Inwestują w rozwój gminy

1. W sierpniu oddany zostanie do użytku rozbudowany dom kultury w Brzózie Królewskiej.

GMINA LEŻAJSK. We wszystkich miejscowościach budują i  remontują.

W Brzózie Królewskiej dokończono rozbudowę Domu Kultury wraz z budową bezodpływowego zbiornika na ścieki sanitarne. Wartość zadania po przetargu to 1,2 mln zł. Placówka zostanie oficjalnie oddana do użytku 12 sierpnia podczas drugiej edycji Gali Orkiestr Dętych. To tylko jedna z wielu inwestycji w gminie wiejskiej Leżajsk.

W Przychojcu i Starym Mieście zakończyła się budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami oraz przepompowniami ścieków wraz z zasilaniem energetycznym.
W Wierzawicach zagospodarowano plac wokół Domu Kultury. Wartość prac to 202 tys. zł. W miejscowości trwa obecnie konserwacja potoku Błotnia. Prace obejmują m.in. pogłębianie dna, usuwanie mułu i obustronne ubezpieczanie brzegów. Ogłoszono przetarg na budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przepompowniami ścieków z zasilaniem.

Remontują drogi, budują sale sportowe
W Starym Mieście trwa remont drogi wojewódzkiej 877 Naklik-Leżajsk-Łańcut-Dylągówka-Szklary. Długość rozbudowywanej drogi to ponad 13 km. Wartość projektu wynosi: 43,8 mln zł. W Piskorowicach zakończono budowę chodnika dla pieszych wzdłuż drogi powiatowej wraz z odtworzeniem rowu i umocnieniem dna oraz skarp, zjazdy wyposażono w przepusty. W lipcu zostanie ogłoszony przetarg na remont innej drogi powiatowej w Chałupkach Piskorowickich.

W Giedlarowej trwa przebudowa sali widowiskowej oraz zaplecza w budynku Gminnego Ośrodka Kultury wraz z przebudową wewnętrznych instalacji. Koszt zadania to 483 tys. zł. W Dębnie trwa budowa sali gimnastycznej z zapleczem i łącznikiem przy szkole podstawowej. Planowany termin zakończenia to połowa marca 2013 r.

Oddali aż trzy orliki
W maju otwarto trzy kompleksy boisk wielofunkcyjnych w Brzózie Królewskiej, Wierzawicach i Giedlarowej, których budowa była możliwa dzięki pozyskaniu przez gminę Leżajsk dotacji w ramach programu “Moje Boisko – Orlik 2012”.

– Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniósł ponad 3 mln 312 tys. zł.- mówi Krzysztof Sobejko, wójt gminy Leżajsk. – Rządowy program “Moje Boisko – Orlik 2012” gwarantował znaczne dofinansowanie tego przedsięwzięcia ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, które zamknęło się kwotą ponad 2 mln zł.

and

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments