Inwestują w bezpieczeństwo mieszkańców

Tak wygląda jedno ze stanowisk Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej. Fot. Archiwum

KOLBUSZOWA. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej ulega nieustannej modernizacji.

– Nowoczesny sprzęt informatyczny jest tam niezbędny do przyjmowania obsługi systemów zgłoszeniowych i przyjmowania ewidencji tych zdarzeń. Nam też się stawia pewne wymogi, poprzeczki idą do góry – wyjaśnia mł. bryg. Marek Babula (52 l.), zastępca komendanta powiatowego PSP w Kolbuszowej.

– Chciałbym podziękować gminnemu samorządowi za stanowisko komputerowe – dodaje Babula. – To, że ponad połowa tych zdarzeń dotyczy gminy Kolbuszowa? Jest to aglomeracja, centrum powiatu. Tu jest przemysł, centrum powiatu i wszystkie drogi się krzyżują. Stąd i tych zdarzeń jest więcej. Niemniej jednak to wsparcie gminy przyczynia się do tego, że my te wydarzenia możemy w miarę szybko i skutecznie lokalizować i usuwać.

PCZK PSP wyposażone jest w rejestrator rozmów i identyfikację numeru telefonu osoby dzwoniącej. Takie rozwiązanie służy jak najszybszej reakcji na dany rodzaj zagrożenia, pozwala gromadzić informacje, pomaga też w identyfikacji złośliwych i fałszywych zgłoszeń.

pg

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o