Innowacje w „Organice”

NOWA SARZYNA, WARSZAWA. Środki ochrony roślin będą mniej trujące

Koncern chemiczny Ciech S.A. zamierza sprzedać akcje o wartości kilkuset milionów złotych. Cześć pozyskanego w ten sposób kapitału zostanie przeznaczona na inwestycje w należącej do Ciechu „Organice Sarzyna”.

Zakłady Chemiczne „Organika-Sarzyna” dostały unijną dotację (Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka) na projekt „Budowa innowacyjnej instalacji produkcyjnej substancji MCPA i MCPP-P”. Pozwoli on na wdrożenie technologii produkcji substancji wykorzystywanych do wytwarzania środków ochrony roślin stosowanych w kraju i na całym świecie do zwalczania uciążliwych chwastów w uprawach rolniczych, sadowniczych, użytkach zielonych i trawnikach.

Technologia jest bardziej przyjazna dla środowiska, praca z nowym środkiem będzie bezpieczniejsza, i trzeba go będzie mniej niż dotychczasowych preparatów.

– Inwestycja jest prowadzona w nowobudowanych obiektach produkcyjnych, na naszej działce – tłumaczy Krzysztof Grad, rzecznik Ciechu.

W tej chwili Grupa Ciech przygotowuje emisję akcji o wartości 300-400 mln zł. Zapisy na walory będą przyjmowane dniach 3-16 lutego. Część pozyskanych środków będzie wkładem własnym w projekt „Organiki”.

Adam Cyło

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments