Interwencja MSW w…szkole podstawowej

Kamila Hanus, matka 6-latka, który był duszony przez ucznia 5 klasy postanowiła zainteresować sprawą najwyższe organy w państwie. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Dyrekcja szkoły, w której doszło do incydentu nie ma sobie nic do zarzucenia, ale matka ucznia domaga się sprawiedliwości dla syna.

Kamila Hanus, matka 6-latka, który był duszony przez ucznia 5 klasy postanowiła zainteresować sprawą najwyższe organy w państwie. W odpowiedzi na jej skargę, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych skierowało sprawę do rzeszowskiej prokuratury okręgowej.

- Uczeń piątej klasy powalił mojego syna na ziemię i zaczął go dusić. Choć mogło dojść do tragedii, szkoła bagatelizuje sprawę. Mało tego teraz oskarża mnie, że skrzywdziłam oprawcę mojego dziecka doprowadzając go za rękę do dyrektora szkoły – mówi zdenerwowana Kamila Hanus, matka pierwszoklasisty. Dyrekcja placówki jest innego zdania. – Po pierwsze wcale nie przeczymy, że doszło do takiego incydentu, ale nieprawdą jest, że szkoła nie zareagowała na zdarzenie w odpowiedni sposób – mówi Paweł Grodzki, dyrektor SP nr 19.

“Puść go, bo go udusisz”

Do zdarzenia doszło 1 grudnia 2011 r. około godz. 11.35. – Po zakończeniu lekcji syn poszedł do toalety w której przebywało trzech uczniów 5-tej klasy. Jeden z nich przewrócił go na ziemię i zaczął dusić. Syn upadając, uderzył głową o posadzkę. Zdarzenie musiało wyglądać groźnie, bo jeden z chłopców krzyknął: “puść go bo go udusisz” – relacjonuje matka. – Incydent przerwał kolega syna, który powiadomił o tym nauczycielkę, a ta wyprosiła dzieci z toalety.

Burzliwe spotkanie w gabinecie dyrektora

Nazajutrz w gabinecie dyrektora szkoły odbyło się spotkanie z matką pokrzywdzonego ucznia i matką sprawcy incydentu, który na dyrektorze placówki demonstrował chwyty jakie stosował na 6-latku. – Zanim jednak to się stało, został siłą doprowadzony do mojego gabinetu przez panią Hanus – mówi dyrektor placówki. – Z relacji uczniów wynika, że szarpała go za rękę i ucho. – Nie zrobiłam mu żadnej krzywdy, byłam zdenerwowana, bo koledzy syna mówili, że chłopcy mogli go zabić. – przekonuje pani Kamila. – Złapałam go tylko za bluzę i rękę i przyprowadziłam do dyrektora. Działania pana Grodzkiego mają na celu zawrócenie sprawy na inne tory. Uważam, że nie dopełnił on swoich obowiązków względem zapewnienia uczniom bezpieczeństwa na terenie szkoły i teraz sprawę próbuje zatuszować.

Diagnoza jest poważna

Innego zdania jest jednak Grodzki. – To wszystko są pomówienia. O incydencie w ubikacji została poinformowana policja, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Wydział Edukacji. Chłopiec po zajściu nie skarżył się, że coś go boli albo źle się czuje. Jego zachowanie nie wskazywało na to, że został pobity, zarówno w dniu zdarzenia jak i w dniu następnym  2 grudniu, o czym świadczy relacja wychowawcy klasy, wychowawcy świetlicy i zapis monitoringu.

Choć zachowanie 6-latka, zgodnie z opinią dyrektora nie wskazywało, na to, że mógł być pobity o doznanych przez niego obrażeniach dowiadujemy się z diagnozy lekarskiej z dnia 2.12.2012. “Uraz głowy, szyi i grzbietu” – czytamy w niej. Sporządzona została również opinia lekarza psychiatry: “Stan psychiczny ciężki, zalecane zwolnienie z zajęć lekcyjnych do 10 dni”.

