MIELEC. W sobotę (25 bm.), o godz. 15 w Samorządowym Centrum Kultury (sala nr 1) o przyczynach, zapobieganiu i leczeniu osteoporozy opowie lek. Grażyna Kuczek, autorka książki „ABC zdrowego stylu życia”. Podczas spotkania będzie można także zmierzyć swoje ciśnienie i poziom cukru oraz skosztować potrawy wegetariańskie. Wstęp wolny.

Urodziny Sędziszowa Młp.
SĘDZISZÓW MŁP. W niedzielę (26 bm.), o godz. 16 w Domu Kultury odbędą się uroczystości, związane z 529 rocznicą nadania praw miejskich Sędziszowowi Młp. W programie m.in. prelekcja o historii miasta i koncert zespołu Hudacy. Wstęp wolny.

Posłuchaj dziecięcej piosenki
MIELEC. W czwartek (1 marca), o godz. 10 w sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury będzie można podziwiać występy małych uczestników Przeglądu Piosenki Dziecięcej „Śpiewaj razem z nami”. Wstęp wolny.

Uczczą pamięć wyklętych
MIELEC. W czwartek (1 marca), o godz. 16 prelekcją w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej rozpoczną się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Następnie, o godz. 17 w Bazylice Mniejszej Św. Mateusza odprawiona zostanie uroczysta msza św., a po jej zakończeniu na cmentarzu parafialnym odczytany zostanie  apel poległych.

WKRÓTCE
Daniec na urodzinach Ropczyc
ROPCZYCE. Marcin Daniec będzie gwiazdą koncertu inauguracyjnego obchody 650-lecia nadania praw miejskich Ropczycom. Uroczystości z tym związane odbędą się w sobotę (3 marca), o godz. 18 na hali widowiskowo-sportowej w Ropczycach. Oprócz popularnego komika urodziny miasta uświetnią: Grzegorz Ważny z zespołem Monk, Grzegorz Kopala, Beata i Władysław Wiater oraz Przemysław Skałuba. Wstęp wolny.

Konferencja w I LO
JASŁO. Burmistrz Jasła, starosta jasielski oraz dyrektor I LO zapraszają na  konferencję poświeconą Hugonowi Steinhausowi w 40. rocznicę śmierci. Gośćmi konferencji mają być m.in. naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Rzeszowskiej i Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Konferencja odbędzie się 24 lutego o godz. 11 w auli I LO w Jaśle.

Hity operetkowe
IWONICZ ZDRÓJ. Restauracja Zdrojowa w Iwoniczu-Zdroju oraz Agencja Makula zapraszają na „Arie spod familoka” – najpiękniejsze hity operetkowe w klimacie śląskiego humoru, które będzie można usłyszeć 7 marca o godz. 16 w kinie Wczasowicz. Bilety w cenie 20 zł do kupienia w Centrum Informacji Turystycznej oraz restauracji Zdrojowej.

Spektakle dla dzieci i młodzieży
KROSNO. 24 lutego o godz.18 w RCKP odbędą się spektakle dla dzieci i młodzieży w wykonaniu  Teatru Edukacji Narodowej z Wrocławia.

Zaczarowany świat operetki…
KROSNO. 24 lutego o godz.18 w RCKP odbędzie się koncert „Zaczarowany Świat Operetki”.

Koncert
SANOK. 25 lutego o godz.16 w Sanockim Domu Kultury odbędzie się koncert zespołu smyczkowego CON AMORE.

Kabaret
SANOK. 14 marca o godz. 17 w SDK kabaret pod Wyrwigroszem zaprezentuje swój najnowszy program.. Cena biletu: 45 zł.

SOBOTA-NIEDZIELA, 25-26 LUTY
Obchody 60-lecia Przewodnictwa Przemyskiego
PRZEMYŚL. Tegoroczna oficjalna część obchodów odbędzie się w  odrestaurowanych piwnicach trasy podziemnej pod budynkiem Urzędu Miejskiego. Uroczystości rozpoczną się o godz. 13.00. Na drugi dzień organizatorzy przygotowali dwie wycieczki. Koszt wyjazdu do Lwowa wynosi 240 zł. Będzie można zwiedzić cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, katedrę greckokatolicka, łacińska i ormiańska, rynek oraz operę. Zwiedzanie Przemyśla (150 zł) rozpocznie się o godz. 8.00.

