Internetowy wpis radnego rozpętał burzę

Radny miejski, Radosław Swół: – Ja oczywiście kibicuję tej inwestycji. Mam nadzieję, że panowie prezydent i starosta w czynach pokażą, iż ten mój żart był na miejscu i, że ten wiadukt powstanie szybko i sprawnie. Fot. Paweł Galek

MIELEC. Prezydent żąda wyjaśnień…

Budowa wiaduktu nad ul. Sienkiewicza i linią kolejową nr 25 stała się faktem. Inwestycję wspólnie mają realizować starostwo i magistrat. Po stronie województwa jest sporządzenie dokumentacji. Czy ktoś tu może nawalić? Radny Radosław Swół napisał na Facebooku, że najsłabszymi ogniwami są starosta Stanisław Lonczak i prezydent Jacek Wiśniewski. Ten drugi poczuł się tym wpisem urażony.

Wiadukt ma połączyć most na Wisłoce z ul. Kosmonautów. Koszt inwestycji to ok. 40 mln zł. W porozumieniu w tej sprawie czytamy m.in., że województwo przekaże powiatowi dokumentację, miasto w połowie pokryje koszty realizacji inwestycji oraz (w połowie) wykupu gruntów; starostwo zaś będzie realizowało inwestycję, ale po uzyskaniu na ten cel dofinansowania z zewnątrz, w czym pomóc ma mu samorząd województwa.

Przedsięwzięcie chwalą opozycyjni wobec prezydenta Jacka Wiśniewskiego i starosty Stanisława Lonczaka radni PiS: – Jest to zadanie, które jest bardzo potrzebne naszemu miastu, bo przyczyni się do rozwiązania problemu komunikacyjnego, wyprowadzenia ruchu z Mielca na zewnątrz przez co poprawi się powietrze i bezpieczeństwo na ulicach. I tu moje prośba do panów starosty i prezydenta, żeby doprowadzili do końca tej inwestycji. Jako klub PiS deklarujemy naszą pomoc i wsparcie – zapewniał radny miejski, Krzysztof Szostak..

– Dziękuję za te słowa wsparcia ze strony klubu PiS. Natomiast niepokoi mnie to, że tutaj publicznie padają deklaracje wsparcia, a w mediach społecznościowych ja i pan starosta jesteśmy określani jako dwa słabe ogniwa tej inwestycji – irytował się Wiśniewski. 

Głos zabrał autor facebookowego wpisu, o którym mówił prezydent. – Trochę czuję się niekomfortowo komentując swoje prywatne komentarze na swoim profilu – ironizował radny Radosław Swół. – Przy wpisie o słabych punktach umieściłem uśmiechniętą buźka. A więc proszę tego nie brać tak do siebie, tylko również się uśmiechnąć.

Paweł Galek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o