Katarzyna Szczyrek

do “Interwencja MSW w…szkole podstawowej”

 1. lulz

  Chyba byłoto tak…”jakich bedziemy mieć nauczycieli,taka bedzie Polska”…byłem wtedy na wagarach

 2. sasiad

  To jest CHARA KAMILA chodzi z dzieciakiem po ulicy czesto pod wplywem. W domu nie wiadomo co sie dzieje czesto slychac krzyki jej jak i ojca Janusza, ludzie powinnismy zainterweniowac by nie doszlo do tragedi.

 3. Głos

  Hanus to moja sąsiadka i wszyscy wiedzą o tym jak pierze tego swojego dzieciaka w domu. Jego diagnoza lekarska została podważona, hmm czy to może mieć coś wspólnego z tym, że lekarz jest jej starym znajomym o czym wszyscy tez dobrze wiedzą. Policja powinna się przyglądnąć tej całej rodzince bo szerzy się tam patologia.

 4. rzeszowianin

  zajmijcie się też przekrętami i sytuacją w SP nr 12 w Rzeszowie! ciasnota i syf w szatni i na stołówce. dzieci nie mają warunków żeby godnie zjeść obiadu. a świetlica to dramat:
  na 40 metrach kwadratowych w porywach jest nawet setka dzieci – zgroza! non stop też są kradzieże i nikt na skargi uczniów nie reaguje! to dopiero zamiatanie problemów pod dywanik! sanepid i normalne kuratorium miałoby co robić! ale pani dyrektor ma wysokopostawione układy i ma to gdzieś! nauczyciele wymyślają cudeńka i wyżywają się na uczniach, a jak rodzice protestują to się odstawia szopkę z udziałem pseudo specjalistów z kuratorium i przychodni psychologicznej….

 5. waladyn

  A Hanusowa nic nie mówi o tym jak to je mąż pobił dwóch uczniów następnego, a ona sama wytargała dzieciaka za ucho przez cały korytarz. Taki pieron jak ona to już dawno powinien wypier…. do paki albo psychiatryka.

 6. orest

  te lenie nauczyciele to potrafio tylko kase brać a dzieciami sie nie zajmujo! Tylko ptotestować ze mało majo piniendzy! A do roboty sie weźta lenie pierońskie

 7. Nowakowa

  A może powinno się sprawdzać prawdomówność tej Pani a nie opierać się wyłącznie na jej relacji. Pismo szkalujące szkołę i jej Dyrekcję może napisać każdy, nawet ten, który w ten sposób chce zatuszować swoją winę. Takie sprawy powinien rozstrzygnąć sąd.

 8. inż Mamoń

  Beznadziejna reforma szkolna. Sześciolatek powinien być w zerówce a nie w szkole. Mieszanie 7 i 6 latków to istny debilizm. Poza tym gdzie byli nauczyciele ?, kto pilnuje korytarzy podczas przerw ?

  „…Mało tego teraz oskarża mnie, że skrzywdziłam oprawcę mojego dziecka doprowadzając go za rękę do dyrektora szkoły – mówi zdenerwowana Kamila Hanus, matka pierwszoklasisty…” DYREKTOR do zwolnienia i to w trybie dyscyplinarnym. AMEN.

 9. lysek

  Wielka dyrekcja tej szkoly nie ma sobie nic do zarzucenia. Jesli nie potraficie sie przyznac ze nie panujecie nad sytuacja bo to nie chodzi o wasze dzieci tylko dzieci zwyklych ludzi… TO SPIERDA….. WON ZE STANOWISK!!!!!!

 10. ROMAN

  bardzo dobrze Pani Kamilo- jak szkoła nic nie robi to ich należy pogonić – wcale nie jest cacy.

 11. pies na baby

  POrażające

 12. Piotr

  Brawo.Czas skończyć z zamiataniem problemów pod dywan i udawać że wszystko jest pod kontrolą. Tylko kurator ostudzi zapędy młodych terrorystów i nie ma co bronić „dziecka” które nie ma szacunku dla innych często młodszych i słabszych.

Skomentuj

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.