SOBOTA, 25 luty
Dzień spania w miejscach publicznych
PRZEMYŚL. O godz. 12.00 na Rynku odbędzie się niecodzienny happening. Młodzież ze spotkań teatralnych w Miejskim Ośrodku Kultury, harcerze oraz wolontariusze skupieni przy Centrum Kulturalnym odegrają scenę kładzenia się i zasypiania. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do przyłączenia się do akcji.

POD NASZYM PARTONATEM
NIEDZIELA, 26 LUTY
Gala Ślubna
PRZEMYŚL. I  Przemyska Gala Ślubna rozpocznie się o godz. 14.00 w Hotelu Gloria. Przyszli Państwo Młodzi nie mogą tego przegapić. Oprócz szansy zdobycia cennych nagród, takich jak bony za zakup wymarzonej sukni ślubnej, będzie to okazja poznania najnowszych trendów obowiązujących tego sezonu w branży weselnej. Uczestnictwo w gali zapowiedziały salony mody ślubnej, fryzjerzy, wizażyści, cukiernicy, fotografowie i kamerzyści, dekoratorzy oraz kwiaciarnie. Niejedna przyszła panna młoda upatrzy sobie na pokazach swoją suknię ślubną.

SOBOTA, 25 LUTEGO
Spotkanie z Operą
PRZEMYŚL, LWÓW. Tym razem Centrum Kulturalne w Przemyślu organizuje wyjazd do Teatru Opery i Baletu we Lwowie na operę Giuseppe Verdiego „Bal maskowy”. Jest to wyjątkowa okazja zobaczenia trzyaktowej opery na podstawie libretta Antonio Somma. W ramach wycieczki organizatorzy gwarantują zwiedzanie Lwowa. Zgłoszenia i informację pod numerem tel. (0-16) 678 35 50 w. 51.

KONCERTY

Zagra KSU
KOLBUSZOWA. 25 lutego o godz. 18. w MDK koncert legendy polskiego punk rocka – KSU. Jako support wystąpią: Snafu, Ape, Pe-el. Wjazd: 25 zł. KSU zagra także na koncercie w Rzeszowie (patrz. Kluby).

Rynkowski dla pań
KROSNO. 7 marca o godz.18 w RCKP odbędzie się koncert Ryszarda Rynkowskiego. Bilety: 45/35 zł do nabycia w RCKP.

Zagrają Wilki
MIELEC. 9 marca o godz. 20 w klubie Studio zagrają Wilki. Bilety: 50/40 zł.

Gwiazdy Disco Polo
MIELEC. Zespoły Akcent i Masters, a także Tomasz Kmiecik wystąpią 10 marca na imprezie pod hasłem „Koncertowy Dzień Kobiet” w hali MOSiR. Start: godz. 17, bilety: 25 i 35 zł.

Posłuchaj dziecięcej piosenki
MIELEC. 1 marca o godz. 10 w sali widowiskowej SCK będzie można podziwiać występy małych uczestników Przeglądu Piosenki Dziecięcej „Śpiewaj razem z nami”. Wstęp wolny.

SPEKTAKLE

Zdobyć, utrzymać, porzucić…
JASŁO. Spektakl „Zdobyć, utrzymać, porzucić” wystawi 6 marca o godz. 18 w JDK Nowa Scena Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Wystąpią: Katarzyna Zielińska, Katarzyna Żak i Olga Bończyk.

Dereszowska na scenie
KROSNO. 26 lutego o godz. 17 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbędzie się spektakl teatralny „Zamknięty świat” w gwiazdorskiej obsadzie. Wystąpią między innymi: Anna Dereszowska, Krystyna Sienkiewicz i Rafał Cieszyński.

Komedia z gwiazdami
KROSNO. 5.03. o godz. 20.30 obejrzymy zabawny spektakl w gwiazdorskiej obsadzie aktorów Teatru Capitol z Warszawy – „Goło i wesoło”. Na scenie Regionalnego Centrum Pogranicza zobaczymy m.in. Radosława Pazurę, Henryka Gołębiewskiego i Andrzeja Andrzejewskiego. Bilety: 60 zł.

Mistrzowie polskiej komedii
MIELEC. Już 10 marca spektakl „Diabli mnie biorą”. Będzie można zobaczyć takie sławy, jak Olaf Lubaszenko i Krzysztof Kiersznowski. Spektakl zostanie wystawiony dwukrotnie, o godz. 16 i 19.30. Bilety w cenie 60 zł (sala) i 50 zł (balkon).

Szalone nożyczki
SANOK. SDK zaprasza na spektakl teatralny „Szalone nożyczki”, który odbędzie się 7 marca o godz.19. Za bilet trzeba zapłacić 25 zł.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments