Inspekcja pracy apeluje

Inspekcja pracy apeluje o ostrożność i rozwagę. Fot. Wojciech Preisner

PODKARPACIE. Inspekcja pracy apeluje o rozwagę i ostrożność.

Jak podaje Państwowa Inspekcja Pracy w naszym regionie w tym roku już 4 osoby zginęły w wypadkach przy pracy. W sumie doszło do 19 wypadków, a ponad połowa z nich miała miejsce na placach budów. Sytuacja ta wynika głównie z braku właściwych umiejętności przy wykonywaniu danej pracy, bagatelizowaniu zagrożenia, braku przeszkolenia czy oszczędzaniu na zabezpieczeniach dla pracowników.

Inspekcja pracy apeluje o ostrożność zwłaszcza, że sezon budowlany dopiero się rozpoczął.

pad

do “Inspekcja pracy apeluje”

  1. stary czytelnik

    Inspekcja Pracy to niech się wybierze na kontrole, przejdzie się po budowach i wlepi mandaty, bo to co się na nich dzieje to gorzej niż Trzeci Świat: powszechna praca na czarno, brak ubrań roboczych, brak rękawic i butów roboczych, przymusowa praca jednej brygady na dwie zmiany, przymusowa praca w soboty i święta na tej samej zasadzie – od świtu do zmierzchu, dalej: niezapewnione warunki socjalne (baraki bez ogrzewania i bez prądu), zero BHP (brak barierek ochronnych zapobiegających upadkom z wysokości, ciężki sprzęt pracujący na skraju niezabezpieczonych skarp, ludzie pracujący na dnie kilkumetrowych niezabezpieczonych wykopów oraz gruz i deski lecące z 4 piętra bez ostrzeżenia itd.).
    Szczególnie polecam budowy na uboczu i peryferiach miasta, z dala od uczęszczanych ulic, chodników i ciekawskich spojrzeń sąsiadów z nowo oddanych bloków.
    (Długie prowizoryczne drogi dojazdowe ułożone z płyt budowlanych radzę pokonywać pieszo, jest na nich pełno deseczek z ponabijanymi w górę gwoździami).

    Może PIP wreszcie zdejmie z siebie odium jednej z najbardziej skorumpowanych instytucji i udowodni, że obiegowe opinie bywają czasem nieprawdziwe.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.